arkadaşım küçük bir çocuğa çarptı

Konu, 'Motosiklet Kaza Haberleri' kısmında ahmet geyin tarafından paylaşıldı.

1. ahmet geyin

ahmet geyin Organizatör

Motosiklet:
    Hyosung
    bugün benim komşum ve arkadaşım köyün içinde küçük gibi görünen ancak sonuçları itibarıyla henüz kesinleşmemekle birlikte üzücü bir kaza gerçekleşti.motor sahibi komşum motorsa benim eski motorum yani ona ben satmıştım.kaza ise şöyle oluyo.malum köyde ikamet ediyoruz ve tabi yollar öyle çok geniş ve görüş açısı olan yollar değil arkadaşta okulun olduğu yolda ilerlerken (hızını tam bilemiyorum) setten geçeceği sırada setin kenarlarında daha az tümsek olan uç kısımdan (genelde çoğumuzun yaptığı gibi)geçmeyi tercih etmiş ve tam o kısmın az ilersindede yola sıfır bi büfe bulunmakta o anda yine komşumuzun kızı büfeden birazda hızlı bir şekilde yola fırlamış ve arkadaşın aynası yüzüne vurmuş fakat ne kadar şiddetli olduysa kızın göz ve üzerinde cidi zedelenme oluşmuş 1. ameliyatı yaptılar ve ben hastaneden geldiğimdi 2. ameliyat gündemdeydi.
    1.bunu niçin paylaştım tabiki sürekli bizlerinde karşılaşabilme ihtimalimizin yüksek olduğu bir durum
    2.genelde yollardaki setlerin hep kenarlarını kullanmayı severiz .ancak kenarlara yaklaştığımız zaman o anda çıkabilecek kişi veya aracı görme zamanımız ve dolayısıyla durma mesafemiz azalır bu olayda olduğu gibi.
    3.kazayı yapan arkadaşımızın ehliyeti yok.ben sürekli ona uyarıda bulundum motor kullanıyosan ehliyetini al .o bana ben alıcam ama para yok şimdi zaten köy içinde kullanıyorum vs. gibi bahaneler uydurdu.
    4.şu an kendisi karakolda göz altına alındı yediği cezalar bir yana eğliyetsiz olduğu için ayrıca içeride belirli bi müddette tutuklu olarak kalacak sanırım.
    Evet arkadaşlar umarım düşüncelerimi ve olanları anlaşılır bi biçimde izah edebilmişimdir.burda amaç sizinde anlıyacağınız gibi dersler çıkarmamızdır.
    lütfen bana bişey olmaz mantığıyla hareket etmekten vazgeçelim.
    Herkeze kazasız sürüşler diliyorum

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Arkadaşına geçmiş olsun.
    Umarım sende sattığın motorun noter satışını vermişsindir.
    Aksi halde sende araç sahibi olarak güme gidebilirsin.

3. Mesut Korkmaz

Mesut Korkmaz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Geçmiş olsun.

4. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Geçmiş olsun, inşallah çok ciddi bir durum yoktur.

5. Ziya Çerezci

Ziya Çerezci Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Çok geçmiş olsun.

6. Enes ŞİMŞEK

Enes ŞİMŞEK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Geçmiş olsun; kız çocuğuna acıdım, inşallah kalıcı hasar yoktur.
    Ruhsat sahibi sizseniz 260küsür TL ceza da size gelir, "Ehliyetsiz sürücüye araç kullandırtmaktan", kız çocuğunun hayati tehlikesi varsa adli yönden canınız iyice sıkılabilir, mahkeme vs. Hayati tehlike varsa komşunuz tutuklanabilir bile...

Hani sokakta insanlar motosikletlileri kaale almıyor diyorlar ya, SUÇU başkalarında aramayalım lütfen, kendimize bakalım önce; motosikleti öncelikle biz kaale almıyoruz ki; satarken hemen notere gitmiyoruz, (halbuki önceleri 150-200 TL olan noter masrafları şuan 35-50 TLye hallediliyor) bir araba satacak-alacak olsak hemen "satışı üzerine al gardaş" demeyi biliyoruz, motosiklette niye demiyoruz?!?
    Böyle bir kaza, plakaya yazılmış bir ceza, MTV ödenmediğinden dolayı vergi borcu çıkınca aklımız başımıza geliyor millet olarak (duyarlı kesimi bir kenara ayırıyorum)
    motosikletimizi ehliyeti olmayana ne satalım ne de ödünç verelim, kıvransın dursunlar bi zahmet,
    motosikletin CC'sinin küçük olması, kullanacağınız yerin şehir hayatından ve kolluk kuvvetlerinden uzak olması kuralları takmayacağımız anlamına GELMESİN lütfen. (Amaaan, burası köy yeri, ne ehliyet sorarlar ne ruhsat, ne de kask, pehhh) Sonuçta motosikletler diğer araçlardan daha fazla risklidir, hele hele tecrübesiz, eğitimsiz birileri kullanıyorsa...

Neyse, tekrar geçmiş olsun, ben de; "umarım noter satışını vermişsinizdir"...

7. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Çok geçmiş olsun...

8. Eren Göksel

Eren Göksel Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Çok geçmiş olsun.

9. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    ahmet abi çok gelmiş olsun.umaraım kardeşimizde kalıcı bir iz olmaz :( :( üzüldüm şimdi gerçekten.

not:arkadaşlar ahmet geyin motorun noter satışını yapmıştı hatırladığım kadarı ile noter satışı yapmadan motoru evden çıkartıp teslim etmedi diye hatılrıyorum.

10. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Çok fena. Küçük bir kız babası olarak bir an kendi kızımın yerine koydum da . Çok fena.

En önemli noktalar;

Mahalle arasında 30-40 km/h i kesinlikle geçmeyin.Eğer dar bir sokaksa 15-20 km/h ile gidin. Yolu devamlı ortalayın. Park etmiş büyükçe bir aracın yanından kesinlikle yakın ve duramayacak hızda geçmeyin. (otomobille başıma gelmişti. 5-10 km/h ile durmuş bir kapalı kasa minübüsün yanından geçerken arkasından arkadaşıyla şakalaşan bir çocuk forlayıp sol camıma yapışmıştı. O bana çarptı ve sonuçta bir şeyi yoktu çocuğun ama ya o çocuk 8-9 değil de 2-3 yaşında olsaydı belki de tekerleğimin altında bitecekti koşturması) Taşıt kullanırken kendi güvenliğiniz, diğer taşıtların güvenliği vs. önemlidir fakat en önemlisi karşılaşacağımız yayanın güvenliğidir. Mahalle arasındaysak özellikle çocuklar !!! İnanın vicdan sahibi hiç kimse bir çocuğun sakat kalmasına veya yaşamını yitirmesine sebep olup da hayatına aynı şekilde devam edemez. Büyük güç büyük sorumluluk.

11. Goktug Uguz

Goktug Uguz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Çok geçmiş olsun abi.

Meskun mahal diye tanımladıgımız yollarda hızımızı max seviyede düşürmemiz gereklidir. Bunun yanında yolun tam ortasında konumlanmak her 2 yönden gelebilecek tehlikerleri bertaraf etmek için bize zaman ve daha da onemlisi onceden bilgilenmemizi saglayacaktır.

12. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Geçmiş olsun...