Aprilia rs 125 Hakkında bilgı bulamıyorum Bu makınenın üretımı durdu mu

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında Barış Ünal tarafından paylaşıldı.

1. Barış Ünal

Barış Ünal Yeni Üye

nette de arastırdım bulamadım hakkındaı her turlu bılgıye ıhtuyacım var !!!

2. Hakan Karael

Hakan Karael Site Müdavimi

Motosiklet:
    Aprilia
    ferco motor aracılıyla yada rsv motor Menderes ustayla görüşmen neticesinde aradığın bilgiye ulaşabilirsin sanırım rsv moto tel 0216 550 72 72 iyi günler .

3. omer41

omer41 Yeni Üye

Hemen bilgi veriyim. Ülkemize en son 2008 yılında geldi artık gelmıyor.2 zamanlıdır ve düzenli bakım ister aksi takdirde ömrü kısayken daha da kısalır.Genelde 10.000 km ye 15.000 km ye gelince piston değiştirilir.8 bın devirden sonra exup(TURBO) açılır ve ivmelenmesi hızlıdır.Virajlı yolları sever... Tasarım ödülü de almıştı aynı zamanda pek çok şampiyonluk ta görmüştür.2011 modelleri 4 zamanlıdır ülkemizde yoktur.İlk iki hatta üç vites 600 cc lik bi motorla aynıdır deniliyor hiç denemedim. Başka sormak istediğin bir şey varsa yardımcı olmaya çalışırım

Barış Ünal ve Barış bunu beğendi.
  4. Barış Ünal

Barış Ünal Yeni Üye

Çok saol bir çok yerde bu bilgileri bulamadım ben de aradığım motoru buldum diye seviniyodum ama türkiyeye gelmiyomş 2008 model filan da alsam satarken zorluk çekerim araştırdığıma göre u modeli çok az varmş artık kafayı yicem tek istediğim suziki gsxr 600 sesinde ve güzel bi görüntüye sahip olan düşük cc li racing bu gidişle istediğimi bulamayıp 2006 model akrabanın suziki gsxr 600 ünü alıcam :/

5. omer41

omer41 Yeni Üye

Sana 600 lükle başla demem çünkü çok tehlikeli.Ayrıca 250 lik veya 125 lik bi motordan o sesi alamassın :) Al 250 lik bi makine çok değil 2 ay kullan sonra al gsxr 600 ünü hayat sana güzel olsun :) Ama şunu bil ki 8. bin liram olsa direkt gider temiz bi rs125 ararım kendime... Tüm pistlerde yarışan tecrübeli abilerimize sor 2 zamanlının zevki ayrıdır der...

Barış Ünal bunu beğendi.
  6. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    2 ay 250 cc motor kullanmakla 600 cc motora geçiş :) şaka dimi bu dediğin :)

2 zamanlı motorun zevgi çok çok güzeldir tartışılmaz hem rs125 sürat ve serilik bakımından cok guzel kullanan bır arkadşım oldu tavsıye edilecek bir ürün

Barış Ünal bunu beğendi.
  7. omer41

omer41 Yeni Üye

Abi arkadaş direkt gsxr 600 alcak farkındaysan bende en azından 250cc ye iki ay bin öyle geç dedim.En azından vites debriyaj muhabbetini öğrenir.

Barış Ünal bunu beğendi.
  8. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    tmm sen haklısın aslında bir şey demiyorum..gerekn msjı o almalı ;) çevremde ne kadar ılk motoru 600 cc ve üzeriyse başına bir şey gelmıstır..buyuk cc makınalar agrasif oluyor arkadaşlar şaka değil bu eylem lütfen ciddiye alın bu işi...

Barış Ünal bunu beğendi.
  9. omer41

omer41 Yeni Üye

aynennn...

Barış Ünal bunu beğendi.
  10. Barış Ünal

Barış Ünal Yeni Üye

Öncelikle ilginize teşekkür ederim.Abartı egzoz ile filan bi haller edemz miyim 14 bin limitim var tek isteğim ses ve görüntü hızı önemli bile değil sırf ses ve görüntü için 2006 gsxr 600 alıcam ondan da yüksek cc li düşerim filan diye korkuyorum ama dediğiniz gibi düşük alıp yükselticek bi durumum yok üniversite hediyesi olucak bu birdaha alırsam kolay kolay satamam hafif hafif boş alanda alştırma yapa yapa öğrenicem mecbur.Akrabam da yardımcı olucak şu ses problemini halletsem alıcam cbr 125 2011 model ama sesi çok kötü önerilerinizi bekliyorum :)

11. Barış Ünal

Barış Ünal Yeni Üye

Öncelikle ilginize teşekkür ederim.Abartı egzoz ile filan bi haller edemz miyim 14 bin limitim var tek isteğim ses ve görüntü hızı önemli bile değil sırf ses ve görüntü için 2006 gsxr 600 alıcam ondan da yüksek cc li düşerim filan diye korkuyorum ama dediğiniz gibi düşük alıp yükselticek bi durumum yok üniversite hediyesi olucak bu birdaha alırsam kolay kolay satamam hafif hafif boş alanda alştırma yapa yapa öğrenicem mecbur.Akrabam da yardımcı olucak şu ses problemini halletsem alıcam cbr 125 2011 model ama sesi çok kötü önerilerinizi bekliyorum :)

12. omer41

omer41 Yeni Üye

14 nin lımıtın var hyo 250 cc al 2008 mode 6 bine bulursun.Diğer kalanı kenara koy hyo yu satınca biraz da birikimin olur 14 bin e cbr 600rr bulursun güzel.Tabiki bilen biriyle alımaya gideceksin.600 le başlamak gerçekten çok tehlikeli full koruma olsan bile motoru devircen illa grenaj da çizikler olcak hem satarken zorlancaksın hem de tamirat falan parası var... Bi arkadaş başlamıştı aynı tenha yerlerde sürerim geliştiririm dedi ama motor beni sürüyo diyip satmak zorunda kaldı.Tabi karar senin....

13. Ayhan C

Ayhan C Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    125 cc nin sesi neyaparsan yap 600 gibi olmaz ve yaklaşamaz eğer çaban buysa bence bundan vazgeç.
    600 cc ye yapacağın masrafları da bi kenarda hesapla ve iyi bir grenaj tamir ve motor ustası ile anlaş bence ki tahminimce motor iki teker üstünde gitmekten çok grenaj üstünde gitmeyi tercih edecektir. Umarım kendine ve etrafında birine zarar vermessin.
    tavsiye boşver sesi herşeyi ilk önce öğren yoksa çok sıkıntı çekeceksin. hevesini kırmak istemem fakat gerçek bu

14. Ayhan C

Ayhan C Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    bu arada ek olarakta 14bin limitinin üstüne giyeceğin koruma ekipmanlarını da hesaplıyosundur umarım ki onlarda kalitesine göre hatrı sayılır bi miktar tutar