Arkadaşlar Motorsiklet Dünyasına Yeni Adım Atacağım Tecrübelerinize Ihtiyacım Var.

Konu, 'Scooter - Maxi Scooter Kullanıcıları' kısmında JheM tarafından paylaşıldı.

 1. JheM

  JheM Yeni Üye

  Kayıt:
  24 Aralık 2014
  Mesajlar:
  1
  Beğeniler:
  0
  Motosiklet:
  Honda
  Başlıkta da belirttiğim gibi motorsiklet dünyasına ilk adımı atmak istiyorum. Bunun içinde tavsiyelerinize çok ihtiyacım var. Nedeni Boyum 1,98 ve kilo 115 . Honda PCX 150 modeli üzerinde çok araştırma yaptım . Çok az yakması benim tercihimde ki en büyük etkenlerden. İş yeri ev arası (5 km) bir güzargahta kullanacağım. PCX 150 için bir depo ile 300 - 400 km gidebilirsiniz , 100km de 2 lt gibi yazılar okudum . bu sebeple de direk ona yöneldim ve motoru da beğendim.
  Ama asıl konumuza gelecek olursak , bu motor benim için çok ufak mı olur endişeliyim. Çünkü böyle olursa kendimi rahatsız hissedip , kullanmamaktan çekiniyorum. Bu konu ilgili tavsiyelerinizi bekliyorum. Eğer farklı motor yönlendirmeleriniz olursa çok sevinirim.

  Herkese şimdiden çok teşekkürler.
   
 2. dreamhits

  dreamhits Yeni Üye

  Kayıt:
  22 Ağustos 2015
  Mesajlar:
  3
  Beğeniler:
  0
  Motosiklet:
  Henüz Yok
  Cevap verilmemesi ilginç olmuş
   
 3. Furukoparetti

  Furukoparetti Yeni Üye

  Kayıt:
  25 Kasım 2015
  Mesajlar:
  3
  Beğeniler:
  0
  Motosiklet:
  Henüz Yok
  Konu bayağı eski sanırım ama cevap vermek istedim , gerçi muhtemelen ilk adımı çoktan atmışsındır. İlk adımı atıyorsun scooterle başlıyorsun bu çok güzel fakat benim şahsi fikrim model v.s aramana gerek yok. Ucuz 2. El hafif küçük bir şey al trafiği öğren. 1000 liraya bulursun. O da en fazla yani. 1000 1500 lira bütçe ayır bunun 600-700 lirası motora gitsin (gerçekten bu fiyata temiz scooter var) geri kalanı ekipmana. En azından kask ceket ve eldiven al. Kask ceket öyle 50 100 liralık olmasın ama en azından kask ı güzel birsey al . Sonuçta hayat kurtarır.
   
 4. E.n.e.s

  E.n.e.s Yeni Üye

  Kayıt:
  18 Şubat 2017
  Mesajlar:
  2
  Beğeniler:
  0
  Motosiklet:
  Yamaha
  Bence nmax al dediğin motor da iyi ama karşılaştırması na bakarsa sevinirim viraj gibi etkenler de dediğim motor çok iyi ama kendin bilirsin.