ANKARA-MF ÇILDIRDI - Beypazarı Dağ Evi Konaklamalı Gezisi (GECE)

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi Gezi ve Turları' kısmında Umut Karkın tarafından paylaşıldı.

1. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    05 MART 2011 Cumartesi Saat 11 de Göksel arkadaşımızın motorundaki küçük sorunu çözmek için onların evine gidiyorum, saat 14 gibi Ergin (iş yerinden arkadaş ayrıca klx250 nin sahibi) geliyor ve başlıyoruz soruna kafa yormaya ve saat 18.00 de biz sorunu çözüp, Gökselin annesinin ikram ettiği akşam yemeğini yiyoruz.

Buraya kadar her şey normal :)

Daha önce Gökselle konuşmalarımızda köylerinde bağ evi olduğunu, güzel bir yer olduğunu, yatacak yerin ve yakacağın olduğundan bahsetmişti.

Birden aklıma geldi hadi dedim Göksellerin köyüne gidelim, Ergin yok dedi ben gelmem canım istemiyor diyince peki dedik ve atladık motorlara Tunus caddesine geldik… amanın kimler var kimler…

Barış hocam, sonrasında Mesut hocam ve yeni tanıştığımız diğer motorcu arkadaşlar…

O ortamda bu güne kadar yapılmış en geniş katılımlı forum toplantısı yapılmış oldu :)

Neyse saatler ilerliyor (23.00), çılgınlık başa bela, Göksele diyorum ki hadi göksel sizin köye gidelim, tamam abi diyor, dur hele Ethemi de arayalım, - Ethem biz Göksellerin köye gidiyoruz, abi bekleyin hemen geliyorum :)
    [IZLEV][/IZLEV]
    O arada Ziyada motoru almış gelmiş, oldumu 4 kişi neyse Erginde dayanamıyor bende geliyorum diyor..

Toplanıldıktan sonra Batıkentteki Cumhuriyet fırınına gidiyoruz…

Öncü benim, cumhuriyet fırının önüne gidip duruyorum düz bir yerde, daha doğrusu motoru yolda durduruyorum meyilli olan otoparka girmiyorum ne olur ne olmaz bizim boyumuz kısa olurya motoru deviririz diye.

Arkadan gelen arkadaşların boy sorunu olmadığı için dalıyorlar otoparka, aa ziyada otoparka giriyor ama her ne olduysa motoru durduramayıp deviriyor, çat ayna kırılıyor :)

Motordan düşen ziya, kalkarak başlıyor hay bu debrjyajı ayarlıyanın…… diye sövmeye (debriyajı çok üstten kavrıyordu ve şehir içi gibi kullanımlarda hata yapmasına sebeb olabilirdi onun için debriyaj ayarını ERGİN VE BEN aşağıya almıştık bir gün önce. Yani küfrün muhatapları biz oluyoruz :(:()

Oradan yiyecek bir şeyler alıp çantalara attıktan sonra başlıyoruz gecenin bir yarısı bilinmeyen karanlığa doğru gitmeye…:)

Henüz 35-40 km gitmedik arkadan selektör sinyaller gelmeye başladı, tahmin edin bakalım kim bu, tabiî ki de Ziya..

Ne oldu Ziya? Abi motorun arıza ışığı yanıyor. (kontağı açıp kapatıp hallediyoruz ışığı).. devammm

Hele bir dur kardeşim! Sonrasında 25 km daha gidemeden gene selektör sinyal falan filan… Ne oldu Ziya?

(Ağlamaklı bir ses), abi parmaklarımı hissetmiyorum, yemin ederim frene basamıyorum….(offff offf bu Ziyayla yola çıkmak ciddi sıkıntı)

Neyse Ziya efendinin parmaklarının ısınmasını bekliyoruz..sonrasında yola devam.

Beypazarına varıyoruz ve bir mola daha veriyoruz.
    -Göksel sizin köy kaç km?
    - 20-22 abi.
    - Göksel 20’mi 22’mi zaten soğuktan anamız ağladı 2 km az bir fark değil.
    -22 abi.
    - Göksel yol nasıl ?
    - Asfalt abi, ta ki bağ evine kadar :)

Neyse beypazarından köy yoluna gidiyoruz (ETİ SODA yoluymuş), bir güzel asvalt ve o kadar güzel virajlar varki her şey süper, ahh bir de soğuk ve Ziya olmasa..

Bu mutluluk kısa sürüyor süper yüzeyli asfalttan, kaplama asfalta sonrasında mucurlu garip bir yola giriyoruz ve Göksele içten içten iyi niyet dileklerimizi iletiyoruz.

Yol çok bozuk ve aşırı virajlı, biz ekip halinde ilerlediğimiz için çok yavaş ilerliyoruz ki kimsenin başına bir şey gelmesin. Ama Göksel kardeşimizin ER6-F’nin altında yarışlarda kullanılan hamur lastiklerden var ya (lastikleri 2006 yılında üretilmiş ve çelik gibi sertleşmiş lastikler) ve arkadan gelenler yokya ….neyse sövmeyim….

En sonunda varıyoruz, aman yarabbim bu ne güzel bir ev, küçücük tepenin üstüne oturtulmuş tek oda bir bağ evi harika..

Doğa çok güzel ancak karanlıktan dolayı çok seçilemiyor, neyse sabahı bekliycez bu güzellikleri görmek için.

Saat sabaha karşı 03.30 ve biz yeni eve girebildik.

Göksel sobayı yakıyor ve içerisi 35 derece oluyor, her yerlerimiz rafadan oldu sabaha kadar :)
    Millet bulduğu yere kıvrılıp uyumaya çalışıyor, İnek obasının başı olduğum için bana geniş ve güzel yatak düşüyor (ben kaptım yoksa kimse benim oba başılığımı sallamıyor)
    Saat 07.15 civarı, hiç susmayan sürekli bir şeylerden şikayet eden ZİYA gene başrolde.
    -Umut abi, abiii, abiiiii..(Baya ağlamaklı bir ses bu ses),
    - Ne var ZİYA?
    - Abi ben çok bunaldımmmmm, hadi ankaraya gidelim…
    - Ne oldu ZİYA?
    - Abi bilmiyorum işte, çok bunaldım yaaa, hadi ne olur ankaraya gidelim.
    - Oğlum ne oldu ?
    - Siz gelmezseniz ben tek başıma giderim abi…
    - Olum manyakmısın, dur durduğun yerde yat uyu, çık bak dışarısı süper, git gez, doğaya bak.
    - Ben gidiyorum abi….
    Film burada kopuyor ben bir kelime dahi etmiyorum, tabi içimden sarf ettiklerim hariç)

Tövbe tövbe, çattık arkadaş ne dir bizim bu ZİYADAN çektiğimiz.

Ve o anda bir karar veriyorum, anca beraber kanca beraber çıkılan bir yolda sebepsiz bunaldığı için ve bizimde canımızı sıktığı ve tek başına ankaraya geri döndüğü için, ZİYA’yı aforoz ediyoruz. Bundan sonra benim içinde bulunduğum hiçbir organizasyonda ZİYA olmayacak.

Her nedense hiç kimse ZİYAnın gidişini takmıyor. O gittikten sonra o seslikte güzel bir uyku çekiyoruz.

2. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Saat: 10.00 biz kalkıyoruz ve doğanın tadını çıkarıyoruz.

Saat: 12.00 gibi 2-3 km mesafede olan Göksellerin köy kahvesine giderek birer çay içiyoruz. Ha yolculuk esnasında Ergin klx’in tadını çıkarmak için dere yatağına falan giriyor (çamura battıklarını söylemiyorum :))

Saat: 12.30 gibi köyden ayrılıp, geldiğimiz yönün tam tersine çayırhan tarafına doğru yola çıkıyoruz. Gerçekten güzel bir doğanın içinde seyir halindeyiz.

Zaman zaman Ergin ve ben (hani motorlardan biri cross biri enduroya :)) araziye dalıp çıkıyoruz, tabi benim dalmalarım pek derin olmuyor :)

Tavsiye: Eğer dağ bayır gezmek istiyorsanız ve bunu yapabilecek tarzda ve kiloda bir motorunuz var ise kesinlikle harika bir mekan.

Beypazırana kadar süren yolcuğumuzdan sonra, karınlarımız acıkıyor ve beypazarında gözleme çay faslı yapıyoruz ve Beypazarı sokaklarında motosikletlerle güzel bir tur atıyoruz, sonrasında hıdırlık tepesine çıkarak bir iki foto ve manzaranın keyfini çıkartıyoruz.

Saat: 15.30 gibi yola çıkarak Ankara’ya dönüşe geçiyoruz ancak yenikentten itibaren yoğun yağmura yakalanıyoruz.

Islak bir şekilde Başkente Öğretmenevine giriş yapıyoruz ve günün kritiğini yapıyoruz

Bu arada öğretmenevi girişinde TRANSASİA yolcularını görüyor ve iyi yolculuklar diliyoruz.

Sonuç: Harika bir doğa, müthiş bir soğuk, karla karışık bir yağmur ve her şeye rağmen müthiş keyifli bir gezi. (ZİYA OLAYI HARİÇ)

Buyrun fotoğraflar.

3. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
  4. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
  5. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
  6. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Kış günü ne işiniz var sağda solda ya, oturun evinizde sıcak sıcak, bizi de heveslendirmeyin ya :):)

7. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Kıskanmayalım Erol başkanım :)

Geçen gün bir yerde konuşuyoruz motorcu arkadaşlarla; sezon açılıyor falan filan diye konuşuyorlar bende dedimki : Abi bizim sezon kapanıyor dedim.

Şaşkın şaşkın kapanıyormuuuu dedi, bende biz yazın sıcakta motora binemiyoruz dedim :D:D:D:D

Biz ant içtik sezon motorcusu olmamaya :)

8. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Bunlarda gökselin telefondan

9. Ethem Doğru

Ethem Doğru Site Bağımlısı

Motosiklet:
    BMW
    Umut hocam; öncelikle bu güzel geziyi organize ettiğinz için(23:00'da haber alsam da:D)sana,
    misafirperverliğinden dolayı Göksel'e
    bizi kırmayıp yanımızda olduğu ve güzel foto karelerini yakaladığı için Ergin abiye,
    kısa süre de olsa yanımızda olan Ziya'ya çok teşekkür ediyorum.

dönüş yolumuzdaki yağmur aslında geziye çok renk kattı. Trans Asia ekibini de Ankara'nın rahmetiyle uğurlamış olduk. artık "arkamızdan bi kova su bile dökmediler" demesinler.:D
    sezonu kapatmadık. çok da iyi yaptık. inşallah sezonu bekleyen arkadaşlar da yavaş yaval teker döndürmeye başlarlar da daha geniş katılımlı, daha uzun soluklu geziler organize ederiz.

darısı forumdaşların başına.:):D

10. bülent tenikeci

bülent tenikeci Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    tebrikler Umut bey valla güzel gezmişsiniz.ayrıca fotoların çekim kaliteleri ve enstantaneleri gayet hoş.ama benim gözüm o yeşil renkli enduro kawasaki de kaldı.o ne muhteşem , ne asil bir makinadır..

11. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Evet güzel makina ama çok uzun yola gelmez... 200 artı 200 km lik geziler için süper bir motor, oldukça seri ve titreşimsiz.

Ayrıca teşekkürler.

Ayrıca fotolar nikon d90 la çekildi.

12. bülent tenikeci

bülent tenikeci Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    belli oluyor pozlamalar filan gayet başarılı, netlik olarakta öyle.bende nikon'un L3 coolpixini kullanıyorum. kawasaki ye gelirsek uzun yola gelmeyen motor bana hiç gelmez.yalnız ev içi halleriniz biraz -hani nasıl desem- grup perişan'ı hatırlattı bana :)

13. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Zor şartlarda yolculuk yaptık ve normalden az uyuduk Bülent hocam onun için yorgunluk vardı tabi..

Uzun yola gelmez derken, birçok motora göre çok çok iyi gelir ama ne bileyim bir karadeniz gezisi yapalım deseniz asvaltlarda sıkar adamı..

bülent tenikeci bunu beğendi.
  14. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    yav iki dakka aranızdan ayrıldım neler yapmışsınız??
    cuma günü oralarda olurum;)

15. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Abi sorma yaptık bir delilik, iyide oldu...

Bakarsın cuma bizde oralarda oluruz :)

16. Ziya Çerezci

Ziya Çerezci Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Tüm katılımcalara teşekkür ediyorum.Umut abi anlatmış olanları haklıda tabi yalan değil:)Hata bende arkadaşlar gecenin bir yarısı böyle bir geziye çıkmamda aslında gitmiycektim ama bir anda gaza geldim işte olan oldu.Gerçekten şartlar zordu soğuk bir yandan sport motorun verdiği zorluk bir yandan yolun berbat oluşu ve tek aynamın olmaması bir yandan derken sürüş benim için zevten çok eziyete dönüştü sabah kalkınca gitmek istedim.Ayrıca yazıda yanlış biryer var ağlamaklı bir sesle konuşmadım öyle olsaydı otutur ağlardım gitmezdim ben kararımı verip uyguladım arkadaşlar.Gitme sebebime gelince dönüş saati ilerledikçe istanbul yolunun tıka basa araba olacağını ve tek aynamın olmamasından dolayı büyük riske gireceğimi ve burda açıklayamadığım bir sebepten dolayı (umut abiye sonradan söyledim :))karar verdim çıktım.Umut abi benle bir daha yola çıkmayacağını söylemiş saygı duyuyorum.

17. Ethem Doğru

Motosiklet:
    BMW
    Ziya sen doğru olanı yaptın, ama biz de senin tek başına ıssız dağ yolunda gitmeni istemiyorduk.ama olsun, hiç bir şey gezinin keyfini kaçıramadı.

Ziya Çerezci bunu beğendi.
  18. Eren Göksel

Eren Göksel Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Benim için çok özel bir gündü. Cumartesi sabahı Umut abim ve Ergin ustayla birlikte motosiklet bakımını gerçekleştirdik. Kendilerine buradan da çok teşekkür ediyorum. Hakları asla ödenmez, değerli kişiler. Haftasonu için bir yerlere gitme düşüncesi oluştu. Aklıma bizim bağ evi geldi. Umut abim için oraya gitmek uygun geldi. Yalnız Ergin usta kararsız kaldı, sonradan vazgeçti. Biraz "Tunus Cadde" sine takıldık. Uzun zamandır görüşemediğim Barış abimle karşılaştım.Sonradan Mesut abim geldi. Keyifli sohbetler ettik. Geç vakitte yine bizim bağ evi konusu açıldı. Liderimiz Umut abim ve ben gitmek için karar aldık. Ethem arkadaşımıza telefonla haber verdik ve onay mesajını aldık. Ziya ve Ergin usta gitmekte kararsız kaldılar. Kısa aradan sonra gelmeye karar verdiler. Gece yolculuğu grup halinde zevkliydi. Sadece yol ve levhalar :D Liderimizinde belirttiği gibi 03:30' da bağ evine girebildik. Elektrik olmadığı için gaz lambası odayı aydınlattı (Kokusu bazı arkadaşlara iyi gelmedi). Sobayı yakmadan önce üşüyorlardı. Yaktıktan sonra şikayet ettiler (kapıyı açalım, pencereyi açalım). Sıcaktan herkes bir yerde uyuya kaldı. Demlediğim çayı ve aldığım çekirdeği yalnız tükettim. :D Tabii sonradan günün rahatlığına bende dayanamadım. ;)

Yine her zamanki gibi eğlenceliydi benim için. Herkese çok teşekkür ediyorum. Hatam varsa affola.. Yer belli, mekan belli... Yine bekleriz.. ;)

19. Ethem Doğru

Motosiklet:
    BMW
    tek hata, daha doğrusu eksiklik, daha uzun soluklu bi gezi düzenleyememek. 2 gece geçirsek çok daha keyifli olurdu. gerçi senin motor hazır değildi. balkalım artık onu da yaparız.

20. Enes ŞİMŞEK

Enes ŞİMŞEK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    İşte olay budur, iyi ki Ankara'da değilmişim, yoksa hanımla çooook papaz olurduk...

Umut Karkın bunu beğendi.