Arkadaşlar sizce hangi modeli tercih etmeliyim ?

Konu, 'Sitemiz Hakkında Duyurular' kısmında YALÇIN.BAYAZIT tarafından paylaşıldı.

1. YALÇIN.BAYAZIT

YALÇIN.BAYAZIT Yeni Üye

Arkadaşlar merhaba ben izmirden yalçın. ay sonuna doğru motorsiklet almak istiyorum ehliyetimi her şeyi hazırladım. :) ancak sorun şu. beğendiğim 2 adet motor var bunlardan birincisi ki benim fiyat konusunda tercih ettiğim.uğur Mondial 250 MCT---- bir diğeri ise kanuni Tiger 250s :) ikisinin de görüntüsü çok hoş. özellikleri baktığım ve karşılaştırdığım kadarıyla aynı ama aralarında 2.000 TL bir fiyat farkı var :( birde uğur mondial 250 mct yani bebeğndiğim motor hakkında bir araştırma yaptım. çok sorunlu bir servis ağı olduğunu gördüm. :confused: arkadaşlar anlıyanınız var ise bana yol göstersin hayatımda alacağım ilk motor olucak bu peşin 3.000 TL var motor almak için ayırdıgım yanı tam mondial 250 mct parası sizce bunu mu alayım yok sa borçlanarak eğer daha iyi ise tiger ı mı :confused: cevabınızı sabırlık içerisinde bekliyorum. herkese teşekkürler...

2. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Aramıza hoş geldin kendinden biraz bahsedersen boy kilo km tecrüben falan daha iyi yardımcı oluruz diye düşünüyorum full korumalarıda unutmayalım tabi:)

3. YALÇIN.BAYAZIT

YALÇIN.BAYAZIT Yeni Üye

ben yalçın. 21 yaşındayım 92 kilo 1,72 boy aslan burcu :D 0 km deneyimsiz

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.

0 deneyimsiz siniz ve 250 cc cruiserle başlamanız yanlış olur.
    www.lamatech.com sitesini tıklayıp "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimleri hakkında bilgi alın ve bu eğitimleri alın ondan sonra motora binmeye başlayın.
    Motosiklet kolay basite alınacak bir eylem değildir.

Diğer yandan ne kanun, nede mondial almayın.
    Ha derseniz benim çok param çok relax adamın kafaya takmam öyle şeyleri ozaman alın ve verdiğiniz parayı çöpe attığınızı varsayın.Ne trak orda bırak mantığı ile kullanırsınız.
    Yok benim paramda hayatımda değerlidir derseniz önce full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın.Ve eğitimlerinizi tamamlayın ondan Rahmi hocamız sizi yönlendirir zaten.
    Yok ben eğitime inanmıyorum derseniz keyfiniz bilir istediğinizi alın düşe kalka öğrenin ve sağ kalırsanız bize deneyimlerinizi anlatın.

Hayırlı ve kazasız günler sürüşler dilerim.

5. YALÇIN.BAYAZIT

YALÇIN.BAYAZIT Yeni Üye

anladım. tabikide eğitim şart. öğreneceğim. :) istediğim motorlar ile başlamamın yanlış oldugunu ve begendıgım motorlar hakkında paramı çöpe atmakla eşdeğer oldugundan bahsettiniz. hangi tarz motorlar ile başlamalıyım. ve ayrıca motorsikleti bir heves olarak görmüyorum bir araç. can güvenliğimi tabikide sağlamam gerekli. lütfen beni bu konuda doğru yönlendiriniz. :cool:

6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Verdiğim linkten Rahmi hocam ile görüşün.O şimdi Ybr 125 i iel başlangıç eğitimleri veriyor.Onla eğitimlerinizi alın.Hocam sizde ki gördüğü cevhere göre ne almanız gerektiğini söyler zaten.

7. YALÇIN.BAYAZIT

YALÇIN.BAYAZIT Yeni Üye

yalnız ben izmirliyim ve izmirde oturuyorum rahmi hocam ile nerede görüşebilirim?

8. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Rahmi hoca İstanbul'da eğitimler veriyor. Eğer imkanınız var ise İstanbul'a giderek eğitim alabilirsiniz.

Ama İzmir'de OMM'nin bir çok eğitimi oluyor. OMM'nin sitesini takip edin. Fırsatını bulursanız hemen katılın. Ancak OMM eğitimlerine kendi motosikletiniz, full koruma ve ehliyetiniz ile gitmeniz gerekir.

http://tr.ommriders.com/t/10/

Başın ağrısın istemiyorsan al bir ybr125 veya cbf150. Birkaç yıl sür. Sonra daha iyisini alırsın.

9. YALÇIN.BAYAZIT

YALÇIN.BAYAZIT Yeni Üye

arkadaşlar bana tavsiye ettiğiniz motorlar ne anlamadım gerçekten çok toyum bu konuda ybr125 ne? bana link atabilirmisiniz? birde tahmini 0 km fiyatı nedir acaba,-?_

10. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bende Bursa'lıyım Ve eğitimlere Ankara ve İstanbul Bursa'dan katılıyorum hep.

11. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha

0 km fiyatı plaka dahil Bursa'da 4.600 TL

12. YALÇIN.BAYAZIT

YALÇIN.BAYAZIT Yeni Üye

çok teşekkürler hocam bu motorun modeli ve markası nedir acaba....

13. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sizin mesajınızdan alıntı yaparak yazmıştım.Yamaha Ybr 125
    Zaten fotolardaki motorlarında üstünde yazıyor :D

YALÇIN.BAYAZIT bunu beğendi.
  14. YALÇIN.BAYAZIT

YALÇIN.BAYAZIT Yeni Üye

çok teşekkürler. yeni başlıyanlar için eğitimi aldıktan sonra bu uygun diyorsunuz yani ?

15. Gökhan TUNALI

Gökhan TUNALI Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Hoşgeldiniz, Ybr125'i bilmeden motor serüvenine çıkılmaz öncelikle gerekli altyapı ve risk azaltma eğitimlerini alın sonra da mutlaka Ybr125'in tadına bakın, şimdiden hayırlı olsun motorculuk hayatınız.

16. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Yalçın motosiklet forum ailesine hoş geldin, iyi forumlar.

17. Eren Göksel

Eren Göksel Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Yalçın aramıza hoşgeldin.Keyifli forumlar..

18. YALÇIN.BAYAZIT

YALÇIN.BAYAZIT Yeni Üye

hoşbulduk merhaba. sende yamaha kullanıyorsun sanırım bana yardımcı olabilirmisin? uğur mondial 250 mct mı yoksa yamaha 145 mı ınan kı çok kafam karısık:(

19. bülent tenikeci

bülent tenikeci Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Yalçın aramıza hoşgeldin. bende geçen ay 0 km.yamaha ybr 125 aldım.o fiyata alabileceğin en iyi motorlardan biri.özellikle senin gibi yeni başlayanlar için biçilmiş kaftan.kullanımı çok rahat ve zevkli,ekonomik,dengeli ve sorunsuz bir makine.adını zikrettiğin çinlilerle kıyaslaman bile bu motora haksızlık olur.bu motorla 100.000 leri aşmış bir çok insan var.ben şahsen çok memnunum ve iyiki ybr almışım diyorum.bizim burdaki motorsiklet tamircilerinin önü çinli motor galerisi gibi.bence al bir ybr yıllarca sorunsuzca tadını çıkar ve arkana bakmadan kullan.

YALÇIN.BAYAZIT bunu beğendi.
  20. YALÇIN.BAYAZIT

YALÇIN.BAYAZIT Yeni Üye

tamam her zaman ki ismi olan kazandı yanı yamaha ybr 125. pekı ben ızmırde nereden temın edebılırım bunun 0 km olanını. yardımcı olabılırmısnız bana bırde egıtımı nereden alacagım