aprilla atlantik 250

Konu, 'Scooter - Maxi Scooter' kısmında Necip tarafından paylaşıldı.

1. Necip

Necip Yeni Üye

meraba arkadaşlar
    sizlerin bilgisine ihtiyacım var ben aprilla atlantik 250 ikinci el almayı düşünüyorum yalnız bayiinden öğrendiğime göre 2009 da getirilmiyor 500 ü geliyormuş
    250 ler nasıldır sık arıza yaparmı yaparsa nerelerinden yapar bunda enjeksiyonun karbüratöre farkı nedir yakıtta nasıldır parca sıkıntısı olurmu yolculuğu diğerlerine göre nasıldır aldımmı pişman olurmuyum beni daha detaylı bilgilendirirseniz sevinirim şimdden vereceğiniz bilgilere teşekürler

2. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    apriliadan sorumlu bakanımız hakan bey sanırım en kısa zamanda konuyla ilgilenecektir:) benim bildiğim kadarıyla çok konforlu ama parçaları bir o kadar pahalı makinalardır tabiki japon motosikletlerine nazaran daha zor satabileceğinide unutma piaggio x8, yamaha majesty, mümkünse burgman 400 öneririm ama zevkte kararda senin olsun :)

Emrah.Saka ve Necip bunu beğendi.
  3. Emrah.Saka

Emrah.Saka Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    Recep arkadaşımız çok güzel bilgiler vermiş. benim bu konuda söyleyebileceğim tek şey enjeksiyon ve karbüratör farkıdır. Karbüraötr denilen sistem benzinli motorlarda hava ve yakıt karışımını ilk çalıştırma, sabit hız kalkış, ani hızlanma rölanti gibi parametrelere göre ayarlayıp motora veren mekanik bir sistemdir. enjeksiyon ise genellikle elektronik kontrollü bir çok parametreyi hesap ederek ( giren hava miktarı, sıcaklığı, basıncı çıkan egsoz gazındaki oksijen miktarı motor harareti detanasyon vs..) o an için motora en uygun olan yakıt miktarını saptayarak gönderir. kısacası enjeksiyonlu bir motor karbüratörlü bir motora göre daha atik, özellikle soğuk havalarda motoru daha rahat çalıştıran daha az yakıt tüketimi ve egsoz emisyonu sağlayan bakıma daha az ihtiyaç duyan bir sistemdir ve karbüratörden üstündür. tek dezavantajı arızası karbüratöre nazaran pahalı olmaktadır. Şahsi görüşümü sorarsan ben her zaman karbüratörden yanayımdır yolda arıza verme durumunda tamir kolaylığı için ancak aradaki farkı bilmediğin zaten bu gibi bir tamiri yapamayacağını gösterdiğinden enjeksiyonlu motor senin için avantajlı olacaktır. Bu sebeple enjeksiyonlu her zaman üstündür. aprillia ya gelince ülkemizde ikinci el değeri pek yok ancak çok güzel motorlar.

Necip ve Recep Varlı bunu beğendi.
  4. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Al bir yamaha xmax 250i hayatın tadını çıkar.

5. Hakan Karael

Hakan Karael Site Müdavimi

Motosiklet:
    Aprilia
    her markanın eksisi ve artısı olan bir çok unsuru var Aprilia benim severek kullandığım bir marka tabiiki bu kişiye göre değişir ama eğer doğru bir kaynaktan motor hakkında bilgi almak istersen sana tavsiyem RSV Motordan Menderes ustayı tavsiye edebilirim kendisi ferconun anadolu yakası servisi ve bir çok italyan motordan iyi anlar irtibat numarası 0216 550 72 72 fikir almanda fayda var selamlar :)

MuammeR ve Necip bunu beğendi.
  6. fuatyılmaz

fuatyılmaz Yeni Üye