Arora 150 t-1 silindir değişimi nasıl yapılır

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında Oguzhan Tekce tarafından paylaşıldı.

1. Oguzhan Tekce

Oguzhan Tekce Üye

Motosiklet:
    Asya
    Herkese ıı gunler aynı motordan benim bı arkadasımda var. Komple silindir degıstırces. Ama vıdeolu bır anlatım ya da yazılı bır anlatım varmı elınızde hanı hata yapmadan degiştirmek ıcın şimdiden hepinize tessekur ederım.

2. Oguzhan Tekce

Oguzhan Tekce Üye

Motosiklet:
    Asya
    bi cevap yazan yokmu ???

3. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

ben yazayım cevap oguzhan,senin yazını okuyunca su aklıma geldi kalp amaliyatını anlatan doktor varsa bende kalp ameliyatı yapacam der gibi oldu,arkadasım videoyla silindirmi degişir ustasına götürecen tamir ettirecen,amacın ögrenmekse tamircide calısacan geliştirecen kendini,neyse soru sorduguna pişman olmada,,,sustum

4. Oguzhan Tekce

Oguzhan Tekce Üye

Motosiklet:
    Asya
    hocam siz bana anlatın ben bozarım bozmam motor benım hani insanın hevesinin kırmayacaktınız ,????

5. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    İstediğin bilgi ustalık ve bilgi gerektiren bir bilgi, piyasada onlarda motosiklet modeli var birileri silindir değişimini yapmış olsa bile bahsettiğin motorunkini değiştirmiş insanı bulman zor, videolu anlatımı bulman daha da zor diye düşünüyorum.

Üzgünüz sana bu bilgiyi verebilecek birilerini bulman zor..

Ama ben bozarım arkadaş, işin içinden çıkamazsamda hiç üzelmem diyorsan (ki motor zaten bozuksa) herşeyi sökerken dikkketli davranıp neyi nerden söktüğünü unutmayacaksın , servis kitabı varsa ondan yararlanacaksın, senden daha fazla anlıyan biri varsa onu yanına alacaksın sonrasında şansını deniyeceksin.

kolay gelsin..

6. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

umut bey senin yazından esinlendimde oguz arkadaş sökerken videosunu ceksede başkasına lazım olur diyorum enazından biz bile faydalanırız

7. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Bende motoru tamir etmeyi çok seviyorum kurcalamayıda çok seviyorum...

İnsana birçok şeyide öğretiyor. Eski motorumun şanzumanından gelen sesten dolayı baya söktüm motoru ve sonuçta tamirciye motoru komple indirttirip motorun içine düşürdüğüm vites hilallerini taktırmak zorunda kaldım ve 400 tl para harcadım durduk yere :)

Kurcamalak güzel, birşeyler öğrenmeye çalışmakta çok güzel ama detaylı işleri yapmak için gerçekten işten çok iyi anlamak gerekiyor, hayatımızda ilk defa yaptığımız işlerde genelde başarısız oluyoruz.

Genede cesaretinizi tebrik ediyorum çünkü tamircilerle uğraşmak gerçekten zor iş...ve tamirciler yüzünden en azından basit bakımları yapmayı öğreniyoruz.

8. Oguzhan Tekce

Oguzhan Tekce Üye

Motosiklet:
    Asya
    hepinize teşşükür ederim komple silindir kendim değiştirdim takım bile ii araba mekanik bilgim oldugu için açına bi baktım aynı motorun kucultulmusu :D o yüzden kolay oldu

9. Tayfun Seyrekbasan

Tayfun Seyrekbasan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok

problem yoksa sorunda yok oğuzhan:)

10. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Tebrik ederim,