Arkadaşlar Motorsiklet Dünyasına Yeni Adım Atacağım Tecrübelerinize Ihtiyacım Var.

Konu, 'Scooter - Maxi Scooter Kullanıcıları' kısmında JheM tarafından paylaşıldı.

1. JheM

JheM Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Başlıkta da belirttiğim gibi motorsiklet dünyasına ilk adımı atmak istiyorum. Bunun içinde tavsiyelerinize çok ihtiyacım var. Nedeni Boyum 1,98 ve kilo 115 . Honda PCX 150 modeli üzerinde çok araştırma yaptım . Çok az yakması benim tercihimde ki en büyük etkenlerden. İş yeri ev arası (5 km) bir güzargahta kullanacağım. PCX 150 için bir depo ile 300 - 400 km gidebilirsiniz , 100km de 2 lt gibi yazılar okudum . bu sebeple de direk ona yöneldim ve motoru da beğendim.
    Ama asıl konumuza gelecek olursak , bu motor benim için çok ufak mı olur endişeliyim. Çünkü böyle olursa kendimi rahatsız hissedip , kullanmamaktan çekiniyorum. Bu konu ilgili tavsiyelerinizi bekliyorum. Eğer farklı motor yönlendirmeleriniz olursa çok sevinirim.

Herkese şimdiden çok teşekkürler.

2. dreamhits

dreamhits Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Cevap verilmemesi ilginç olmuş

3. Furukoparetti

Furukoparetti Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Konu bayağı eski sanırım ama cevap vermek istedim , gerçi muhtemelen ilk adımı çoktan atmışsındır. İlk adımı atıyorsun scooterle başlıyorsun bu çok güzel fakat benim şahsi fikrim model v.s aramana gerek yok. Ucuz 2. El hafif küçük bir şey al trafiği öğren. 1000 liraya bulursun. O da en fazla yani. 1000 1500 lira bütçe ayır bunun 600-700 lirası motora gitsin (gerçekten bu fiyata temiz scooter var) geri kalanı ekipmana. En azından kask ceket ve eldiven al. Kask ceket öyle 50 100 liralık olmasın ama en azından kask ı güzel birsey al . Sonuçta hayat kurtarır.