arkadaslar bu çin scootor lar ne iş

Konu, 'Scooter - Maxi Scooter Kullanıcıları' kısmında vehbi gül tarafından paylaşıldı.

1. vehbi gül

vehbi gül Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    selamınaleykum arkadaslar ben vehbi manisalıyım tam bır racıng motor hastasıyım ama butcem elvermedıgı ıcın kendıme scooter almaya karar verdım benım sırketım motoru honda actıva begenıyorum hondayı ama butcem 1500 tl kadar kılom 90 boyum 1.80 gecenlerde bu çın motorların baktım gorunuslerı guzel ama bırturlu bu çın malına alısamadım guvenemıyorum param olsa arkama bakmadan honda alırım ama naparsın cevremdede bakıyoum kıyamet gıbı cın motoru var kararsız kaldım bu cın motorlarınında ıyısı kotusu oluyormu acaba bıde bu butceyle hangı motoru secmelıyım zaten kısıtlı bı param var oda heba olmasın yardımcı olusanız sevınırım:eek:

2. Selcuk Gurdal

Selcuk Gurdal Aktif Üye

Motosiklet:
    Kymco
    hosgeldin,
    senin icin sahibinden.com da ufak bi arastirma yaptim, 1500 liraya YBR 125 alabilirsin
    çin malı scooter alıcagına ikinci el ybr derim kesinlikle

vehbi gül bunu beğendi.
  3. Cüneyt ÖZEN

Cüneyt ÖZEN Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Keeway
    Vehbi kardeşim. Hoşgeldin. Kendini tanıtmanı rica edeceğiz uygun başlıkta. Ayrıca çin malı alacağına Selçuk kardeşin dediği gibi ikinci el ama çok daha sağlam ve güvenilir bir model alırsan senin için daha hayırlın olur düşüncesindeyim.

vehbi gül bunu beğendi.
  4. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Vehbi motosiklet forum ailesine hoş geldin, iyi forumlar.

Çin malı motosikletlerden uzak durmanı tavsiye ederim. Acele etme biraz daha birikim yap ve japon bir motosiklet al.

vehbi gül bunu beğendi.
  5. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    Eğer bir hata yapıp alırsan parça parça o para cebinden çıkacak zaten satarkende fiyatı ölecek ayrıca kullanım zevki alamayacaksın yolda kalacaksın daha bir sürü iş yani bu çin motorları ince iş kardeş hiç bulaşmasan iyi edersin...

vehbi gül bunu beğendi.
  6. vehbi gül

vehbi gül Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    arkadaslar hepınız haklısınız cının ıyısı japonun olusu gıbı ama banada bu yaz motor lazım napıcagımı bılmıyrum yada 2el bır ybr alacagım napım herkese fıkırlerınden oturu tesekkur ederım yardımcı oldugunuz ıcın

7. vehbi gül

vehbi gül Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    arkadaslar aranızda mondıal kullanan varmı bu marka hakkında bılgı edınmek ıstıyorum kullanıcı olarak sıkıntı ve memnunıyetlerınız hakkında paylasırsanız sevınırım sımdıden tesekkurler

8. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    İlk motorum mondial 150 zat tı 2005 yılında almıştım valla öyle böyle hala gidiyor km 30000 de ama ona gözün gibi bakman lazım eğer tek kullanıcı olursan öyle bir tur isteyen herkese vermezsen otobana çıkıp zorla ibreyi görmeye çalışmazsan yağını suyunu koyar fren ve gaz telini japon olanları ile değiştirirsen eksoz manifolt civatalarını söküp yerli civata takarsan her 1000 km de yağını değiştirirsen her yağ değiştirdiğinde hava filtresini temizlersen bir problem çıkaracağını sanmıyorum eğer bu dediklerimi yapmazsan tamircilerden çıkamazsın ona göre...

9. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bu anlatılanlardan yola çıkarak al bir ybr.3000 de yağını değiştir yola devam et.Ama önce sürüş eğitimi al.Ybr deyip geçme.
    Ben 54 gin km dir kullanıyorum sadece yağını değiştiriyorum ve gecen ay zincirini, değiştirdim sadece.Hala aynı devriyaj fren balataları vs lerle güvenli şekilde devam ediyorum.

10. vehbi gül

vehbi gül Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    erol abı her makıne tabıkı bakım ıstıyor bu japonda olsa cınde olsa aynı ama sadece bakım surelerı degısıyor bırazda bence ınsan motoruna bakmalı sallama ıs yaparsan zaten japon bıle dayanmaz sana degılmı senol abı ah bende ybr ıstıyorum ama butcem yetmıyor bende bıde 0 takıntısı var 2.el den korkuyorum ama duruma gore bakacagım artık tesekkurler

11. metin coşkun

metin coşkun Üye

Motosiklet:
    Mondial
    slm hoşgeldin.çin le falan hiç uğraşma bence de,senin cüsseni de anca bir 125ybr kaldırır.1500tl ye 300-500 dakoyabilirsen çin olmayan iyi bişey bulabilirsin.:D

12. metin coşkun

metin coşkun Üye

Motosiklet:
    Mondial
    bende var hemen satarım :D:D

13. metin coşkun

metin coşkun Üye

Motosiklet:
    Mondial
    bikere parçaları çok pahaalı.hor kulanmaya gelmiyor.mondial 1 sene öncesine kadar bol parça vaadleri ediyordu ..şimdi dipsiz kiler boş hambar.mond..asyası yada başka bir çin markası önemi yok .elinde 1500tl gibi hazır pran var .2000 tl.ye süper ybr ler var.tavsiyemdir....BENİM YANLIŞIMA DÜŞMEEEEEE

14. fuat karadag

fuat karadag Aktif Üye

çin malına bulaşma satmak bile zor olur emmoğlu dersin sonra