Antalyadan Motordan Anlarım Diyen Bir Arkadaş VARMI..

Konu, 'Chopper - Cruiser Kullanıcıları' kısmında Emre.Bayram tarafından paylaşıldı.

1. Emre.Bayram

Emre.Bayram Üye

Motosiklet:
    Honda
    Arkadaşlar Antalyada bir yamaha drag star buldum 2001 18.800 km 8000 tl. diyor orda bana yardım edebilecek arkadaş varmı motor baktıracak alınır bu diyecek.. Birde Ankaraya getirmek (Ruhset ve noter işlemleri) neye patlar... Hadi bakalım moto yoktan kurtulacak gibiyiz...

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Antalyadan yakında bir motor getirdiğim için diyebilirim ki.Bu işten anlayana usta yok.Ben iki gün kaldım bir Honda NX4 Falcon için honda servis dahil kimse bana net bir şey diyemedi.Motoru o şekilde alıp Bursa'da servise baktırmak zorunda kaldım.
    Masraflar için siz alıp gelecekseniz noter masrafı 350 civarı + - tutar.Noterlerde bulunan kara kaplıda motorun modeli için rayiç değerleri vardır.O değerler üzerinden hesaplanır.Ruhsat işleri bağlı olduğunuz işldeki ilgili trafil tescil burolarında yapılır.Ruhsat harcı olarak illere göre değişiklik göstermekle beraber 150 - 250 arası tutar.
    Antalyadan bulunduğunuz yere gelirken benzin ve kişisel masrafları tahmin edemem tabii :D
    Ama gelirken dikkatli olun çoğu yerde habersiz radar tuzakları var.:)

3. Emre.Bayram

Emre.Bayram Üye

Motosiklet:
    Honda
    Sağolasın. yani ben bu motoru alırsam bana epey tuzlu olacak yine... Offf Bulamadım ankardan böyle bir motor..

4. Yavuz.CEVGER

Yavuz.CEVGER Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Emre bey, ustadan önce dikkatinizi çekmek istediğim bir şey var. 2001 model, 18.800 km.'de bir 650'lik Drag Star için o 8.000 TL'lik fiyat bana düşük geldi. Tam da motosiklet mevsiminde pek anlamlı olmayan bir fiyat. Bence gerekirse ustanızı yanınızda götürün ama baktirmadan almayın.
    Bu arada belgelerine de iyice bakmanızı tavsiye ederim. Ben sadece ruhsat bilgilerine bakarak yakın zamanda 2. el bir Drag Star aldım; Tescil belgesindeki şasi ve motor no.'larının yerleri Trafik belgesinde farklı yazıldığı için başıma gelmedik kalmadı.
    Bir de alım-satım işini eğer ankara dışında yaparsanız, noter senedine adresinizi mutlaka İLÇE ismini de içerecek şekilde yazdırın sadece SEMT adıyla yetinmeyin. Sadece bir "Altındağ" sözcüğü eklettirmek için 106 TL daha noter masrafı yaptım.
    Hayırlı olsun kolay gelsin :)

5. Turgay

Turgay Site Müdavimi

Motosiklet:
    Regal Raptor
    Emre antalyada sana tavsiye edebileceğim bir arkadaşım vardı ama malesef askere gidiyor şu sıralar, şansına ne diyim :)

6. Emre.Bayram

Emre.Bayram Üye

Motosiklet:
    Honda
    Almayı çok istedim ama sanırım almayacağım üzerinde epey oynanmıştır diyorlar hatta matkapla kilometreyi düşürüştür diyorlar güvenilmez antalyha motoruna diyoralr beynimi yiyorlar alamıyorum... hepinize ilginiz için teşekkür ediyorum hala aramaya devam edeyim 1-2 haftam daha var nasılsa...

7. mustafa ekinci

mustafa ekinci Yeni Üye

Eğer Hala almadıysan ben sana yardımcı olabilirim kardeşim.
    05556730139

8. Emre.Bayram

Emre.Bayram Üye

Motosiklet:
    Honda
    Teşşekürler ama halletim işimi epeydir forumdan uzak kaldığım izin ancak görebildim hondamla mutluyum ben..:)

9. mustafa ekinci

mustafa ekinci Yeni Üye

Hadi Hayırlı olsun Kazasız belasız sürüşler..