aranıza yeni katıldım ve bi çok kişinin merak ettiği bi sorun var...

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında Arkın Günenç tarafından paylaşıldı.

1. Arkın Günenç

Arkın Günenç Yeni Üye

herkeze merhaba hayırlı ramazanlar ayrıca...foruma yeni üye oldum....bu seneye kadar arabacıydım..senelerce haşır neşir oldum arabalarla her anlamda...bu zamana kadar her kez gibi ufak tefek kazalarım oldu ama gecen sene sağlam bi kaza yaptım ve bana cok zararı oldu her anlamda maddi ve manevi(allah kimseye yaşatmasın) tabiki nedeni alkollll....dersimi aldım fakat biraz gec oldu ama sonucta anladım hatamı....3 araba perişan oldu:( bu olaydan sonra soğudum acıkcası ve içimdeki motor hevesi alevlendi yenidenn..araba konusunda her anlamda bilgiye sahip olmama rağmen motor konusunda da o kadar bilgisizim...çocukluktan beri tek hayalim olan mz le başlamak istiyorumm...kanuni yada mz hangisi iyi hangi modeller güzel 301 den yanayım ben ama işi bilen üstadlardan cevap bekliyorum..doğru mz hangisi acaba...saygılar...:)

2. halidun kaya

halidun kaya Aktif Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    mz güzel fakat 2 zamanlı devrini tamamlamış bir motor artık 4 zamanlı bir 125 cc ile başlamanı tavsiye ederim

Barış bunu beğendi.
  3. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    forumumuza hoşgeldiniz.kalıcı ve katılımcı olmanız dileklerimizle.

daha yeni teknolojili ve servis parça sorunu olmayan modellere
    yönelmenizi tavsiye ederim.japon motosikletler tercihimizdir.

4. munir

munir Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    aramıza hoşgeldin halidun abinin dediği gibi ne işin var mz le kendine ya ybr 125 yada cbf 150 bak derim .

5. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
    1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.165 bin km lik bir tecrübe.:)
    2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız:http://www.rahmibarutcu.com bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve bu linki http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=3954&highlight=T%FCm+%FCyelerimiz+Mutlaka mutlaka tıklayın ve sonuna dek okuyun inceleyin.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

6. ender bakac

ender bakac Yeni Üye

motor neden çok ısınır ve 95 i geçmez bilgisi olan varmı 150 lik 4 zamanlı kuba ?

7. onur ekmekcı

onur ekmekcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    öncelikle aramıza hoşgeldin mz le başlamanı şiddetle tavsiye etmiyorum arkadaşım bende mz etz 301 vardıı tam bir ölüm makinasıı kalkışı çekişi 600 lük makina gibi bence honda cbf 150 ile başla başın ağrımasın...