Ankara'dan herkese merhaba

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında Levent.Tegmen tarafından paylaşıldı.

1. Levent.Tegmen

Levent.Tegmen Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Merhabalar,

26 yaşında endüstri mühendisiyim. Uçak fabrikasında (TAI) program yöneticisi olarak görev yapmaktayım. Üniversite öğrencilik yıllarımdan beri motorsiklet sürmeyi, almayı çok istiyorum. Gerek ailemin istememesi gerek günün şartları nedeniyle bugüne kadar isteğimi erteledim. Ama artık daha fazla ertelemek istemiyorum. Bir dahaki bahar dönemine ehliyetimi, motosikletimi ve gerekli eğitimleri almış bir şekilde girmek istiyorum. Racing motorlara ilgi duyuyorum.

Forumunuzu gerçekten çok beğendim, herkes birbirine çok saygılı ve seviyeli. Daha önce bir çok forum sitesine üyeliğim olmuştur ama giripte bir satır bir şey yazmadım.

Bir kaç günde motosiklete başlama ile ilgili bütün konuları okudum. Daha önceden beğenmesemde honda cbr-125 yada ninja-250 almayı düşünüyordum başlangıç için ama sitede okudumlarımdan sonra yamaha yzf-r125 i çok beğendim ve 125 likten başlamamak daha doğru olacak. Bir aksilik olmaz bir dahaki dönem ehliyetimi, bahar gelmedende motorumu almak istiyorum. Tecrübe kazandıktan sonra 600cc ye geçmeyi düşünğyorum, onun için henüz kafamda netleşen bir model yada marka yok Ducati dışında. Ducatinin de pahalı ve yetkili servisinin(forum da okudum) az olması düşüdürüyor açıkcası.

Yalnız siz büyüklerime ve tecrübe sahibi küçüklerime bir sorum olacak. Oturduğum yerde kapalı garaj imkanım yok. Alacağım motorun güvenliğini iyi bir alarm ve kilit sistemiyle sağlayabilir miyim? Birde dışarıda olacak olması çok yıpratır mı motoru?

Teşekkürler.
    Saygılarımla,
    M. Levent TEGMEN

2. tamerhan öksüz

tamerhan öksüz Üye

Motosiklet:
    Honda
    forumumuza hoşgeldin kaliteli bir kilit kullanman gerek birde iyi bir biranda işini görür

3. munir

munir Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    aramıza hoşgeldin

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
    1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.165 bin km lik bir tecrübe.:)
    2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız:http://www.rahmibarutcu.com bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve bu linki http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=3954&highlight=T%FCm+%FCyelerimiz+Mutlaka mutlaka tıklayın ve sonuna dek okuyun inceleyin.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

5. Ethem Doğru

Ethem Doğru Site Bağımlısı

Motosiklet:
    BMW
    hol geldiniz. keyifli forumlar. kazasız, belasız, keyifli sürüşler.

6. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Levent motosiklet forum ailesine hoş geldin, iyi forumlar.

7. Hakan KAYA

Hakan KAYA Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Rize den herkeze selam yeni üyeyim 24 yaşindayim telekomda çalişiyorum bende bastirilmiş duygularin sesi olaraktan levent bey gibi aynı duygulari yaşiyorum ne kadin ne araba tek aşkim bir motor yzf r 125 fakat bu konuda hiçbir bilgim yok kullanmasi v.s. bide ailem cok karşi çıkıyo bana şenol beyde o linki paylaşinca ürkmemek elde deil fakat şehir içi kullanirim die tesselli ediyorum kendimi kararim kesin 22 ekimde a2 sinavina giricem hayirlisiyla fakat ehliyetimi aldığım gibi sıfır motora binmekte istemiyorum allah yardimcimiz olsun sevgiler saygılar teşşekkürler FORUM...

8. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    forumumuza hoşgeldiniz.kalıcı ve katılımcı olmanız dileklerimizle.

9. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    forumumuza hoşgeldiniz.kalıcı ve katılımcı olmanız dileklerimizle.
    lütfen kendinize ait bir tanışma başlığı açınız.

10. Mesut Korkmaz

Mesut Korkmaz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Levent hoş geldin ;)

Motosikleti dışarıda korumak mümkün. Benim de kapalı garajım yok. Sitenin açık garajında duruyor. Sağlam olduğunu düşündüğüm bir kilit ile kilitleyip brandasını örtüyorum. Yaz - kış günlük olarak bindiğim için arada özel olarak kontrol etmeme gerek kalmıyor.

11. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Hoş geldınız umarım kalıcı ve katılımcı olursunuz
    baslangıc ıcın kuçuk cc onerılır herzaman ıcın
    keyıflı forumlar dılerım

12. onur ekmekcı

onur ekmekcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Aramıza hoşgeldiniz kalıcı ve katılımcı olmanız dileklerimle....Başlangıç için cbf 150 şiddetle tavsiye ederim...Güvenlik konusuna gelince kilit ve alarm yeterli olacaktır (normal hırsızlar için):D Dışarıda durması illaki motorun dış aksamlarını deforme edicektir ki bu hemen olmaz uzun bir süre zarfında gerçekleşir..Buyüzden kaliteli bir su geçirmez branda işini görecektir....Ankara ekibi olarak gezi ve turlarımızada bekleriz saygılar

13. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    aramıza hoşgeldiniz,keyifli forumlar