Amatör olan arkadaşınıza birkaç öğüt verir misiniz?

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında Murat Can Şen tarafından paylaşıldı.

1. Murat Can Şen

Murat Can Şen Yeni Üye

Arkadaşlar merhaba. Scooter kullanmış olsam da daha önce vitesli bir motosiklet kullanmadım. Acemiliğimi atmak için vitesli bir makine almak istiyorumç Fakat alışmak için alacağım motosiklete çok para vermek istemiyorum. en fazla 1200-1400 lira arasında bir fiyatla, bana amatörlüğümü üzerimden attıracak bir motosiklet tavsiye eder misiniz? Ev arkadaşım polis, Şişli Yunuslarda çalışıyor. Bu konuda deneyimli. Bana MZ 350 almamı önerdi. Sizlerin düşünceleri nelerdir? Teşekkür ederim şimdiden.

Not:İlk mesajlarımda kendimi tanıttım. 3. mesajım olduğu için hemen "önce git kendini tanıt" vs vs söylemezsiniz umarım. saygılar.

2. Murat Can Şen

Murat Can Şen Yeni Üye

Bu arada konuyu buraya açmamın sebebi, amatörlüğümü attıktan sonra 250 cc bir racing kullanmak istemem. Bu nedenle racing tecrübesi olan arkadaşlardan yardım istiyorum.

3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    MZ 350 veya 250 ile acemiliğini atamazsın.Ama sağlığını hayatını tehlikeye atabilkirsin.
    2.El bir ybr 125 yada cbf 150 ile acemiliğini atabilirsin.Ama biraz daha fazla odeme yapman lazım.
    Bu arada Motosiklet kullanmak akıllı adam işidir.
    Bu yüzden bunu bir eğitmenle atmaya çalış.Yakın akraba eş dost arkadaşla olmaz bu iş.
    Bakınız http://www.lamatech.com/ bu linkte size yardımcı olacak bir Hocamız var
    Bana göre 250 lik race almak için biraz km yapmanız lazım.Sadece vitese alışmakla olmaz bu iş.
    Yine bana göre race yi sürücülüğü iyi olan aklı başında olan arkadaşların kullanması gerekliliğidir.
    Şehir içi ve dışı yollarda 100 bin km yi bitirdikten sonra race yi kullanmanı tavsiye ederim.
    Ama bu çok km diyen arkadaşlarımız olacak.Ben bir kaç binde öğrendim diyenlerde olacak.
    Ben 30 yıldır motosiklet kullanıyorum.Ve yıllık ortalama 80 bin km yapıyorum ve hala öğrenemedim desem siz ne dersiniz.Üstelik sürüş eğitimeni olduğum halde.
    Buyrun siz karar verin şimdi.
    Bol şans

4. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    Bu açıklamalar motora çok hevesli insanlara pek mantıklı gelmiyor çünkü hemen sonuca gitmek istiyorlar bende hiç vitesli motor kullanmadım geçenlerde bi deniym dedim honda cbf 150 kullandım bir kaç kere istop ettirdim vites hakimiyeti bilenlere kolay geliyor ama bilmeyenler için çok zor öğrenene kadar trafiğe çıkmamak en hayırlısı malum insanların yedek parçası yok eğer uzun süre motorsiklet kullanmak istiyorsa bir insan bunun eğitimini almalı nasıl okula gidiyoruz öğrenim yapıyoruz kötü bir öğrenci sınıfta kalır ama kötü bir motor sürücüsü iseniz ölürsünüz bu konuştuklarımız yaşam ile ölüm arasındaki ince bir çizgi ya bizi dinler bu kriterlerde devam edersiniz yada kafanıza göre hareket eder tehlikeli bir yolculuğa adım atarsınız tavsiye etmek bizden uygulamak sizden hepimiz için hayırlı olanda bu değil mi....

5. SERVET

SERVET Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Bu işe gonul vermıs cok ıyı hocalar var bulundugunuz sehırde arastırıp ders almanızı tavsıye ederız

6. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Önereceğim yöntem Güvenli Sürüş eğitimini almanız, sizi bire bir izleyecek olan hocanızdan da gerek motor gerekse gelişme hızınız konusunda yönlendirme almanız.

Açıkçası GS eğitimine girince biliyorum sandığınız şeyleri bile bilmediğinizi, yanlış bildiğinizi öğrenebiliyor, bambaşka bir dünyaya adım atıyorsunuz.