Ankara +1

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında Erkin tarafından paylaşıldı.

1. Erkin

Erkin Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Merhabalar,
    Aranıza yeni kaılıyorum, aslında uzun zamandır forumu takip ediyordum. Bu forumu diğerlerinden ayıran o kadar çok şey var ki saymaya üşeniyorum şuan.

Öncelikle kendimi tanıtayım; 22 yaşındayım, Ankaradayım, 3. sınıf bilgisayar.müh öğrencisiyim. Şu an motosikletim yok tecrübem de 0 a yakın.

Motosiklet konusunda kendime (doğru ya da yanlış) bir yol haritası çizdim. Bu yaz öncelikle A2 ehliyet alacağım,(30 haziran sınavına girmeyi düşünüyorum) hatta kurs bu cumartesi başlıcak.(Bu sürücü kursunun ve ehliyet almamın bana hemen hemen hiç bir şey katmayacağının farkındayım ama bir an önce ehliyetimi alıp cebime atıp bu işten kurtulmak istiyorum).

Muhtemelen mezun olacağım yaz aylarında da adam akıllı bir eğitime katılmayı düşünüyorum. Eğitimlerde neler yapıldığı hakkında şuan pek bir bilgim yok ama en azından beni supersport motosiklet kullanma hedefime yaklaştıracağını umuyorum.

Kaç tane eğitime katılır , kendimi nasıl geliştirir veya hazırlarım bilemiyorum ama kendimi hazır hissettiğimde (ve tabiki belirli bir bütçeye sahip olduğumda :) ) 600cc lik bir supersport motosiklet almayı planlıyorum. 600cc lik bir motosiklet ile başlamanın iyi olmayacağının farkındayım ama 1 kere alıp o motora alışıp uzun yıllar aynı motoru kullanmak gibi bir hedefim var , dolayısıyla 250 cc lik bir başlangıç motoru ile başlarsam çok kısa bir sürede motorun beni tatmin etmemeye başlayacağını düşünüyorum.

Neyse lafı çok uzattım sizlere bol bol sorularım olucak .
    Ankara'dan selamlar...

2. Şafak

Şafak Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Erkin foruma hoşgeldin. Bilinçli ve beyfendi arkadaşların aramıza katılması ne güzel..
    Sonuçta motosiklet binmekte efendi insanların işi..

3. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    forumumuza hoşgeldiniz.kalıcı ve katılımcı olmanız dileklerimizle.

4. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Erkin motosiklet foru ailesine hoş geldin, iyi forumlar.

5. A.HAMDİ

A.HAMDİ Organizatör

Motosiklet:
    Kawasaki
    hoşgeldiniz iyi forumlar......

6. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Erkin MotosikletForuma hoş geldin Ankarada gezi ve organizasyonlarada bekleriz
    Bu arada forum kuralları gereği lütfen yüzünüzün görüneceği bir profil resmi (avatar) koyunuz
    Keyifli forumlar

7. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    aramıza hoşgeldin, keyifli forumlar.

8. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    600 cc ss le başlamak hiç te akıl karı değil.
    Siz yaşınız gereği hemen her şeyin üstesinden geleceğinizi sanıyorsunuz ama kazın ayağı hiçte öyle değildir.
    Bakınız imzamda bazı buzz gibi gerçekler yazmakta.
    Ne kadar eğitim alırsanız alın mantalite farkından uzun sürmez motosiklet sevdanız.

Hakan Çıtır bunu beğendi.
  9. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Aramıza hoş geldin 600cc çok yüksek başlangıç için bence 125 veya 150 cc ile başla bazı şeylerin geri dönüşü imkansız

Şenol SEL bunu beğendi.
  10. onur ekmekcı

onur ekmekcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Aramıza hoşgeldin kalıcı ve katılımcı olman dileklerimle... Sevgili ekin arkadaşım öncelikle şunu söyleyeyim tecrübe yaşla değil tabiri caiz ise pişerek kazanılır bende yaşıma rağmen 1300cc ye kadar motosiklet kullanmışlığım var..Ben biraz istisnayım sanırım çünkü bu işe bayağı erken başladım ve başlangıcıda 150cc ile yaptım buda nekadar basit gözünsede şuan nefes almama sebep diyebilirim tecrüben sıfıra yakınmış oyüzden aman deyim 125 yada 150 cc ile başla emin ol illaki bazı tehlikeler atlatacaksın 150cc deyken bile ozaman kendi kendine 600cc ye daha çok var diyeceksin saygı ve sevgilerimle:D