Apache kampana sesi

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında Armağan Pekatik tarafından paylaşıldı.

1. Armağan Pekatik

Armağan Pekatik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    RTR 150 Motorumu 3-4 seferdim Kağıthanedeki Sürat motora götürüyorum. Fiyatı ve işçiliği uygun. Çok yardımcı oluyorlardı.
    Ancak son 2 seferdir sorunumu dinlemedikleri için çok sinirlendim. Motorda 7000 devirden sonra şık şık vurma sesi oluşuyordu.
    Sibop ayarları yapıldı ses gene gitmedi. Tekrar servise geldim. Biraz böyle kullan egsoz siboplarını da ayarlarız dedi. Ben de o şekilde kullanmaktan korktum. Başka bir yere gittim. Meğer ses koruma demirinin kaynak atması sonucu şaseye titremesinden kaynaklanıyormuş. Kaynakladık düzeldi.
    Bununla beraber ön arka fren balataları 38TL * 2 = 76TL tuttu. Bana fazla geldi. Onları taktığından beri arka kampanadan vıyık vıyık ses geliyor. Gene götürdüm bu sesi kes dedim. Zamanla geçer dedi. Şu an o sesten sinirlerim çok bozuldu. 200km dir ötüyor her frene dokununca.
    Buna nasıl bir çözüm buluruz?

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Kulak tıkcaı kullanırsanız o sesiz daha az duyarsınız ve kafanıza takılmaz.
    Benim ybr 125 ten de o sesten var.Kafama takmıyorum.Kampana frenlerde sık olan bir şeydir.Frene dokununca fren yapabiliyorsanız sorun etmeyin.Tutmuyorsa sorun vardır.

3. Armağan Pekatik

Motosiklet:
    Yamaha
    Zaten fren tutsun diye elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz Şenol Hocam. Her zaman kontrol ediyorum.
    İstanbul şehir içi trafiğinde kulak tıkacı kullanınca sanki yaklaşan araçları ambulansları hissedemiyorum. İzole olmuşum gibi oluyor. Eğirdir dağ komando okulunda kulaklar örtülünce denge bozulur demişlerdi. Bir de o olay var. Yalansa da bilinç altımıza işlemiş demek ki :D
    Bi de takıntılıyım galiba hafif tıkırdasa sesin kaynağını bulmadan rahat edemem...

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bu linki http://www.motosikletforum.com/threads/motor-kullanırken-neden-kulak-tıkacı-takmalıyız.2704/ tıkla ve başından sonuna dek oku lütfen.

5. Armağan Pekatik

Motosiklet:
    Yamaha
    Zaten ben de o geçen sene okuduktan sonra denemiştim.Sana demiştim seni hep takip ediyorum diye. Yoksa işkembeden izole olmuşum gibi hissediyorum yazmadım yani. Ara ara yaklaşık bin km kulak tıkacı kullanmayı denedim. Rahat edemedim. Gene İstanbul dışına gideceksem de kulak tıkacı şeklindeki kulaklıklarla müzik dinliyorum. Onlar da böyle sesleri bayağı engelliyor yine de rahat edemiyor zırt pırt çıkarıyorum. Şöyle ki:

Bir de kullanamadığım diğer şey de lens. Yaklaşık 1 derece miyopmuşum. Kask'ın içine gözlük de zararlı diye biliyorum ama takıyorum.. Gündüz çok farketmese de gece huzursuz oluyorum.

Lens ve tıkaç'a alışmak gerekecek galiba. Konu nereden nereye geldi. Abi kampanadan hala ses geliyor. :D

6. Arda.Tamer

Arda.Tamer Yeni Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Anadolu yakasında tvs bayisi Aydın motor var ,senin derdine kesin derman olur düşüncesindeyim.
    Aydın moto:02163486964 05412098738,isim olarak beni söyleyebilirsin kolay gelsin.

7. Armağan Pekatik

Motosiklet:
    Yamaha
    Teşekkürler. Kendim söküp kampanayı temizledim. Ses azaldı.