Arkadaşlar ehliyet için bu fiyat nasıl ?

Konu, 'A2 Motosiklet Ehliyeti' kısmında gokhan.karakaya tarafından paylaşıldı.

1. gokhan.karakaya

gokhan.karakaya Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    200 TL - Kurs Ücreti
    40 TL - Sınav ücreti(Harç)
    30 TL - Sağlık Raporu
    70 TL - Direksiyon sınav harcı (kursa)
    77 TL - Emniyete (vergi)
    62 TL - Emniyete (kart ücreti)

Bu arada B ehliyetim var sadece A2 farkı olacak.

2. Gökhan TUNALI

Gökhan TUNALI Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    İyidir iyi.

3. Burçin Arıcı

Burçin Arıcı Üye

Motosiklet:
    Honda
    Bu harcamalari gecen yil yaptigimda soyle dusunmustum.(B var, A2 fark)

Bu harcamalarin kac kurusu benim "iyi bir surucu" olmam icin?

kayit oldugum kurs iki sayfa "cikmis sorular" fotokopisini zar zor vermisti.onun disinda sifir teorik ve pratik egitim.kursa bir kere kayit icin gittim bir de dosyami almak icin.

"saglik raporu" ehhh hadi belki biraz.herkes kontrol edilsin ki fiziksel ruhsal sorunlu insanlar trafikte diger insanlari tehlikeye atmasin.

peki 500TL yle neler yapilabilir?birsuru sey yapilir.ama biz evrak isleriyle ugrasmayi harci hurcu vezneyi severiz.ne ugrasicaz egitimmis, kulturmus medeniyetmis...

konuyu dagittigim icin ozur diliyorum.tutamadim agzimi.

gecen sene kurs kalemi 300 tl olmak uzere ayni sekilde almistim.(direksiyon harci icindeydi)toplamda ayni nerdeyse.iyi gibi fiyat.

ibrahim aras bunu beğendi.
  4. gokhan.karakaya

gokhan.karakaya Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Yazdıklarınızda sonuna kadar haklısınız. Verilen paraya karşılık alınan hizmet veya eğitim sıfır. Tamamen ticari olmuş artık herşey...

5. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ben ve benim gibiler yıllardır aynı şeyi yazıp çiziyoruz.Üstüne basa basa ve BAĞIRARAK sürücü kursları ticarethanedir diyoruz.
    Adı kurs yani eğitim verilmesi gereken yer ama eğitim sıfır.
    Ve bu kursları denetleyenler belli.Denetimlerde ne yaptıkları belli.
    Yıllardır bu sözde adı kurs olan ticarethanelerin verdikleri hizmetleri fotolu belgelerle ses kayıtlarıyla ilgili makamlara bildirdik.Değişen ne oldu.Ben bir araba sopa yedim günlerce hastanede yattım.Dişlerim kırıldı.Adalet mekanizması adı sanı ve görüntüleri belli olan kişileri hala bulamadı ve olay zaman aşımına uğradı.Benim yediğim sopa ve hastanede harcadığım paralar yanıma kar kaldı.
    Şimdi yine bir kaç adı sözde kurs olan ticarethaneler bana dava açmışlar.Bu dava sonunda ben maddi veya hapis cezası alırsam o zaman söyleyeceğim bazı sözler olacak elbette.
    Bana sopa atanlar dışarıda sistemin yanlış olduğunu söyleyen ben ceza evinde olursam bakalım neler olacak zaman gösterecek.

Enes ŞİMŞEK ve Gökhan TUNALI bunu beğendi.
  6. gokhan.karakaya

gokhan.karakaya Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Hocam gerçekten anlattıklarınıza çok üzüldüm. Ülkemizde bir çok sistem kötü işliyor ama malesef bu sistem hiç işlemiyor hatta işlevini yerine getirmiyor. Hakkını arayan da daha çok haksızlığa uğruyor ve böyle iğrenç tepkilerle karşılaşabiliyor. Bunlara rağmen haksızlığa sessiz kalmadığınız için sizi tebrik ederim...:(

7. Kamer Cem Seven

Kamer Cem Seven Üye

Motosiklet:
    SYM
    Ben kursa 150 tl verdim gerisi aynı zaten.

8. Gürkan Şiblakay

Gürkan Şiblakay Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Beyler bende bu aralar araştırma içerisindeyim hiçbir ehliyetim yok a2 ve b birlikte almak istiyorum fakat 1000 tl fiyat çekiyorlar bütün herşey dahil (eğitim , sınav harçları , kart parası cart curt). Sizce normal midir çok fazla değil mi :)

9. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Yine yazıyorum ve sorun çözüm bulunulana dek yazacağım.Türkiye'de hiç bir sürücü kursunda (bana göre ticarethane) sürüş eğitimi verilmiyor.Eğitimi bir kalem geçin.Bence normal.
    AB de A2 ehliyeti için bu fiyatın iki katından fazla ödersiniz ama orda eğitim de dahildir.
    Bana göre çok fahiş bir rakkam ama pazarlıkla indirebildiğiniz kadar indirin yada diğer ticarethanlere de bakın.Bütçenize uygun bir yer bulabileceğinize inanıyorum.

10. Enes ŞİMŞEK

Enes ŞİMŞEK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    100 TLye de kurs vardır aslında, madem eğitim vermiyorlar, madem işi ticaretine dökmüşler; bulabildiğiniz en ucuz kursa gitmeye bakın.

Benim arkadaşlarıma ettiğim tavsiye genelde şu;
    Ehliyetsizlikten 1.000 TL ceza yemektense 500TL A2 ehliyete + 500TL motosiklet eğitim kursuna verip keyfinize bakarsınız...

Şenol abi senin yaptığını herkes yapmaz, Allah sabır versin...

11. Gürkan Şiblakay

Gürkan Şiblakay Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Şenol hocam bugün bir yere daha baktım 845 tl çıkarttı gitgide azalıyo yarın bir yere daha bakıcam olmadı buraya gidicem galiba malum 15 mayıs'a kadar kayıt yaptırmak gerekiyormuş :)

Zaten ehliyetimi aldıktan sonra ders almayı düşünüyorum ben. Var mı böyle bildiğiniz ders verecek babacan birisi

12. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Türkiye'deki eğitim verenlerin hocası Rahmi BARUTÇU.Eğitimcilerim hocası
    Benimde Erol DEMİRTAŞ başkanımında Polisimiz Özgür kardeşiminde eğitimcisi ve daha bir çok bilinçli sürücünün hocası
    www.lamatech.com
    Başka adres arama.

13. Gürkan Şiblakay

Gürkan Şiblakay Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Saol hocam ehliyetimi aldıktan sonra Rahmi hoca ile kontak kuracağım :)

14. Mehmet Sert

Mehmet Sert Üye

Motosiklet:
    Mondial
    hepsi tamamda

70 TL - Direksiyon sınav harcı (kursa) ASLINDA BÖYLE BİR ÜCRET YOK KURSLAR BUNU SINAV ÜCRETİ GİBİ GÖSTERİP ASLINDA KENDİLERİ ALIYORLAR......niye diye soran olursa eee diğeer sınav ücreti niye bankaya yatıyorda bu kursa elden veriliyor ve bu parayı bazı kurslar isterken bazıları istemiyor örneğin ben vermedim ...BUNUN YASAL BİR ÜCRET OLMADIĞINI KURSA SÖYLERSENİZ ONLARDA GERİ ADIM ATIP ALMAZ

15. Gürkan Şiblakay

Gürkan Şiblakay Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    2 gün önce kaydımı yaptırdım bende ama bana direksiyon harç ücreti gibi birşey söylemediler şimdilik sadece kurs parasını ve 40 tl ehliyet harç ücreti yatırdım :)

16. M.Gökçe

M.Gökçe Yeni Üye

bende daha dün başvurdum..ayak üstü bismillah 45 tl gitti..bakalım kaça patlayacak...bende B sınıfı ehliyete sahibim

17. kemal akkargan

kemal akkargan Üye

bugun 2 tane sürücü kursundan fiyat aldım
    izmir karşıyaka
    biri190 tk kurs ücreti alıyo trafik 77 (vergi) 62tl (emniyet kariçin) bunların dışında cebimden para çıkmıcağını sölediler
    sizce nasıldır. hiçbilmediğimi sölemedim sınavdan geçicek kadar gösterebiliceklerini sölediler hocarlının.
    diğeri ise 80tl vergi 60 trafik 150 kurs ücreti(banka, rapor, sınav, dosya h. dahil) hiç bilmediğimi söledim sen vazgeç bu işte öğren ondan sonra gel dediler :S
    ???? direksiyon sınav harcıda bunların içinde hertürlü alıyolar..