Arkamızı kontrol etmenin önemi.

Konu, 'Motosiklet Karşılaştırmaları ve Sürüşleri' kısmında Omer tarafından paylaşıldı.

1. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bunun önemini gösteren çok güzel bir video.Zaten çeken arkadaşda muhtemelen bu konunun farkında olmayanların dikkatini çekmek için videoyu Youtube yüklemiş. Eline sağlık uraşmayabilirdide.

Şahsen trafikde her zaman arkama çok dikkat ederim.Hatta önümden çok arkama bakarım.Çünkü Türkiyede videodaki gibi dengesiz çok.Buna rağmen zaman zaman arkamda birden bire biten bir araça rastlamıyor değilim.Gerçekden çok önemli bir konu.

Ben arkadaş hızla bir otomobil gelicek zannediyordum . Bakın bakalım ne geliyor. :)

2. H. Nuri

H. Nuri Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Hatasını gayet iyi biliyor...Durması istendiği halde durmadı.

3. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Aynen öyle abi. Videoyu paylaşan en çok da çok kızdığı için paylaştı gibi geliyor bana. :) Seyreden herkez bir hayır duası etsin diye. Kızılmıyacak gibi değil.

4. Şafak

Şafak Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Bu videoda çekimi yapan motosikleti süren ART Akademi Baş Eğitmeni Uğur Ertekin. Yanlış hatırlamıyorsam Datça'da Master eğitimdeler bu esnada. Bir yol eğitiminde Uğur Hoca bu olayı bizimle paylaşmıştı. Anlattığına göre olay daha önceki virajlara dayanıyor. Uğur Hoca ve birlikte sürdüğü kişi sistemi kullanarak sürdükleri için virajları racingli sürücüden daha çabuk alabiliyorlar. Racingli sürücü düzlükte açıyor gazı ve geçiyor ama viraja gelince tekrar yavaşlıyor ve bir kaç defa Uğur Hocalar arkadaşı geçmek durumunda kalıyorlar. Sanırım hırs yapan bu arkadaşta izlediğimiz üzere böyle bir hareket yapıyor.
    Yazık arkasında da kız var, hiç koruma kıyafetide yok üzerinde. Ne akıl ama..!!!

Hem arka kontrolünün önemine hemde motosiklet sürerken egomuzu yanımızda taşımamamız gerektiğine güzel bir örnek. Bu işi keyfi almak için yapıyoruz sonuçta. Kimseye kanıtlayacak bişeyimiz yok.

Bu arada Ömer, ben bu hafta Sakarya'ya gelicem motosikletin bakımı için. Özelden telefonunu yazarsan tanışmış sohbet etmiş oluruz.

Şenol SEL bunu beğendi.
  5. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha

Video da herşey ortada zaten dostum. Detay için teşekkürler.

Tabiki bende memnun olurum ben sana özelden yazayım.Tek sıkıntı ben merkezde değilim.

6. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Benım ençok korktugum olay bu diyebılırım Bız motosıklet suruculerı zaten trafıkte zor gorunuyoruz
    Videodada okadar hızda gelen bır motosıkletı gormek çok zor ustelık sağ taraftan gelıyor arada benım yanımdanda geçıyor neye ugradıgımı şaşırıyorum
    Aşırı panık yapsak duz yolda gıderken bıle düşebılırız