Aramizda Sürücü Kursu Sahibi

Konu, 'A2 Motosiklet Ehliyeti' kısmında Berk Berber tarafından paylaşıldı.

1. Berk Berber

Berk Berber Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Arkadaslar aramizda sürücü kursu sahibi olan arkadas var mi acaba varsa beni bazi konularda bilgilendirilmeye ihtiyacim var bizim kurs bilgilendirmiyor beni es geciyor birakiyor

2. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    ne gibi bilgi berk ??

3. Berk Berber

Berk Berber Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Hocam simdi direksiyon sinavindanda gectik bügün kursu aradim bütün kursun dosyasini yolluyorlarmiş 7 ila 10 gün arasinda gelir dedi . simdi benim milli egitim müdürünü ayarlama gibi bir imkanim var derim benim dosyaya imza önce at diye sonra dosyayi alirim giderim emniyette ordada tanidik var sabah veririm öglen alirim ama asil problem milli egitimden o dosyayi alabilirmiyim imzalatip hemen?

4. Onur Filiz

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    sanırım alamıyoruz aynı sorunu bende yaşamıştım..benım dönemımde ki milli eğiim müdürü babamın arkadaşıydı ama vermediler yani kurs yerine hepsi teslim edilecek imza atıcaklar aldıklarına dair demiştiler..ama orada ki milli eğitim müdürünü bilemem bir kere şansını dene ben denemiştim olmamıştı yani :)

5. Berk Berber

Berk Berber Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Ah onur hocam ah böyle dedin içimdeki heycani kacirdin valla ne güzel alirim diye tahmin ediyordum ama öyle diyince sen yinede ben deniyim sansimi ama ''kurs yerine hepsi teslim edilecek imza atıcaklar aldıklarına dair demiştiler'' dedigine göre bu her yerde böyledir hocam ama bakalim yinede deniyelim sansimizi :(

6. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Yahu motosiklet sürücüsünün en büyük erdemlerinden biri sabır değil midir? Bence 5-10 gün daha sabret bu arada hazırlıklarını gözden geçirirsin.

7. Onur Filiz

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    denemekte fayda var ;) ama bu kadar acele etmene gerek var mı azıcık sabırlı ol berk :)

8. Berk Berber

Berk Berber Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Dediginiz gibi sabirli olmak en büyük erdemimiz ama işte artik 4 yildan beri kanimda dolasan motorcu kanina hakim olamiyorum napcagimi bilemiyorum :) hani etrafimda günde 2 3 tur aticak motorlu arkadasim olsa bir nebze kendimi durdurabilirim ama oda yok :) saatleri saymaya basladim sonunda kafayi siyircam :D

9. Onur Filiz

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    :D :D hiç bu kadar acele etme berk boşver zamana bırak :) sabırlı sürücü olmalısın :)

10. Can Doruk

Can Doruk Üye

Motosiklet:
    Honda
    Benden sana tavsiye hiç aceleye getirme işi.
    7-10 gün yine de güzel bir zaman.
    Biz dosyaların gelmesi için 3-4 hafta beklemiştik.
    Hatta o zamanlar benim arkadaşlarımın dosyalarında bir problem olmuştu onlar bir o kadar daha beklemişlerdi.
    O yüzden akışına bırak bence;)

11. Berk Berber

Berk Berber Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Ahhhh ahhh keske hocam bekleyebilsemde ama dediginiz gibi işi aceleye getirdiginde problem cıkıyor her işte bu böyle :(

12. Can Doruk

Can Doruk Üye

Motosiklet:
    Honda
    Aslına bakarsan sana da hak veriyorum.
    Bu tür durumlarda bırak 7-8 günü 5-10 dk bile geçmeyecek gibi geliyor insana :)
    Hiç unutmam ilk motosikletimi aldığım zamanı.
    Geçiş motoru olarak kullanacağım için 0 alıp boşu boşuna zarar etmek istemedim.
    Bu yüzden temiz 2. el bir motor denk getirmek için başladım arayışa.
    Sana abartısız söylüyorum tam olarak 7 ay bekledim ve sonun da hiç ummadığım bir yerden aradığım motosiklet denk geldi.
    Derken konuştuk anlaştık haftaya aynı günün işlemleri yapmak için uygun olacağını söyledi arkadaş.
    Sen 7 ay sabırla bekledin, ama o 1 hafta hiç geçmeyecek gibi geldi :)
    Ama sonuçta geldi geçti ;)
    Dediğim gibi sabret.
    Hem ne demişler?
    Sabreden derviş muradına ermiş ;)

Berk Berber bunu beğendi.
  13. Berk Berber

Berk Berber Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Hocam dedigin gibi benimde simdilik sadece alişacagim 2.el bir motor alicagim uygun fiyatli yada direk ybr alicagim bakalim hangisi denk gelcek birde sorun ehliyeti gectim hani bana deseler bak su kadarlik bir motor alabiliriz sana basta deseler ben 10 gün beklerim arastirma zamani olur ama onuda ehliyeti al getir önüme koy ondan sonra su kadarlik alicagiz o zaman söyliyecegiz diyorlar ondan dolayi birde motoru beklicegim ilk olunca insan özeniyor simdi biran önce alip binmek istiyor ondan dolayi hep böyle sabirsizlaniyor insan birde diyorum hani yaz bitmeden kısa girmeden bari biraz biniyimde zevkini aliyim diye :) sen 7 ay nasil beklemissin hocam helal olsun diyorum ben hayatta bekleyemem 7 ay eyvah eyvah zaten 7 ay beklesem direk cbr 125 cekerimde ama bu sabirsizlikle zor biraz ama bu huyumdan dolayida bazi seyleri hep kaciririm hayatta :(

14. Can Doruk

Can Doruk Üye

Motosiklet:
    Honda
    Ben alacağım motoru kafamda tasarlamıştım ve de yeterli miktardaki parayı kenara ayırmıştım.
    Ondan sonra kolları sıvadım başladım arayışa.
    Mesele 2. el almak ise çok bulursun aslında.
    Ama ben bu konuda biraz titizimdir.
    Çiçek gibi bakılmış olacak alacağım şey :)
    Ayrıca şöyle bir gerçek var.
    Bazen öyle bir zaman geliyor ki, motoru satacak kişinin acil olarak paraya ihtiyacı oluyor.
    Çiçek gibi motoru piyasa değerinin aşağısına bırakabiliyor.
    İşte bu durumlardan da faydalanmak için sabretmek gerekiyor :)

15. Berk Berber

Berk Berber Üye

Motosiklet:
    Mondial
    o konuda bende sizin gibiyim hocam yani cok normal dediginiz gibi cicek gibi olmali alcagim motor cünkü binicegim sogutmamali ayni bende sizin gibi düsünüyorum :)
    dediginiz gibi mesela bir zamanlar telefon alişverisiyle ugrasirdim 2.el öyle ürünler denk gelirdiki 50 100 milyon kar ederdim telefoncu olmadigim halde beklemek lazim ama bende işte simdilik ayagimi yerden kescek bir motor alip geriye kalan parayi biriktirip beklemeye aticagim senin gibi hocam güzel CıBıR 125 düsürebilmek için :)

Can Doruk bunu beğendi.
  16. Berk Berber

Berk Berber Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Bugun gittim milli egitime sordum. Kurstan dosyalari alirken hepsini birlikte vericegimize dair bir imza atiyoruz dedi.sonra bekle ama 1 dk dedi aradi bu ima işiyle ugrasan kişiyi.Bugun aksama bitiyor yarin öglen dagiticagiz kurslara dedi kurslarda bizden sonra veririler hemen tahmini dedi. kursu aradim ben böyle böyle ne zaman alabiliriz dedim pazartesi öglen gelicek sali vericez herkeze dediler. bende kursun sahibinin oglu arkadasim ona dedim pazartesi gelcez suan ailecek tatildeyiz senin işide pazartesi hallederiz dedi bekle Allah bekle emniyetten cıkcak.ruhsat plaka cıkarcan motor alcanda ohooooo

17. Onur Filiz

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    berk emniyetten hemen alıyorsun bir kaç saat içinde ehliyetini..ruhsat işleride fazla uzun sürmez :) yazı yüzdün yüzdün kuyruğuna geldin ;)

18. Berk Berber

Berk Berber Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Onur Hocam plaka ruhsat cıkarken motoru kullansak bir problem cıkar mi acaba ? :)
    yüzdük kuyruguna geldikte hocam artik benimde sabretmeye dermanim kalmadi :(