aprilla capanord için bilgi

Konu, 'Enduro Kullanıcıları' kısmında Murat Burak tarafından paylaşıldı.

1. Murat Burak

Murat Burak Aktif Üye

Motosiklet:
    Ducati
    arkadaşlar merhaba daha önce konu açmasını bilmedigim için alakasız yerlerde sordugum sorumu nihayet uygun bir şekilde sormayı şenol ve barış hocamdan ögrenmiş bulunuyorum öncelikle http://www.sahibinden.com/hastalik_sebebi_ile_uygun_caponord-64WQQaXQQ20725086WQQpXQQdisplayitem linkini verdigim bu motoru almayı düşünüyorum satıcı arkadaş bana 9,250 ye verecek bu motoru bende sanırım kesin olarak alıcam tabi almadan önce siz tecrübeli üstadlarımdan özellikle hakan kardeşim den bilgi almak istedim bu motor km si olarak yapısı modeli olarak uygunmudur birde şenol hocam yine kızacak belki bana ama bu motor 100 km de ortalama ne yakar ve diger teknik bilgilere ihtiyacım var araştırma yapmama nazaran yakıt hariç herdilde herbilgisi var :) birde çok ciddi olmama nazaran az önce okudugum bir yazı beni fena halde korkuttu bu motorun ikiye bölündügü hakkında bir arkadaşımız yazı yazmış... http://www.motosiklet.net/forum/mt-...aponord-etv-1000-abs-2004-nasil-kirilmis.html o yazıyıda bu linkte okuyabilirsiniz gerçekmidir böyle bişey olabilirmi bu konudada sizin tecrübe ve bilginize ihtiyacım işin özü son söz sizin alın derseniz alacagım almayın derseniz almayacagım şimdiden tşk ederim

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ben bir şey sormak istiyorum
    Neden 1000 cc de ısrarlısınız.
    Neden bazı şeyler yerine oturana dek daha küçük bir iey ndeğil de illaki 1000 cc ve ağır motosiklet.
    Siz diyorsunuz 16 yıl ara verdim diye.16 yıl oncesi trafik ve yol şartlarıyla şimdiki aynı değil.
    Ve daha önce takribi 125-160 kg lik raceler kullandınız ve birden 16 yıl sonra takribi 200 kusur kg lük 1000 cc lik bir motorla geri dönüş.Ve üstelik racelere nazaran daha yüksek heybetli motosikletler.
    Siz bilirsiniz ama ben bu kadar ara vermiş olsam bu aklımda asla bu kadar aradan sonra cesaret edemezdim doğrusu.

Murat Burak bunu beğendi.
  3. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    bence fiyatı çok uygun.yalnız granajın yanında neden capanord
    yazısı yok??acaba motor yattımı?
    yakıta gelince 1000 cc ve 250 kg bir motor ne kadar az yakabilirki;)
    ayrıca üzerindeki devşirme motorun tam uymadığı hep söylenir
    ağırlığınıda sayarsak kalkışta çok hantal, uzun yolda limuzin tadı....:)
    kırılma işini düşünme. bir tane motor kırldı diye hepsi kırılacak
    diye birşey yok;)

4. Murat Burak

Murat Burak Aktif Üye

Motosiklet:
    Ducati
    şenol hocam sizin engin tecrübe ve bilginize çok güveniyorum üstelik egitim konusundaki hassasiyetiniz, yolcu ,yaya güvenligine verdiginiz önemde ben ve diger arkadaşlar tarafından takdirle karşılanmakda 1000 cc olayına gelince işin özü 1000 cc takıntım yok hatta bende çekinmiyorum desem yalan olur lakin ne alacagımı bende bilmiyorum o yüzden forumda bu kadar yazı kirlili yaratıyorum belki bi fikir edinirim die ama sizin bana tavsiye edeceginiz bir motor olursa bu beni ziyadesiyle memnun edecektir tekrar tşk. ederim

5. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    suzuki dl 650 v strom,honda transalp,bmw f650 bence sizin
    tarzınıza çok uygun.sürekli uzun yol yapmayacaksanız şehir içi
    kullanıma en uygun motorlar bunlar varadero yada capanord şehir
    içi çok hantal ve ağır kalır;)

6. Murat Burak

Murat Burak Aktif Üye

Motosiklet:
    Ducati
    çok sagol barış hocam bmw f650 gs başka biri daha tavsiye etti bana birini alıcam inş. bi karar versem :)

7. fuat karadag

fuat karadag Aktif Üye

aprillanın pegaso suda var 650 cclik .kaponard bir üst segment motordur.

8. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    pagaso, bmw f650 ile aynı;) tabiki parça ve servis olarak
    bmw tercih edilmesi daha mantıklı.

9. öner coskuner

öner coskuner Site Müdavimi

Motosiklet:
    Suzuki
    Degerli kardesim merhaba.
    Biz25.07.2009 da akcay gezisindeydik,burda ayhan arkadasimizda bir dl650 v strom ile katildi,abs li modeli.
    Bence türkiyede para karsiliginda alabilecegin en güzel ve güvenli makinalardan biri.
    Dönüs yolculugunu iki motor beraber yaptik ayhan abiyle kesana kadar,benim gözlemledigim harika bir motor oldugu.
    Sana yapabilecegim acil tavsiyem olacak....bence sen sakin DL 650 görmeden,imkanin varsa denemeden,motor alma.:):)

10. Murat Burak

Murat Burak Aktif Üye

Motosiklet:
    Ducati
    saol kardeşim tavsiyeni dikkate alıp dl yide inceleyecegim

11. öner coskuner

Motosiklet:
    Suzuki
    Murat kardesim gezi haberlerinde Akcay Akcay olali böyle gezi görmedi baslik altinda degisik fotograflarida mevcut DL 650 nin.

12. Murat Burak

Murat Burak Aktif Üye

Motosiklet:
    Ducati
    hemen bakıyorum ömer hocam şimdi netten resimlerine bakıyordum bende üstelik yakıtıda fena degilmiş 5 lt civarı diyorlar neyse akçay bölümüne bir bakayım bu arada formd kullanan birini bulursam sanırım en net bilgiyi ondan alırım

13. öner coskuner

Motosiklet:
    Suzuki
    Akcay gezisinde sözü gecen Ayhan abiyle özel mesajla bilgi alabilirsin sanirim ve sen yinede önce yakindan makinaya bir degerlendir......

14. Hakan Karael

Hakan Karael Site Müdavimi

Motosiklet:
    Aprilia
    Murat hocam motor ile bilgisi ni detaylı vermiştim incelemediysen tekrar bakmanı tavsiye ederim şase kırılma olayı doğru üretim hatasından kaynaklanan şansız 1 motor oldu ama başka bir örneği daha yoktu ve distrübütör ve üretici müdahale ederek motoru değiştirdiler, kararsız kalmış gibisin ama sana tek söyleyeceğim niyetli isen sana teknik ve detayları ile ilgili bu konunun uzmanı olan Menderes ustayla bağlantıya geçmende yardımcı olurum aprilianın duayenidir kendisi lakin ben en kırıcı ve en zor şartlarda en son karadeniz turuda dahil olmak üzere 30.000 km de hiç sıkıntı yaşamadan bindiğim nadir zevkli motorlardan biridir ve tekrar almayı düşündüğüm tek motordur dostum bu sınıfta ;

15. Murat Burak

Murat Burak Aktif Üye

Motosiklet:
    Ducati
    hakan hocam şenol hocamın yazdıkları sonucu 1000 cc lik motor almakdan vaz geçtim 600-650 cc lik bir motor alıcam yeni bi konu açmayada utandıgım için kimseye derdimide söyleyemiyorum :) artık forumdan takip edicem transalpmi daha iyi f650 gs mi yoksa v strong suziki mi veya başka bi motormu herkes yazıyor zaten bişeyler bende yazılanları okuyorum artık hangi motor forumda övülüyorsa onu alacagım inş.

16. Murat Burak

Murat Burak Aktif Üye

Motosiklet:
    Ducati
    ya hakan hocam sahi sen forumda yeni bi konu açsana strong mu transalpmi bmw f 650 mi diye nasılsa şenol hocam sana bişe demez :D:D

17. sedatguven

sedatguven Üye

Motosiklet:
    Honda
    Murat Kardeş,
    Öncelikle bu fiyata V Strom alamazsın. Bahsettiğin şasesi kırılmış motoru canlı canlı yaşamış biriyim. Çok yakın arkadaşımın motoruydu ve başından sonuna gelişmelerin içinde bulunmuş bir arkadaşınızım. Kötüden örnek olmaz. O motosikletin şasesi döküm hatası sebebiyle böyle bir sorun yaşandı, daha sonra böyle bir olay olmadı. O paraya alabileceğiniz en güzel motosiklet. Bazı arkadaşlar hantal diye yazmış. Emin ol tavsiye edilen V Strom ve Varadero da hantal. Caponord, V Strom, Varadero hepsini kullandım. Bu fiyata alabileceğiniz en güzel motor. Kalkışta hantal olduğu yazılmış ben buna katılmıyorum, sanıyorum bir drag yapılsa sınıfındaki tüm motorları gerisinde bırakır. İtalyan şıklığı var. Düşünmeden alırım.

18. ahmtkapucu

ahmtkapucu Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Bu motor süper bişey ya sana detaylı bilgiyi verebilirim arkadaşım aprilla yetkili servisi süper motor ama zamanında iyi reklam yapılmadığı için tutulmadı motor tek geçerim once bu sonra dl 1000 suzuki vstrom istersen yardımcı olabilirim sana bakarız motora ara istersen her zaman musaitim

19. Murat Burak

Murat Burak Aktif Üye

Motosiklet:
    Ducati
    sedat hocam çok tşk ederim kırılma olayını bende araştırdım gerçekten talihsiz bir olay üstelik münferit bir olay genelde böyle birşey hiç olmamış o yüzden o olayı kafama takmıyorum bu arada verdigim linki tıklayıp baktınızmı bilmiyorum en azından görünüm olarak fikrinizide almak isterim tşk.ler

20. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bence sen önce bir eğitim al.Sonra istediğiniz al.
    Ama önce ne istediğine kesin bir karar ver.O mu bumu şu mu dan geçip bir karar ver sonra bakalım yolumuza