Aranızda Yeniyim Yardımcı Olurmusunuz ?

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında Çağdaş TÜMER tarafından paylaşıldı.

1. Çağdaş TÜMER

Çağdaş TÜMER Yeni Üye

.

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Önce mesajınızla başlayalım
    Renkli yazı yazmak yasak.Normal fontta ve renksiz mesaj yazın.

Hoş geldiniz

3. Çağdaş TÜMER

Çağdaş TÜMER Yeni Üye

Düzelttim $enol Abi :)

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sonra forumumuzu bir takip edin.Mesela bakınız http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=4124 Rahmi Hocamız ne demiş.
    Lütfen asla ben 125 veya 250 liğe binmem demeyiniz. Motor eğitiminde öğrenmeden sınıf geçerseniz ölürsünüz.

Bu kadar basit.İstisnalar kaideyi bozmaz.

5. Çağdaş TÜMER

Çağdaş TÜMER Yeni Üye

6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Önce ne kadar bütçen var

Full korumalı kıyafet ekipman ve Kafanı koruyacak kalitede KASK almak için
    "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimleri için bütçen ne kadar.

7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
  8. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Neden 125 veya 250 ye asla binmem diyebiliyorsun.
    Bak forumlara.Son günlerde bir kaç kaza haberi var.Bir an dikkatsizlik bir ufak şeyler nelere mal olmuş.Hepsi şimdi can çekişiyor.Böyle olmak daha mı iyi.Yani hızlı yaşa genç öl cesedin yakışıklı olsun mantığımı.

9. Çağdaş TÜMER

Çağdaş TÜMER Yeni Üye

...

10. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hayır olmaz.Kendi ad soyadınız kullanmak zorundasın.Kurallar uyulması için vardır.Okulda ve gerçek hayatta da bu ismi kullanmıyorsun değil mi.Kimliğinde de bu yazmıyor.

Metin bunu beğendi.
  11. Çağdaş TÜMER

Çağdaş TÜMER Yeni Üye

12. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    İşste sorunda bu zaten.Kendine aşırı güven.Biz bu aşırı güvene İkarus sendromu diyoruz.
    Bakınız : http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=4901&highlight=%DDkarus+sendromu

13. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    lütfen forum kurallarına uyarak gerçek isminizi kullanınız. eğer fake diye tabir ettiğiniz gerçek olmayan bir isim kullanırsanız Motosikletforum ailesine biraz saygısızlık etmiş olursunuz. burayı gerçekten arkadaşlarınızla giderek otrup sohbet ettiğiniz, teknik veya değil, motosiklet hakkında konuşup birşeyler paylaştığınız bir arkadaş ortamı olarak düşününüz.
    biz nasıl gerçek ismimizle burdaysak, lütfen siz de bunu yapın. çok basit.

uguripek, Metin ve Şenol SEL bunu beğendi.
  14. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    125 250 deki dikkatsizliğinle extrem şeyler olmadıkça fazla bir şey olmaz ama 600 le filmin sonu olur.Bakınız kaza haberlerine.Daha yeni oldu.90 la giderken su birikintisini görmeyen bir race ustası!! bariyerlere çarparak darmadağın oldu.7 kaburga kırık ve şu anda hastanede felç olmuş vaziyette.Bu usta!! nasıl bir acemilik yaptıda gitti vurdu kırdı kendini acaba.

15. Çağdaş TÜMER

Çağdaş TÜMER Yeni Üye

16. Noyan Yıldız

Noyan Yıldız Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    600lükler yavaş gitmiyor mu :) Şenol Abi daha iyi bilir ama gidiyor tabii de sadece bir kerecik acaba demen ve 90a çıkman 3 saniye 90 ile giden bir motor ustasının yaptığı kazadan dolayı hastanede yatması ve kaburgalarının iyileşmesi ise haftalarca yani full ekipman ve motor için 20bin lira bütçe ederi tamam da kırık boyun ile ömür boyu yatakta yatmak ve bisiklet bile süremeyecek olmak paha biçilemez olsa gerek :))

Bende senin kafadanım gerçi belki de bu yüzden hep zıtlaşırım forum sakinleri ile ,teorik olarak 600CBR'ın üzerinde racing kullanmayı öğrenmen mümkün bence riskli de olsa,en azından ben canlı kanıtıyım bunun,ama bana sorarsan motor kullanmayı 600CC bir racing ile öğrenebilmen imkansız işte bu açıdan bir maxi scooter yada 125CBR (Daha iyi olacaktır)ile başlaman daha mantıklı , neyse Atilla İlhan'ın an gelir diye bir şiiri var An Gelir Atilla İlhan Ölür der bir mısrasında işte 600bir racing'in üstünde ölmek gerçekten an ile eş değer bir durum an gelir an o kadar gözünü açıp kapamak gibi ciddiyim.Bilmiyorum ama birde şunu sormuşsun 600lük bir race 'e ne kadar zamanda geçerim diye,bire bir ders alma yöntemi ile biraz tuzlu cinsinden nakit ve vakit ayırırsan eğer 3 ay da bence öğrenirsin ayrıca olursa olur olmazsa üstünde öğrenemez miyim demişsin eğer küçük hacimli bir motoru kullanamaz ve hakim olamaz isen diğerinin üstünde ancak uygun ve rahat bir ölümü eğer şanslı isen öğrenebilirsin.Ölüm ölüm dedik birde yaşam kısmı var,hayatta nakit vakit vakit nakittir biliyorsun,bu her sektörde sanırım böyle,hayatın acımasız ve kapitalist kuralı bu olsa gerek.Bu yüzden çabuk olsun istiyorsan,para harcaman gerekli bu kadar basit bir denklem.Bir hoca bulacaksın abilerin söylediği Rahmi Bey gibi yada değişik öneriler de sunulabilir,isim ve kariyer yapmış,bayılacaksın parayı bire bir ders alacaksın :)) 3 ayda racing ile gezer konuma gelirsin,yok o kadar maliyeti kaldıramam dersen de abilerinin sözünü dinleyip herkez gibi bir alt klasmandan üst klasmana doğru yol alacaksın ve zamandan çok yaptığın kilometre önemli olacak bence,2 senede çok uzun bir zaman o zamana kadar bir racinge binebilecek kapasiteye rahat ulaşabilirsin bence...Saygılarımla...

Son not:Kendine güven :) Bende kendime güvenirim Şenol Abi de Özgür arkadaş ve bu forumda ki herkez de kendine güveniyordur sanırım,var mı bilmem forumda kendine güvenmeyen birisi?Ama ikarus sendromu falan anlamam ben de o zaman neden 1300Hayabusa yerine 600 bir makina düşünüyorsun bunu anlamak gerek?Yani kendime güveniyorum da o kadar da değil mi diyeceksin?Ya hep güven ya hiç güvenme , arası ölümdür bence.Ben 600RR seçtim daha öncesinde 600Maxi scooter ile epey yol tecrübem vardı,kendime güvendim ve riskli bir hareket yaptım,sadece riskli,ama şu anda anlıyorum ki risk epey fazla ve hala motoru öğreniyorum,motor sürmeyi bildiğini düşünen biri olarak.Dün daha motoru yıkattım,yıkattığım yerin çıkışı biraz yokuş,yıkamacıda abi bir bağırtsana falan dedi,hadi ses yapsın hesabı gaza bir yüklendim(Ki çok yüklenmediğimi düşünerek)Arka teker bir sarmaya başladı akıllara zarar,gazı bırakıp motoru toplamayı başardım,hala tek parçayım ama ıslak teker ve o beygirin lastiklere öyle yansıyacağını hesap edemedim,yağmurda giderken yada sudan geçtikten sonra kırmızıda durup aynı şeyi yaşasam kimbilir halim nice olurdu,neyse dediğim gibi motor tecrüben varsa race sürmeyi 600ün üstünde temkinli olaraktan öğrenebilmen bence teorik olarak mümkün ama motora hiç binmeyen birisi isen 600lük bir makina için sadece kendine güven,aptallık ve cesaret arasında ki çizgileri iyi ayırman gerektiğini söyleyebilirim hepsi bu. ;)

17. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

noyon sana tavsiyem serüven romanları yazmaya başla bence geç bile kaldın:D:D:D:D:D

18. Noyan Yıldız

Noyan Yıldız Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Ya abi ya ne var yani fikirlerimizi yazdık :) ehaha arka lastik gibi sarmaya başlamışsın hemen de motoru toplayacak tecrübem var da sizi yok malesef :D dağılır giderim bak :)

19. Çağdaş TÜMER

Çağdaş TÜMER Yeni Üye

20. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

ben sevdigime takılırım,hem fikirlerini kimsenin etkisinde kalmadan kendince özgürce yazman hoşumada gidiyo,enasından kendinsin,şirin görünmek yerine riks alıp kendini koyuyosun doğrusuda bu millet begenir begenmez,ama ben begeniyorum,bu yazım ciddi ama noyon:)

Noyan Yıldız bunu beğendi.