Arkadaşlar CBF 250 Yardımınıza ihtiyacım var!!

Konu, 'Naked Motosiklet Kullanıcıları' kısmında birkan baysal tarafından paylaşıldı.

1. birkan baysal

birkan baysal Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Değerli motorsever arkadaşlarım. Şu an Yamaha ybr 125 kullanmaktayım. Ama cc yükseltmek için Honda Cbf 25o yi tercih ettim ama bu motor hakkında hiç bi bilgim yok. Aranızda bu moturu kullanan huyunu suyunu bilen biri varsa yardımcı olabilirse çok memnun olurum... Cümleten iyi forumlar herkeze. Hayırlı Ramazanlar... :)

2. huseyin.sait.61

huseyin.sait.61 Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    öncelikle hayırlı olsun allah hayırlısı ile kazasız belasız bol kilometreler katetmek nasipeylesin cbf150 kullanıyorum 250 hakkında birbilgim yok bende biraz düşünmüştüm almak için ama üretiminin durmuş olması yakıtıda elibol kullanması beni caydırdı eyer yakıtı düşünmeyeceksem 600lük binerim ben şahsen

birkan baysal bunu beğendi.
  3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Cbf 250 ybr boyutlarında ama biraz kaslı araç.Benim boyum 181 olduğundan uzun yolda beni çok yordu.
    Bir kaç kez Antalya ve Karadeniz turuna katıldım cbf 250 ile ayakların çok üzüldü.Boyun 175 üstünde ise peglerin geride olması nedeniyle sorun yaşayabilirsin.
    Onun haricinde çok güzel bir motosiklet.Bakımları zamanında ve ehil ustalara yaptırır yağını kalite kullanırsan fazla bir masrafı olmaz.
    Tabii birde az km li olması isabetli olur.

4. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bir arkadaşım kullanıyordu. Çok memnundu. Öneririm. Tabi boy konusu önemli.;)

5. birkan baysal

birkan baysal Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    boyum 1.75 anca arkadaşlarr... aslında sırf biraz daha güçlü motora binmek için değiştiriyorum motorumu. Maddi durum sıkıntı olmasa 600lük bir motorsiklet elbette düşünürüm ama malum durum... birde aklımda hyosong gt250 naket var sizce??

6. birkan baysal

birkan baysal Üye

Motosiklet:
    Yamaha

Cbf 150de düşündüm ama 125ten inip 150ye binince pek bi fark olucağını düşünmedim açıkcası oyüzden 250lik düşünüyorum...

7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    GT 250 cbf 250 ye nazaran daha güçlü ve agresif birmakinedir.
    Cbf 250 22 bg
    GT 250 29 mg
    aradaki 7 bg çokda önemli değil diyebilirsinizama demeyin Çok fark var.Neredeyse senin ybr e kadasr fark var arada.
    Cbf 250 ybr 125 e nazaran biraz daha fazla yakar.Onuda düşün derim
    GT 250 çok daha fazla yakar hele elinin ayarıda kaçarsa acayip olur.
    Bu arada "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimleri almadan GT 250 ye binme derim.

8. birkan baysal

birkan baysal Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    şenol hocam seri makineler kullandım büyük motor kullanmaya alışkınım ama bu güvenli sürüş eğitimi almam demek değil tabikide... Hysong a biraz soğuk bakıyorum hakkında pek iyi şeyler duymadım çünkü... Yakıta gelince genelde şehiriçi binicem kısa mesafe ve otobanda kullanıyorm motoru dur kalk pek yapmıyorm illaki ybrden çok yakar ama sonuçta 250lik motora binicez benzini biraz düşünmemem lazım... :)

9. cem helimoğlu

cem helimoğlu Yeni Üye

peki abıler bendeki cbf 150 100 km sehir içinde 2.52lt yakıyor. cbf 250 ne kadar yakar.

10. onur ekmekcı

onur ekmekcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    2 katı fazla yakıyor heleki elinin ayarı kaçarsa basıyorsan yani trafikli yerde sürüyorsan dur kalkın çok ise dahada artar..

11. HAYATİ BEDER

HAYATİ BEDER Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Yamaha Ybr 250 tavsiye ederim, kullanıyorum, çok memnunum, biraz araştır bence.

12. cem helimoğlu

cem helimoğlu Yeni Üye

kardes yanı sen sımdı 5 lt yakar mı dıyorsun. o kadar cok yakacagını sanmıyorum forumda bı arkadas 3.3 lt yakıyor demıştı kendı ölçmüş