Ankara'dan sevgi ve saygılar...

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında Serdar KUL tarafından paylaşıldı.

1. Serdar KUL

Serdar KUL Üye

Motosiklet:
    Honda
    Abilerim, ablalarım ve kardeşlerim buğün ehliyet kursuna A2 ehliyeti için yazılan 3 arkadaştan birisiyim. Birkaç arkadaşımız daha yazılacak hayalimiz kendi moto topluluğumuzu kurmak. Hiçbirimiz daha önce ne motosiklet kullandı nede mobilet.Kendimi bu forum ve sizler yardımıyla geliştirmek ve daha sonrada arkadaşlarıma faydalı olmak istiyorum. İlgi ve alakanıza sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

2. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Serdar hoşgeldin.Keyifli forumlar... :)

Serdar KUL bunu beğendi.
  3. Serdar KUL

Serdar KUL Üye

Motosiklet:
    Honda

Hoşbulduk teşekkür ederim.

4. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Hoş geldınız umarım kalıcı ve katılımcı olursunuz keyıflı forumlar

Serdar KUL bunu beğendi.
  5. A.HAMDİ

A.HAMDİ Organizatör

Motosiklet:
    Kawasaki
    hoş geldiniz ıyı forumlar

Serdar KUL bunu beğendi.
  6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz
    Mesajınızı böyle büyük harfle yazmanızın sebebi sizin görme sorununuzdan mı yoksa biz forum kullanıcılarının görme sorunu olabileceği düşüncesinden mi böyle yazdınız.

Forum kurmak çok basit.Ama onu işler halde tutmak çok çok zor.Bir sürü aklıevvel uğraşmak daha da zor.
    Neyse
    siz önce sıfır bilgi sıfır tecrübe ile motosiklet sevdasına başladığınıza göre önce motosiklet sürücülüğü nedir ne değildir onu kavrayın.
    Diğer kara taşıtlarından 30 kat daha tehlikeli bir aracı nasıl riskleri daha aza indirip güvenle kullanabilirizin derdin de olun şimdilik.
    Ankara'da Güvenli Sürüş Teknikleri eğitimleri veren bir Hocamız var bu forumda.O Hocamız size Motosikletle Güvenli Sürüş için gerekli eğitimleri vereceğini ümit ediyorum
    Önce siz neyin ne olduğunu ne olmadığını henüz trafiğe çıkmadan ehil elden öğrenin sonra forum işi kolay.

Serdar KUL bunu beğendi.
  7. munir

munir Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    aramıza hoşgeldin

Serdar KUL bunu beğendi.
  8. Şafak

Şafak Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Motorsiklet Forum'a hoşgeldin..

Serdar KUL bunu beğendi.
  9. Eren Göksel

Eren Göksel Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Foruma hoşgeldin..

Serdar KUL bunu beğendi.
  10. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Aramıza hoş geldin

Serdar KUL bunu beğendi.
  11. onur ekmekcı

onur ekmekcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Aramıza hoşgeldin serdar kardeş kalıcı ve katılımcı olman dileklerimle...

Şenol hocamızında dediği gibi herşeyden önce bu işi kavramış tecrübe sahibi kişilerden; dikkatini çekerim kendini tecrübeli sananlardan değil gerçekten tecrübe sahibi insanlardan bilgi eğitim ve feyiz almalısın ehliyetini aldıktan sonra ful koruma ekipmanlarını eksiksiz tamamlamalısın (eldiven kask dizlik çizme korumalı mont veya pantolon gibi). Daha sonra sana bu sevdaya başlamanda ilk adım olacak en doğru cc de yani 125 veya 150 cc de (yamaha ybr125 veya honda cbf150 en gözde tercihlerdendir çin malına heves etme bence:D)seni üzmeyecek bir motosiklet almalısın daha sonra motosikletinle yine işin ehli olan kişilerden bilgi birikim ve fiilen tecrübe kazanmalısın .......

Bu arada ankara gurubu olarak seni gezi ve organizasyonlarımıza buluşmalarımıza bekleriz motosikletinin olması şart değil...saygı ve sevgilerimle..

Serdar KUL bunu beğendi.
  12. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    forumumuza hoşgeldiniz. kalıcı ve katılımcı olmanız dileklerimizle.

Serdar KUL bunu beğendi.
  13. Serdar KUL

Serdar KUL Üye

Motosiklet:
    Honda
    Hocam öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. Büyük harf olayını anlayamadım çeşitli forumlara üyeliğim var fakat ilk defa bir foruma konu açtım yanlışlarım muhakkak olabilir beni bu konuda bilgilendirirseniz çok sevinirim. Şubatta gerçekleşecek olan yazılı sınava gireceğiz , martta direksiyon sınavına gireceğiz. Nisanda ehliyetlerimize A2 yi ekleyip ne yapacağımıza öncelikle sizin gibi hocalarımız sayesinde yön vereceğiz. Teşekkürler.

14. Serdar KUL

Serdar KUL Üye

Motosiklet:
    Honda
    Onur kardeşim ilgine ayrıca teşekkür ederim. Muhakkak sürüş eğitimini almamız lazım bunun farkındayım. Ekipmanları araştırmaya şimdiden baktım bazen insanlar motorlarını satarken ekipmanlarıyla birlikte veriyormuş diye duydum öyle birşey olursa diye çok aktif değilim açıkçası. 250 lik ninja yada cbr 250 ler nasıl ilk başlayan için çok uçurum olur mu ? Gerçi bir abim araştırdıkça motoru alana kadar fikrin çok değişir diyor. Ankara'daki gezi ve organizasyonlarda bulunmak isterim. Forumdan takip edebiliriz sanırım değil mi ?

15. Nail Boskut

Nail Boskut Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    hayırlı olması dileklerimle.

16. onur ekmekcı

onur ekmekcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Bence 250 cc bir motosiklet senin için tehlikeli olacaktır bunu bütün tecrübe ve motosiklet yaşantıma dayanarak bunu söylüyorum sana....Ben fazla hız yapmam almışken 250 alayım diyorsundur belki kendi kendine ama inanki illaki basıyosun ki;
    125 cc bır motosıklet bıle 110 120 km hıza cıkıyor biraz araştırırsan istatsliklerde 70 km hızla gıderken yaptıgın bır motosıklet kazasında ölüm riskin %90 bence bır honda cbf150 al ıyıce piş ondan sonra 400cc ye bıle atlayabılırsın bence...

Evet bazı motosıklet satıcıları veya şahıslar motosıkletlerını çeşitli nedenlerle satarken bazen ekıpmanlarınıda yanında hedıye verebılıyor ancak bu dusuk bır ıhtımal ki öyle olsa bıle satıcının verdıgı koruyucu ekıpmanlar uzerıne tam uyacakmı oda önemli!!! En basitinden kaskının kafana tam oturması gerekıyor kafanda sallanmayacak kask hatta ınceden sıkacak kafanı ki herhangı bır dusmede kazada kafandan cıkmasın veya verımlı bır sekılde senı korusun..

Gezi ve organızasyonlarımızı forumdan takıp edebılırsın senı aramızda gormek ısterız kafana takılan merak ettıgın seylerı daha detaylı bır sekılde sorabılırsın en dogru cevabı alacagından supen olmasın..

17. ZAFER EMRE TANRIVERDİ

ZAFER EMRE TANRIVERDİ Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    selam arkadaşlar bende etimesgut ta ikamet ediyorum.şu anda elimde mondial 151 scooter var.ama nisan 2012 de ödemenin bir kısmını ankara yamaha baydar a yaptım 2012 model ybr 125 alıyorum.bu forum sitesine uzun zamandır takılıyorum.bende ankara etkinliklerinde bulunmak istenim.organizasyonlardan haberdar ederseniz sevinirim.ayrıca SERDAR KUL arkadaşımla bizzat tanışmak isterim.malum ankara da aynı şehirdeyiz.eğer öncedende bisiklet kullanmışlığın varsa sana motosiklet kullanma konusunda yardımcı olmak isterim.teşekkürler.

18. Serdar KUL

Serdar KUL Üye

Motosiklet:
    Honda
    Merhabalar uzunca bir ara şehir dışında olmamdan dolayı siteye girememiştim. Artık geldım Ankaramdayım ehliyetimin seltifikasını aldım emniyete gidip alması kaldı. Motor konusunda da regal raptor ve haysong arasında gidip geliyorum :(

19. Serdar KUL

Serdar KUL Üye

Motosiklet:
    Honda
    Bu arada forum yenilenmiş forumda dolaşırken aklıma birkaç model takıldı bunları sızlerle sormak istiyorum.

1.keeway landcruiser
    2.hyosung gv 250
    3.yamaha virago
    4. ve en hoşuma giden Kymco Venox 250

Motorlardan çok iyi anlamıyorum belkide o yüzden olabılır canlı gerçekte görmedım ama venox resımlerden çok hoş göründü...
    Aranızda bileniniz var mıdır? Kullananınız ? Yedek parça servis gibi durumlardan haberı olanınız ?

En önemli asıl öğrenemek istediğim konu ise Motoru Ankara'da nereye gösterebilirim ??

20. Uğur Karadağ

Uğur Karadağ Üye

Motosiklet:
    Honda
    Şenol hocam Ankara'da güvenli sürüş teknikleri eğitimlerini veren hocamızın ismi nedir acaba ?