Ankaradan Selamlar Herkese Sorularım var

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında Arda Özhan tarafından paylaşıldı.

1. Arda Özhan

Arda Özhan Yeni Üye

Motosiklet:
    KTM
    Arkadaşlar ben ankaradan Arda yaşım 17 ehliyetim yok ancak inanılmaz derece bir motor sevdam var ailem bu işe biraz karşı . Çok tedibrliler ancak ailemizde hiç motor siüren vs kişi olmamısna ragmen bende bu sevda büyüdü ve devam ediyor Ailem için suanda Bana izin verdikleri tek şey 49cc lik sizler için oyuncak sayılan mini motorlar Mini Cross motorları varya otomatik vites 49 cc onlardan almayı düşünüyorum ancak ankarada temin edebileceğim yer varmı Merak ediyorum Link vereyim Birde su Gas scooter adı altında satılan minik 49cc 40 50 arası basan motorlu scooter lar varya tornet onlardan alıp yasadıgım yer bir site büyük bir yer her türlü alanım var söyle indirsem asagıya ehliyetim oalna kadar en azından 50 60 basıyor Bos bir alanda turlarım vs En azından istegim biraz gerçeklemiş olur diye düşünüyorum anneme anlattım bu durumu ve Cross mini tarzlara izin verdiler ehliyet ruhsat sıkıntısı olmadıgı için ama bir sitede buldum onunda ankara bayisi yok ankarada bunları temin edebileceğim yer varmı Birde ben Mondial 125 zn tarzı motorları cok seviyorum eski tarz scooterlar gibi arkdaşımda vardı ordan o motor hosuma gitti ve param yeter . Şimdi gelelim Link kısmına bana yardımcı olun o minik gas scooterlar cok komik motorla aalakası yok ama sonucta o da benzinle calısıyor ve 40 50 60 arası hızlara sahipler buyuzden düşünüyorum Linklere geçiyorum lütfen bana yardım edin Saygılar.

Mini Cross motor 49 cc 78 cm yükseklik 115 cm uzunluk ve 58m yerdne koltk yüksekligine sahip Bu alet Satıldıgı site oyuncak sitesi gibi Akulu motor diye Ancak 49 cc benzinle calısan bir motor bu cok ilgimi çekti ankarada bulabileceğim bir yer varmı acep?

http://www.akulumotor.com/site/page.asp?dsy_id=4106

Bunlar İse 2 tane farklı adda satılan ama aralarındaki farkı anlyaıamadım gas scooter adı verilen Garip motorlu aletler Anlamadm nefark var siz anlarsanız yardım edersiniz

bu Rain bow adı altında satılan ayak basma yeri plasti kgözüken

http://www.akulumotor.com/site/page.asp?dsy_id=4150

Bu ise tornet adı altında satılan görünüşte tek farkı ayak basılan yeri Metal delikli gözüken dir

http://akulumotor.com/site/page.asp?dsy_id=4048

Son olarak ise 2 tane Chopper tarzı mini motorları var

Country adı olan

http://akulumotor.com/site/page.asp?dsy_id=4034

Eagle olan

http://akulumotor.com/site/page.asp?dsy_id=4032

Buda Spider adı olan

http://akulumotor.com/site/page.asp?dsy_id=4033

Lütfen bana yardımcı olun bu arada motor sevdam Eniştemin Piaggio marka bir scooterı var zmanında ciddi paraya almıstır sanırsam Onu Kullandırıdı 8 9 yasımdayken onu sürüyordum ve yazları onu kullandım Onların yanına gidince ordan dogdu bu sevda :):) Teşekkür ederim İYi geceler

2. onur ekmekcı

onur ekmekcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Arda kardeş öncelikle aramıza hoşgeldin..Kalıcı ve katılımcı olman dileklerimle...

Kardeşim bence daha zamanın var bu gösterdiğin motosikletlerle de pek bir eğitim tecrübe edinemessin başına bela olurlar paran boşa gider...

Ehliyetini al almadan öncede güvenli sürüş tekniklerini ya kurslardan yada başka bir şekilde öğren...

Ehliyetini aldıktan sonra ful koruma ekipmanlarını tamamla...Oda tamam olduktan sonra yamaha ybr 125 veya honda cbf 150 ile bu sevdaya başla derim....

3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
    1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.165 bin km lik bir tecrübe.:)
    2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız:http://www.rahmibarutcu.com bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve bu linki http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=3954&highlight=T%FCm+%FCyelerimiz+Mutlaka mutlaka tıklayın ve sonuna dek okuyun inceleyin.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sevgili kardeşim.
    Size kim nasıl aktardı ama bilginiz olsun diye yazıyorum.
    2918 sayılı karayolları Trafik kanununa göre 49 cc olanlarda A1 ehliyete tabiidir.
    Yani A1 ehliyetle bisiklet motorlubisiklet kullanabilirsiniz.
    Şimdi siz diyorsunuz sitenin bahçesinde öğreneceğim.
    Bende diyorum ki mümkün değil.
    Neden mi.
    Bilmediğiniz bir şeyi nasıl kendi kendinize öğreneceksiniz.
    Motosiklet olsun sukuter olsun sürüşün bir prensibi ve belli çerçevede sistemi kuralları vardır.Bunları bilmeden uygulamanız imkansızdır.Gelin siz şimdilik bu sevdanızı bastırmaya devam edin.Ailenizide sevdiklerinizi de üzmeyin onların sözünü dinleyin.Yeterli uygunluğa yaşınıza gelince ehliyetinizi A2 alın.Sonra Güvenli Sürüş Teknikleri eğitimlerinizi full korumalı kıyafet ve ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede kaskınızı alın ve bilinçli şekilde trafiğe çıkın.Güvenle sürün keyfini sürün.

Barış bunu beğendi.
  5. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Forumumuza hoşgeldiniz.kalıcı ve katılımcı olmanız dileklerimizle.

6. Arda Özhan

Arda Özhan Yeni Üye

Motosiklet:
    KTM
    Herkeze teşekkür ederim ancak 49cc lik motorların Ehliyet gerektirdigini ilk defa duyuyorum motora binmişligim var trafige zaten cıkmıyacagım . O sitedeki motorlar 12 yaş ve üstü olarak satılıyor :S Ehliyete tabi olsa 17 18 yaş üstü satılmazmıydı sizce ? Yasa diyorsunuz tabi siz daha iyi bilrisiniz ?

7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Burası TÜRKİYE.
    Bu ülkede ehliyet sınavına hayabusa ile gelenler var.İlk motorunu hayabusa alıp yollarda telef olanlar var.
    Parayı veren düdüğü çalar bu ülkede.Paran varsa alamayacağın araç yok.Kimse takmaz kanununu kuralı uygulamayı.Uygulamakla yükümlü görevli olanlar bile yasanın tamamı hakkında bilhaberler.
    Satıcı parayı kazanmaya bakar.
    Şöyle ki bir çok çin malı motosikleti Dünya'nın en iyi markalarının yan ürünü diye satan çok satıcı tanıyorum ben.oysa hiç alakası yok ama bizim milletimiz KOYUN ve SAZAN olduğu sürece bu böyle gider.
    Bir anımı anlatayım size
    Yıllar önce bir motosiklet grubu gezisi yaptık Fransa'ya.
    Ekonomik durumu hayli iyi olan bir arkadaşımız da otosuyla turumuza katılmıştı.
    Fransa da bir motosiklet mağazasında yeni model bir ürünü gördük.Bakmak için galeriye girdik.Baktık derken bu durumu iyi olan arkadaş kredi kartını çıkarttı ve almak istedi.
    İşte o anda tezgahtar kardeşimiz (18 yaşında bir Fransız hanım) Ehliyetiniz kaç yıllık diye sordu.
    Arkadaşımız henüz yok ama TR ye gidince alacağım yanıtı verdi.
    Tezgahtar kardeşimiz bu aracı sizin almanız mümkün değil.TR de bu aracı alabilirsiniz ama burda Fransada mümkün değil dedi.neden dedik.Sıfır tecrübe ve bilgi ile TR ye bu arası nasıl götüreceksiniz kaldı ki ehliyetiniz de yok.
    Sizin TR de İnsanlar önce gösteriş için araç alırlar.Asla ben bunu kullanabilirmiyim ben buna hakim olabilirmiyim bu benim hakkım mı limitlerim buna yeter mi diye düşünmezler.
    Bu yüzden siz Türkler 3. Dünya ülkesi biz Fransızlar da 1. Dünya ülkesiyiz.Bizde önce İnsan sağlığı hayatı gelir sizde önce paranız ve gösteriş egolarınız gelir.
    Bu yüzden bu iş yerinde size satılık motor yok dedi.
    Ve o arkadaş TR ye gelince hızlı bir motosiklet aldı.Sözde tezgahtar kıza gösteriş yapacak.Ehliyet sınavına giderken kaza yaptı ve artık hayatının geri kalan kısmını tekerlekli akülü sandalyede geçirmeye mahkum.
    Anlatabildim mi.
    Bizde gösterişe meraklı çok KARAMAN ve MERİNOS var.Bu yüzden Çin den sonra en çok çin malı satılan ve kullanılan ülkeler arasında 1. sıradayız.
    Sürücülük hakkında bilgisi olmayan bir çok kişi alıyor kaza yapıyor ve o kişiler kaza yapana dek sakat kalana veya telef olana dek ailesi başta olmak üzere kimse sen bunu kullanmak için sürüş okuluna git demiyor ama kaza olunca hemen motosikleti tü kaka ilan edip dili olmayan salak bir makineyi suçlu ilan ediyor.
    Bu da milletimizin bu konuda ne kadar MERİNOS VE KARAMAN olduğunun göstergesi.
    Anlatabildim mi.
    Net kullanabiliyorsunuz .Google ye yazın "2918 sayılı Trafik kanunu" açın okuyun

8. onur ekmekcı

onur ekmekcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Vallahi abi çok haklısın bizim insanımız başına gelmeyince anlayamıyor bazı şeyleri şahsen bende hatanın neresinden dönersen kardır derlerya onlardan biriyim Allahtan telef olmadan anladım bunu genç yaşta ve şuan da çok huzurlu ve mutlu bir şekilde motosikletimi kullanıyorum her koşulda..

Arda Özhan bunu beğendi.