Ankara'ya Geliyorum

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında bburak tarafından paylaşıldı.

1. bburak

bburak Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Arkadaşlar ben İzmir'de yaşıyorum fakat 1 Ağustos'ta Ankara'ya taşınıyorum. Kardeşim Honda cbr125 aldı bende heves ettim motor almaya fakat uzun araştırmalar sonucu Çin malı chopper almak yerine Racing almaya karar verdim.
    Almak istediğim motor Yamaha r25 veya 125 ikisi arasında kaldım. R25 almayı istememin sebebi yüksek CC motora geçmeyi düşünmüyorum çünkü çok tehlikeli geliyor yani bir kez alıp ömürlük binmek istiyorum fakat diğer yandan acaba riskli mi olur diye düşünüyorum.
    Boyum 175 kilom 75.
    Ankara'da bana bu konuda rehber olabilecek konuşup fikir alabileceğim arkadaşlarla tanışmak isterim doğrusu hem yeni bir çevre edinmiş olurum bu sayede.

Yardımcı olursanız memnun olurum.

2. cagri.erarslan

cagri.erarslan Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Daha önce izmir'den ankaraya gelmiş biri olarak öncelikle geçmiş olsun, kafana takma, bu da geçer diyeyim :)
    R25 konusunda daysa, haklısın, 250cc makina daha uzun süre değiştirmeden kullanabileceğin bir motor olacaktır. Özellikle Ankara içinde kullanılacaksa, 250cc olmasında fayda var. İstanbul gibi trafik tıkanmadığından, trafik 125cc'nin rahat temposu üzerinde akmaya meyilli.

Alacağın motordan bağımsız olarak mutlaka eğitim al. İstanbul'da GİS ve Yamaha Riding Academy, Rahmi Barutçu gibi bilindik yerlerden eğitim alabilirsin. Ve motora binerken mutlaka kask-mont-eldiven-korumalı pantolon/dizlik-motor botu korumalarını kullan. 40'la giderken üzerinden düşsen bile, eğer korumaların yoksa asfalt törpü gibi kazır derini. Korumasız çarpma ile oluşacak travma ve kırıklardan bahsetmiyorum bile.

Önce kendini eğitim ve korumalarla garantiye al sonra motorunu al, keyfini çıkar :)

3. bburak

bburak Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Çağrı bey önerileriniz için teşekkür ederim. Güvenlik tedbirleri konusunda bende sizinle aynı fikirdeyim hatta bu olayı tek kullanımlık can diye adlandırıyorum.
    Eğitim konusunda istanbula gidecek zamanım yok. Kardeşimin motorunu birkaç kez sürdüm ama tabii trafiğe hiç çıkmadım. Ama şöyle birşey var motoru aldım ve sürdüm yani yabancılık çekmedim vites geçirme sorunu yaşamadım, frenleme sorunu yaşamadım, dönüş sıkıntısı çekmedim, hatta kardeşim dahi şaşırdı bu duruma ben sürekli bisiklet sürüyorum belki o yüzdendir fakat yine de çok özgüven duymamak en tedbirli yol olsa gerek.
    Eğitim olayını Ankara'da halletmem lazım bu konuda yardiminiz olur mu? Bilginiz var mı o Ankara’da ki eğitim kurumları nerelerdir?

4. cagri.erarslan

cagri.erarslan Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Ankara'da bildiğim ulusan motor okulu ve Soner Tanrıkulu var. Ulusan gölbaşı yolu üzerinde, Soner hoca, incekte. Ulusan aynı zamanda ehliyet kursu da veriyor. Oradan ehliyet alınıyor.
    Benim de zamanım yoktu ama cuma günü iş çıkışı otobüsle istanbula gittim, cumartesi eğitimimi aldım, akşamına da geri döndüm. İstenince oluyor

5. bburak

bburak Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Öncelikle yardiminiz için teşekkür ederim. Ankara'da kurs varsa neden istanbula gittiniz onu anlamadım.
    Muhtemelen ehliyet ve eğitimi aynı yerden alırım tek yerden bitirmiş olurum.

6. cagri.erarslan

cagri.erarslan Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Kurs var, kurs var, eğitmen var, eğitmen var hocam :)

7. bburak

bburak Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Anladım :) hayırlısıyla bi geleyim bakacağız artık bir çaresine.