Antakyadan cikis virajlarinda Orun Brothers

Konu, 'Motosikletinizin Resimleri ve Videoları' kısmında Hakki Orun tarafından paylaşıldı.

1. Hakki Orun

Hakki Orun Site Bağımlısı

Almaty KZ - Istanbul TR - Mobil Alabama USA
    Motosiklet:
    BMW
    [GVIDEO]9106517611069308069[/GVIDEO]

Bu video, biz iki kardesin Antakyadan cikis yolu uzerindeki virajlarda cekildi. O zaman henuz egitim almamis idik. Yanlisliklar nasil bariz gorunuyor 54 sene sonra bile olsa. Yanlis anlasilmasin video yeni bizim motor tarihimiz 54 sene! :D

2. Hakki Orun

Motosiklet:
    BMW
    Burada videonun basinda onde giden benim birader o da 58 yasinda. Biz iki GS benzinciden cikarkaen arkamizdaki arkadas CBF1000 ile kamerada idi. Onceleri ben arkada giderken baktim birader hic cikmiyor, yani goruntu uzak diye, cekimin yarisinda one gectim ki biraz da onu cekelim diye.

Gordugunuz gibi egitim oncesi yapilan bu cekimde, viraj konumlanmalarimiz da bayagi hatalar var. Aciktan girip aciktan cikmak varken, biz tam apex noktasinda virajlarin icinde kalabiliyoruz. gerci bir sonraki viraj hazirligi olarak kabul edilebilir ama icerde kalarak, kendi gorusumuzu daralttigimiz da ortada. Bir de viraj cikislarinda gaz acmada gecikmelr var bir iki tanesinde. Neyse, Sevgili Rahmiyi taniriz, iki kardes, eminim o size bunlarin hepsini sikir sikir anlatacaktir.

Inanin dun isten eve giderken en az 5 pozisyonu hic umurumda degilmis gibi gectim. Onceden olsaydi ya panik fren yapacaktim, ya da hafif siyriklar olusacakti. Simdi ise hic banamisin demeden gayet sakin hic olayin icine girmeden gecip gidiyoruz.

Herkes egitim icin boyle abarta abarta bir hal olur sanirdik biz de egitimi alana kadar ama sonrasinda kendinizdeki degisiklikleri gorunce hayret etmemek elde degil.

Bülent.Ö, Erol ve ulas bunu beğendi.
  3. ulas

ulas Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Yamaha
    Kazasız belasız olmus bundan daha güzel bir şey olamaz.. Yeniden aramıza hoş geldiniz

4. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Bana göre o yolda o sürat çok çok fazla ve tehlikeli...Neyse kazasız belasız noktalamışssınız allahtan...

Hakki Orun bunu beğendi.
  5. Hakki Orun

Motosiklet:
    BMW
    Metincigim sence kac Km surat var orada bizde? ben hatirlamiyorum simdi tam olarak ama 80 - 100 Km arasindadir. Sadece bizim surusumuz sureklilik arzettigi icin cok hizliymis gibi gorunur. Dikkat ettinse biz virajlara hic fren yapmadan gireriz. Vites kucuk ve arka teker guc dolu oldugu icin kontrol bizdedir. Boylece cok smooth bir surusumuz vardir. Arkamizdaki motorun sesini aldinsa kameradan, bir yavaslayip bir hizlandigini duymussundur. Biz de onde kaybolmadigimiza gore demek ki biz de yavasliyoruz ama virajdan cok once ve virajda gazi aciyoruz, yedirerek.

Yine de birilerinin bizim icin boyle dusunuyor olmasi sevindirici.:)

6. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Video için teşekkürler Hakkı Bey, büyük bir keyifle izledim. Genelde ya nasıl 270 km yapıldığı ya da nasıl kazalar olduğu ile ilgili videolar dolu İnternet'te...

Bana ilginç gelen yerleşim yerleri arasında olan bölgede hiç bir aracın sizi geçmemesi. Duble yollarda genelde binek araçlar 120-130 km/h ile seyrederler. Hep siz geçmişsiniz :) Bence de hızınız tahmininizden biraz fazla :D

Aynı nedenle sanırım (arkadan gelen trafiğin olmaması) virajlarda dahil olmak üzere iki şeridi de çok rahat kullanmışsınız.

Yanlız itiraf edeyim çok keyifli virajlar ve ikisi dışında sert de değiller...

7. Hakki Orun

Motosiklet:
    BMW
    O bolgede hem trafik denetimi cok duzenli ve yeterli, hem de pek arac yok. Olan araclardan da goruldugu gibi topu topu 3 ya da 4 arac gorunuyor biz haric, biri bizi geciyor. Geciyor ama gordugunuz gibi hic rahatsiz etmeden geciyor. Aynadan goz goze geldikten sonra gecti mesela o beyaz minibus. O bolgede cok motosiklet var belki de ondan dolayi biraz daha aliskinlar motorlara. O bolgede yollar harikadir, hem asfaltin tutusu, hem trafigin azligi insani costurur ve o yollar sizi alir goturur, sag salim istediginiz yere.

Bizim Urfa seyahatimzden maalesef video yok ama Irak'a ve Irana kadar yollar 3 serit harika ve yepyeni otoban. Uzerinde de trafik yok denecek kadar az. Mutlaka tavsiye ederim. hem de oradaki dostlarimiz sizleri gormekten buyuk mutluluk duyacaklardir. Degil mi Sitki?

Bülent.Ö ve Sitki.Guven bunu beğendi.
  8. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

hakki bey zaten kendinde diyosun hatalı kullandıgını ama sunu diyim gercekden izlerken burda gerildim bana göre korkunç hatalar yapmışsınız,söyle diyim arkanızda araç kullanan otomobil yani sizi sollarken korkardımki birden bana direksiyon kırralarmı diye,yolu sanki yarıs pisti gibi kullanmışsınız arkanızda önünüzde kimse yokgibi neyse hatanızı görmek kendinizi eleştirmeniz bile sizin bu hataları daha yapmayacagınıza bir belge,aman dikkat edin genede acele yok,yavaş git temiz git,önemli olan kac dakkada gittigin deyil sag salim varman,,,

Metin bunu beğendi.
  9. Sitki.Guven

Sitki.Guven Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Elbette Hakkı Ağabey.;)
    Dostları Antakya'da görmek bizlere mutluluk veriyor.:)

10. babacanmurat

babacanmurat Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    abı burası belen yokusu demı

11. Hakki Orun

Motosiklet:
    BMW
    Evet orasi Belen yokusu

12. Hakkı Okay Saraç

Hakkı Okay Saraç Yeni Üye

Bir iskenderunlu olarak bu virajları seyretmek hoşuma gitti. Zamanında yayla olarak kullandığımız evin önünden de geçmeniz beni çocukluğuma götürdü Hakkı abi. Sarımazı, Belen, gedik yıllarca nice canlar almış affedilmez bir geçittir. Şimdi yolların yeniden inşa edilmesi ikili yol yapılması çok yerinde olmuş.

Siz sürerken videoda gördüğüm kadarıyla meskun mahal dediğimiz Belen içi ve Sarımazı'da hızlar biraz azaltılabilirdi :) "Kıcı" adı verilen köyü geçerken ise çocukların ve hayvanların yola atlamasından dolayı yüzlerce kaza olmuştur orada. Ne olursa olsun sizin hayatınız bizim için değerlidir Hakkı abi..Aman hızımıza dikkat edelim. Saygılar.

13. FuatAyral

FuatAyral Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    6.16 Sürede Şeritlerle Oyun Oynanıyor :) Kazasız Belasız Sürüşler Güzel Video