Ankaradan bi çekirge daha xD

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında Yasin CAN tarafından paylaşıldı.

1. Yasin CAN

Yasin CAN Yeni Üye

selamlar. ben yasin. mamakta oturuyorum. çankayada çalışıyorum.hafta içi işe gidip gelmek için, cumartesi günleride gezmek için, ama öncelikle öğrenmek için bi motor almayı düşünüyorum. 2bin tl bütcem var. ybr dışında önerebileceğiniz motor varmı? itici geliyoda biraz :)

2. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Yasin Bey hoş geldiniz. Ybr ve Cbf tarzı motosikletler, dengeli, sağlam ve arıza vermeyen motorlar olduğundan başlangıçta çok tercih ediliyor. Malum kışa giriyoruz şayet şimdi satın alıp kışın denemelere başlayacaksanız bende sorun yaşamamak için bu tip motosikletleri tavsiye ederim. Piyasada o fiyatlara bir de çin malları var. Ben bir tane kullanıyorum, memnunum da fakat biraz elimden iş geldiğinden 1-2 haftada bir genel bakımını yapıp arıza verecek parçalarını kontrol ediyor gerekiyorsa güçlendiriyor öyle kullanıyorum. Fabrikamdaki ustalar elimde motorun bi parçası atolyede dolanmama alıştılar artık :) Çinlilerin kullandıkları malzmelere farklı çözümler bularak iyileştirmeler yapıyorum. Ama ne yaparsak yapalım, motosikletin dengesi, motor kalitesi, fren kabiliyeti vs. gibi önemli işlevlere çok fazla müdehale edemiyoruz. Vel hasılı eğer elin bu işlere yatkın değilse pek tavsiye etmem bu tip motosikletleri .

Tarz belirlediniz mi? Belki de scooter kullanacak ve çok seveceksiniz. Kullanım amacnıza uygun motosiklet almanızda fayda var. Misal devamlı eliniz kolunuz dolu, takım çantası, malzeme vs. taşıyorsanız Maxi Scooterların yükleme kapasitesine hayran kalabilirsiniz. Veya dağda bayırda çamurda sürmek hoşunuza gidecektir, bir cros alırsınız. Bence satın almadan evvel tarzlarla ilgili biraz ön hazırlık yapıverin. Sonrasında arkadaşlar da tecrübelerini paylaşacaklardır.

3. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Yasin motosiklet forum ailesine hoş geldin, iyi forumlar.

4. Fatih Orçin

Fatih Orçin Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    M.F. Ailesine hoşgeldin Yasin keyifli forumlar.
    Tavsiye konusunda Gökhan arkadaşıma katılıyorum dediği gibi ilk önce tarzını ve kullanım amacını belirlersen tercih yapmanda çok büyük yardımları olacaktır.

5. Yasin CAN

Yasin CAN Yeni Üye

hoşbulduk. scooterlar itici geliyor. asvaltta kulanacağım içinde kross'u eledim.chopper sıkıntılı çünkü 55 kiloyum 1.70 boy var ağır gelir o motor bana :) kanuni 200 gibi küçük bi motor ağırmı kaçar? cbr 125 ideal aslında ama fiyatı beni aşıyo :S çin mallarınada yaklaşma diyosunuz. çok kararsız kaldım :S işyerim 12 km mesafede. işe gidip gelicem. haftasonlarıda gezicem. başka bi kullanım amacı yok

6. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Yasin hoşgeldin..

Motorun üzerine binince tipini görmüyorsun, ayrıca tipin ilk etapta bir önemi yoktur bence.. alabileceğin en dayanıklı ve sıkıntısız motor ybr 125...

Yakıtı oldukça az ve performansı da fena değildir.

Şiddetli öneririm

Eren Göksel bunu beğendi.
  7. Fatih Orçin

Fatih Orçin Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    Şimdi yasin çinden uzak dur diyoruz genel olarak ama çin kullanan arkadaşlarımızda var ki Gökhan arkadaşım yorumunuda yukarıda sana yazdı. Benimde motorum Taiwan malı hemen hemen aynı yani ama sen yeni başlayacaksın ve motor hakkında en azından arıza yaparsa nasıl giderebilirsin neresinden ne çıkar pek tecrüben olmadığı için biraz sıkıntı yaşayabilirsin demeye çalışıyoruz aslında.Tabiki elindeki bütçede kısıtlı oduğu için onlara yönelmeye itiyor seni okadarda kafanı takma bütçeni arttırabilirsen biraz daha bekleyip ybr 125 al derim her konuda senin için ideal olacak ama yok bekleyemem ve illaki alacağım diyorsan bizim kafileye katılıp bir çin motoru alabilirsin :)
    Senin içinde yaşayıp tecrübe etmiş olursun gerçi fazla yormayıp üzmessen motorunu bakımlarınıda diğer motorlara göre daha özenli ve zamanında yaparsan sana oda uzun süre hizmet eder amaç bu keyiften insanın soğumaması bu motorlar bazen soğutabiliyor o yüzden dikkat et derim.

8. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
    1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.165 bin km lik bir tecrübe.:)
    2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız:http://www.rahmibarutcu.com bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

Dip:Ybr iitici geliyor ama kanuni racer 200 istiyorsunuz.Kanuni racer 200 ybr den çok daha fazla yakıt yakıp ybr kadar giden bir araç.
    Neden 200 alıpta ybrden fazla yakan aracı istediğinizi anlayamadım.
    Neyse tercih sizin.Biz sadece yol gösteririz gerisi size kalmış.
    Hayırlı olsun

9. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Motosiklet ihtiyaca tecrübeye göre alınır görüntüsü sesi hızı için alınmaz.

A.HAMDİ ve Eren Göksel bunu beğendi.
  10. Eren Göksel

Eren Göksel Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Hoşgeldiniz, abilerim çok doğru söylüyorlar. Dikkate almalısın. ;)

11. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    aramıza hoşgeldiniz,keyifli forumlar.

12. Yasin CAN

Yasin CAN Yeni Üye

abi motorun görünümü değil işlevi önemli diyosunuz, haklısınızda ama sonuçta bizde genciz be abi :p olmuşken birazda görünümü olsun istiyo insan :)

13. Onur Filiz

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    elbette bizde sana zaten başka bir şey demedik gençsin elbette istersin ama genç olmak motor sürmekte çok tehlikeli bir dönem ;)

14. Yasin CAN

Yasin CAN Yeni Üye

abi allah rızası için ybr dışında birşey söyleyin ya kafayı yicem :)

15. Onur Filiz

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    ybr dışında nasıl bir motorsiklet sunalım sana. çevrede kullanılan ve (çin malı olup) diğerlerine oranla en az arıza yapan motorlar mondiallardır ama tip olarakta güzel değillerdir.. ama asya motorların tipi biraz daha güzeldir..

şöyle yapalım o zaman sen biraz araştırma yap gez dolaş kafan ayatanları bizlerle paylaş bizde bu konuda sana fikirlerimizi sunalım ne dersin ?

16. Yasin CAN

Yasin CAN Yeni Üye

mantıklı:) tamam öyle yapalım

17. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    forumumuza hoşgeldiniz.kalıcı ve katılımcı olmanız dileklerimizle.