arkadaşlar malum, ötv düştü cbr 125 almaya niyetim var

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında jdmaxeg tarafından paylaşıldı.

1. jdmaxeg

jdmaxeg Yeni Üye

alınabilirmi yada bu ikinci el piyasası düşmesini beklemek mi lazım hala 2007 lere 4000 diyorlar anlamadığım sıfırı 5000 ken bu fiyatı nasıl veriyorlar....

ayrıca bu benim ilk motorum olacak 23 yaşımdayım daha farklı bir şey mi alsam ne dersiniz???

2. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    Sitemize hoş geldiniz öncelikle kendinizi tanıtmanızı tavsiye ederim ve size isminizle hitap edebilmemiz için isminizide bilmek gerekir forum kuralları gereği..Bu aşamadan sonra güzel bir sohbet edeceğimizden süpheniz olmasın...

3. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    öncelikle hoşgeldin forumumuz kuralları ve centilmenlik gereği önce kendini tanıtırsan daha samami ve doğal olmazmı?

4. Emrah.Saka

Emrah.Saka Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    Arkadaşım ilk olarak kendini tanıtsaydın daha güzel olurdu.

Sorunun cevabına gelince. 125 lik bir motor ileride çoğu kullanıcıya yetmemekte. bu sebeple ilk olarak tarzını belirlemende fayda var.ileride yüksek hacimli enduro tarzı bir motor alıcaksan kesinlikle ybr 125 veya cbf 150 derim. chopper tarzı alacaksan yamaha dragstar racing alacaksanda cbr 125 bence en ideal motor olacaktır... ikinci el fiyatlarına bakmışsın. bende bazen bakıp sadece gülüyorum. öyleki sıfırı 5000 küsür olan makinaya ufak tefek bir modifikasyonla 6000 dahi isteyenler var satabiliyorlarmı bilemem ancak sınıfında en rahat satılan motor bu. Tek eksiği yedek parça fiyatları baya pahalı bunu göz önüne almanı tavsiye ederim. ilk motorunda olacaksa bence motordan önce kaskını ve koruyucu ekipmanını al derim..

jdmaxeg bunu beğendi.
  5. jdmaxeg

jdmaxeg Yeni Üye

adım ercan emrah kardeşim haklısın da plaka ruhsat 5500 bulur bu cbr dediğin gibi yedek parça çok pahalı honda....
    kununide çok kötü diyorlar racers 200 diye bir motorları var biraz kalıplı aslında cbr ye göre biraz daha benziyo racing motora

6. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    honda....
    kununide çok kötü diyorlar

Kim diyor bunu merak ettim doğrusu.:)

7. Emrah.Saka

Emrah.Saka Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    Hocam heralde kanuni kötü dedi arkadaş.. ilk okuduğumda bende öyle anladım..

Ercan arkadaşımın yorumuna gelirsek.

Arkadaşım ilk olarak motoru alma amacını belirle derim. eğer amacın gösterişse hiç düşünme bir hyo al derim. ancak amacın sağlamlık arıza çıkarmayacak ve uzun yol yapabilecek bir motorsa cbr den şaşma.... racer da zaten kanuninin motorudur açıkçası ona o parayı verene kadar cbr nin ölüsünü alırım daha iyi...

jdmaxeg bunu beğendi.
  8. serkan thundercat

serkan thundercat Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    bence 2. el bir 250 lik honda twister al. 125 lik gerçekten türkiye trafiği için yeterince güçlü olmuyor. ama cbr 125 yine de bir nebze kolaylık sağlar. fakat emin ol kısa bir zaman sonra zayıf kalacak.

jdmaxeg bunu beğendi.
  9. fuat karadag

fuat karadag Aktif Üye

ben olsam motor hacmi olarak250 den aşağısını nseçmem çünkü sonradan çok yetersiz kalıyor

10. polat

polat Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Honda
    CBR 125 almayı düşünüyor arkadaşımız neden fikrini değiştiriyorsunki üst suıf motosikletlerde 600 yada 1000 tamam ama şimdiden fikrini değiştirmemek lazım diye düşünüyorum önce 125 lik alır daha sonra kendini tartar hangi cc karar verir
    TEŞEKKÜRLER

11. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    ilk motorum olcak demiş!!!;)

12. Cuneyt.Yener

Cuneyt.Yener Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Cbr 125 yerine cbf 150 veya ybr 125 almak daha mantıklı şuanda..cbr 125 balık gibi bi motor..ne viraj yapmaya geliyor ne de hız yapmaya geliyor üzerindeki lastikleri büyültmek gerekiyor.birde parçaları çokk pahalıı.sadece bir tane sinyal 150 ytl idi bayi de..

Yinede senin kararın ama iki motorlada 100 km yap gel farkı göreceksin

13. serkan thundercat

Motosiklet:
    Yamaha

ağırlık: 138 kg güç:20 hp tork:22nm @ 6000 devir/dk cbf 250

ağırlık:115 kg güç:13 hp tork:10.1 nm @ 8000 devir/dk cbr 125 r

aralarında çok büyük bir kg farkı yok. tehlikeli derecede bir güç farkı yok. ama yokuşlarda cbf250 rahat ettirir. özellikle 2 kişi olunca. fikir vermek amaçlı...

14. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    serkan aralarındaki fiyat farkı nedir bunların??
    ben twister'a binmiştim ve çok keyif aldım.

15. Turgay

Turgay Site Müdavimi

Motosiklet:
    Regal Raptor
    Race tarzı motor kullanmak istiyorsan, başlangıc olarak en ideal motorlardan biridir CBR 125.

İnternette de bu konuda çok araştırma yapabilirsin. Örneğin google'a "race 125 cc" yazarak başlayabilirsin. Ya da forumumuzda bu konularda bir çok başlık var bunları okuyabilirsin..

Bu arada hoşgeldin ;)

16. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    CBR 125R için ÖTV düşmeden önceki fiyatlar şöyleydi:

* Sıfır 2009 model anahtar teslim ve peşin 5700 (siyah ve kırmızı seçenekler)

* Sıfır 2007 model anahtar teslim 5000 (1000 peşin 10*400 taksit) (sadece Repsol)

İkinciler Honda'nın geçen fuar öncesinde elinde kalmış stoklarını eritmek için bayilerine zorla dağıttıklarıydı, onlar da elden çıkarmak için kampanyaya soktular. Ben de 2007 aldım. 2007 ile 2009 arasında fark yok zaten, bir de ben repsol istiyordum.

Bir makineyi alıp bayiden çıkardığın anda fiyatı %20-25 düşer genelde. Yani 2007 model makine (mesele 2008 trafiğe çıkışlı, kazasız vb) 2.000 km ve altındaysa 4000 YTL'den fazla etmemeli. Bakımi, garantisinin devamı, nerede korunduğu, vb gibi koşulların da önemi var.

Motorsiklet konusunda çok "sıfırlama" haberi okuduğum için ikinci ele pek güvenemedim ve sıfır aldım. Aradaki farka değer çünkü. Hele bir de eklentiler nedeniyle fiyatı yükseltenler var ki çok anlamsız. Efendim çok ses çıkarsın diye performans egzosu (aslında sadece gürültü ve hava atma amaçlı), efendim arka teker bisiklet tekeri gibi görünüyormuş diye "performans tekeri" (aslında performansını düşürücü) gibi şeylere zaten tamah etmemek gerek. Tekerlerğin genişlemesi yol tutuşunu biraz arttırıyor ama.

Yeni başladım kullanmaya ama CBR 125R bence ilk makine olarak gayet iyi.

jdmaxeg bunu beğendi.
  17. jdmaxeg

jdmaxeg Yeni Üye

güzel açıklamışsın arkadaş sağol

18. serkan thundercat

Motosiklet:
    Yamaha

abi şu an 3-4 yaşındaki twisterlar 4.000 tl civarında. cbr 125 r ları çok bilmiyorum. ama 1000 lira bile fark olsa benim tercihim twister olur. zevk almakta haklısın dostum. çünkü gerçekten tatlı motor.

19. Hakan Karael

Hakan Karael Site Müdavimi

Motosiklet:
    Aprilia
    ercan aramıza hoşgeldin yorumlari incelemende fayda var

20. Utku Can Varol

Utku Can Varol Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    ben de aynı yaşta henüz motor sahibi olamamış bir insan olarak cbr 125'i düşünüyorum belki bahar belki de yaz gibi, ama aklımda da birçok soru işareti yok değil, ben chopperla devam etmek istediğim için bu motoru düşünüyorum açıkçası. Ama bence ötv indirimini bu işe karıştırma, malum fiyat en fazla 400-500 lira oynamış, o kadar parası olan zaten bu motoru rahatlıkla alır :) lütfen şahsi algılama, sadece yapılan ötv indiriminin ekonomiyi canlandıracağı veya canlandırdığı yolundaki haberlere sinirim bozuluyor, o nedenle öyle yazdım :D