Aprilia Rs 125

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında Ömer.Demirtaş tarafından paylaşıldı.

1. Ömer.Demirtaş

Ömer.Demirtaş Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-aprilia-talmacsi-aprilia-rs125-64915639/detay

Abilerim hocalarım 2 ay sonra a2 ehliyetimi ve motorumu almayı düşünüyorum.Foruma üye olmadan önce honda cbr 600 rr 1000rr suzuki hayabusa gibi modeller düşünüyodum.Foruma üye olduktan sonra sizlerin bilgi ve tecrübelerinize dayanarak daha düşük hacimdeki motorlara yöneldim.

Forumda çoğu kişinin önerisi cbf ybr 125 ama onlar ss tarzı olmadığı için ben yukardaki ilandaki motoru düşünüyorum.

Daha önce hiç kullanmadığım için benim için nasıl olur bu motor ?

Daha önce kullanan yada hala kullanmaya devam eden varsa sesi hızlanması v.s hakkında bilgi alabilir miyim ?

2. Ahmet Yılmaz Arslan

Ahmet Yılmaz Arslan Yeni Üye

Motor 2 zamanlı,çok yakar,parçalar çok çabuk aşınır.Parça bulmakta ve makinadan sıkılınca elden çıkartmakta inanılmaz güçlük çekersin.
    Sanırım sen de biraz şekilcisin benim gibi,yani bu motoru seçtiğin için bunu düşündüm :)
    2011 CBR 125 lerin görüntüsü de güzel,onlara da bir bak derim.
    İkisi arasında seçim yap dersen CBR 125 derim,binerim kafam rahat giderim,Aprilia'da öyle değil malesef.
    İyi forumlar,şimdiden hayırlı olsun.

Ömer.Demirtaş bunu beğendi.
  3. Ömer.Demirtaş

Ömer.Demirtaş Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Evet motorun görüntüsüne galiba gereğinden fazla önem veriyorum :)
    2011 cbr 125'lerde güzelmiş ama görüntü olarak bence aprilia rs 125 daha güzel duruyo.Evet diğer yedek parça çok yakması v.s biraz motoru araştırınca bende gördüm.
    2 ayım var başlangıç için kendime en uygununu seçmeye çalışcam :)
    Ayrıca yorumunuz için teşekkürler

4. Ahmet Yılmaz Arslan

Ahmet Yılmaz Arslan Yeni Üye

O hastalık neredeyse hepimizde var,önce dış görünüm sonra gerisi gelip :p İlle de dış görünüm diyorsan 'Megelli 125r' bu alete de bir bak.Aprilia'ya göre daha avantajlı 4 zamanlı çünkü.Düşündüm almayı,bunda da yedek parça sıkıntısı var malesef.Ülkemize gelen İtalyan-İngiliz motor yedek parçaları neredeyse yok yani :) O yüzden ben CBR 125 almandan yanayım,ha param var abi benim diyorsan YZF 125 R 'ı da öneririm,ben teşekkür ederim :)

5. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Lütfen avatar olarak yüzünüzün göründüğü bir resim ekleyiniz.