Arkadaşlar şu motoru bi açamadım

Konu, 'DİĞER MARKALAR' kısmında Alican tarafından paylaşıldı.

1. Alican

Alican Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Herkese selamlar ben alican yakupoğlu ramzey xf 125 10v tek silindir kullanıyorum.Aldığım ort. 3 hafta oldu ve 1500 km yaptım ve motoru bir türlü açamadım üzerinde 160 kadran var ve ben 80 i geçemiyorum.Ama şöyle bir sorun var.düz yolda normal yoldaki arabaları çok seri geçiyorum bu motor 80 geçiyor yoksa göstermiyormo anlamadım.

2. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    Hoşgeldin kardeşim motoruna gelince 125cc lik bir motorun 160 km göstergesi olması demek bu motorun bu süratleri yapacağı manasına gelmez 80km gayet iyi bir sürattir bu motorla daha yüksek süratlere çıkman çok tehlikelidir neden diyecek olursan çin malıdır ve ne zaman ne yapacağı belli değildir bu yüzden yavaş ve sağlıklı gitmeni tavsiye ederim son limitleri zorlaman hem senin açından hemde motorunun ömrü açısından tehlikeli olacaktır kazasız ve keyifli sürüşler dilerim...

3. serkan thundercat

serkan thundercat Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    100 km yi geçemezsin o makina ile dostum... göstergeler ekonomik olsun diye standart üretilirler ve birçok motora takılırlar. sen 80-90 dan şaşma..

4. oguzhan

oguzhan Kıdemli Üye

tahminim yanlış gösteriyordur çünkü çin malı çoğu motosikletin kadranında problemler var ama bana kalırsa yine yapacağın en fazla hız 90-100km

5. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Kadran da 160 var diye 160 yapması gerekmiyor ki
    Bana şunu hatırlattı.Anadolda bir yere gidersiniz Çocuklar gençler motoru görür size sorarlar nerden geliyorsunuz diye.Sonra klasik sorular başlar Kaç para kaç basıyor diye.
    Ybr de 140 kadran var ve ben şehirler arası yollarda yolun musait olduğu zamanlarda 130 km/h yaparım ama ybr ye güvenirim de yaparım.
    Sek sakın buna güvenme.160 var diye o hızlara çıkmak için basma.Hele bir de motosikleti sadece sürüyorsanız.
    Kullanmaya başladığınızda bakın gitttiğiniz hızın ne kadar iyi olduğunu anlayacaksınız
    Ama şimdilik siz bu sürme işine devam edin.

Eren Göksel ve Cansu_Tezcan bunu beğendi.
  6. fuat karadag

fuat karadag Aktif Üye

o motora 100 ü geçme dostum .

7. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    motosikletin göstergeleri değil gücüne ve hacmine göre kullanımı önemlidir benim motosikletimde 125 cc ve 8500 devirden sonra red-line.a giriyor:) bende göstergeme göre kullanırsam motoru kısa bir zamanda elime alırım:) sende motosikletinin gücüne göre kullan 80-90 km hız idealdir;)

8. ömer geyik

ömer geyik Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    arkadaşım 80 km hız bence çok bile ama sen sen ol o motorla 100 ü geçme senin moyor çin malı ne olcağı belli olmuyor mesela benim yamaha bws 100 düz yolda 95 km hafif inişlerde ise 100 ü görüyor sen kafana takma recep abimizin dediğine katılıyorum80 90 hız idealdir:)

Recep Varlı bunu beğendi.
  9. Alican

Alican Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Arkadaşlar benim derdim yollarda 130 140 basıp yol canavarı olmak değil .Sorular kafamı kurcalıyor bu motor 80 den 90 a milim mi oynamaz.

10. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Benim Honda CBR 125R düz yolda normalde 90, maksimum 100 yapıyordu. Yokuş aşağıya ya da arka rüzgarla bu 110 oluyordu. Bir kere de en fazla 120 gördüm ama dibine kadar zorlayarak ve yokuş aşağıya. Yokuş yukarı ise hemen 80'e düşüyor, vitesi 4 yapıp çıkabiliyordum. Redline 11.000'de ama doğal olarak 6. viteste redline görebilmiş değilim :) Bu değerlerde motor cc dışında beygirgücü ve torque da önemli tabii.