Aprilia RS 125

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında Erdinc.Akbay tarafından paylaşıldı.

1. Erdinc.Akbay

Erdinc.Akbay Misafir

Selam arkadaslar, Aprilia RS 125 kullanicisi var mi aramizda? Ben baslangic motoru olarak bu makinayi dusunuyorum. 15 HPlik ve 33HPlik versiyonlari ve bu motor hakkinda paylasimlariniz varsa memnun olurum. Tesekkurler.

2. serkan_okur

serkan_okur Yeni Üye

benim de dikkatimi çekmişti bu motosiklet, motor güzel gibi ama okudugum yazılara göre sanırım servisi yedek parçaları biraz pahalıymış. ama shaibine danışmak lazım tabı

3. Erdinc.Akbay

Erdinc.Akbay Misafir

Hephasto oncelikle ilgine tesekkurler, ben Romanya'da yasiyorum, motordan burda oldukca sayida var, ayrica Aprilianin burdaki servis ve satisi baya kaliteli bi firma, ayni zamanda diger birkac markanin da bayisi ve servisi,sorun olcagini sanmam.

Sen ne kullaniyorsun?

4. Erdinc.Akbay

Erdinc.Akbay Misafir

ha evet pahali oldugunu ben de duydum ama ucurum yoktur herhalde yamaha ve honda ile arasinda servis ve yep konusunda?

5. erenkocer

erenkocer Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kymco
    erdinç kardeşim öncelikle hoş geldiniz aprilla bildiğim kadarıyla güzel bir motor ama servis ve yedek parca konusunda pek bir bilgim yok şimdiden hayırlı lsun kazasız ve keyifli sürüşler dilerim kask kullanmayı ihmal etme kask hayat kurtarır

6. oguzhan

oguzhan Kıdemli Üye

başlangıç motorlarının arasında 125 kategoride en güçlü motosikletlerden birisi. hondanın cbr 125 inden çok daha güçlü diye biliyorum. ama söylenenler gibi aprilia türkiyede çok gözde bi motosiklet değil yani dezavantajı servisini ve yedek parçasını zor bulacaksın ama motosiklet bence süper....

7. Erdinc.Akbay

Erdinc.Akbay Misafir

Eren Bey cok tesekkurler,

motorun bu modelinin yillarca yildizlar ve genclerde pist sampiyonu olmasi pist tecrubesini ticari modele tasimasi neticesinde teknik olarak ustun bir motor oldugu yaziliyor, ancak tek zamanli olusu cabuk motor yemesine neden olur mu, zira bu sorunun cevabi ikinci el almayi planladigim icin cok onemli

8. Erdinc.Akbay

Erdinc.Akbay Misafir

Oguzhan merhaba, yanit icin tesekkurler, soyledigim gibi Romanya'da yasiyorum burada saglam bir servisi ve parcacisi var ayrica 2.elde de Romanya genelince populer bir model.

Herkese 2. ve 3. sorularim bu motorla uzun yol yapilir mi? Ayrica yeni bir motor kullanicisi uluslararasi yol gitmek icin ortalama kac km tecrube yapmasi gerekir?

9. oguzhan

oguzhan Kıdemli Üye

evet genelde çift zamanlı motosikletler daha çevik ve seri olmasına karşın ömürleri 4 zamanlıya göre daha düşük olabiliyor dikkat!

10. Erdinc.Akbay

Erdinc.Akbay Misafir

cok tesekkurler, sanirim bitik olmayan bir ikinci el bulabilirsem, (usta tavsiyeli) baslangic motoru suresince kullanabilirim..yag tuketimi ve yag cesidi hakkinda bilginiz var mi?

tesekkurler,

11. erenkocer

erenkocer Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kymco
    erdinç kardeşim oğuzhan kardeşimizin söylediklerine katılıyorum 4 zamanlı motor daha iyidir

12. Erdinc.Akbay

Erdinc.Akbay Misafir

diger iki alternatifim cbr125r ve yzf125r 4 zamanli motorlar, ancak cbryi ince lastik problemi ve yzfyi de yeni model oldugundan 2eli olmamasi nedeniyle eleyip apriliaya donmustum.

Aprilia motoru gorunen o ki 2 zamanda dolayi cabuk yipranan dolaiyisyla ikinci elde blok problemi ve isinma problemi verebilecek motor.

Tahminim o ki motor daha atak cabuk devirlenen bi motor olmasina ragmen bu nedenle bizlere uygun degil, tabi pist yarislarinda yipranma sorunu onemli degil ama bize onemli.

Sizce sirf bu yuzden seklen de cok begendigim Aprilia'dan yamaha veya honda 125lerine donmeli miyim?

13. tacettin şirin

tacettin şirin Yeni Üye

Merhaba... Bende Bu motora bakıyorum... Bu yaz alıcam... uzun yolda kullanmayı düşünüyorum... Ne kadar yakar bu motor... Tahminen... yardımcı Olurmusunuz... ?

14. Hakan Karael

Hakan Karael Site Müdavimi

Motosiklet:
    Aprilia
    aprilia ferco motor tarafından diğer italyan gurubu motorlar gibi servisi veriliyor vespa,piaggio,motoguzzi,aprilia gibi markaların sorumlusu dolayısıyla parça ve diğer ürünlerini rahatlıkla bulabileceğin bir motor sahibine mutluluk,sevgi ve varlığının hazzını veren bir stil o yüzden aprilia İtalyanların gözdesi olan bir motordur.