Aslında gezi veya tur değil, mecburiyet

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi Gezi ve Turları' kısmında Özgür tarafından paylaşıldı.

1. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    merhabalar, arada sırada iş nedeni ile Trabzon'dan ayrılacağımı söylerdim, belki hatırlarsınız. malesef şimdi bu gerçekleşiyor ve Çorum'a gitmem gerekiyor.
    tabi motosikletimi arkamda bırakamam, ya onunla gideceğim ya da onu bir otobüsün bagajına atıp götüreceğim.
    şimdi sizden yardım istiyorum, hava koşulları yağışlı gösteriyor. Trabzon Çorum arasını motosikletim ile gitmeyi düşünüyorum, siz ne dersiniz? İlk uzun yolum olacak :) olursa tabi.
    kısmetse bundan sonra Çorum'da olacağım :) :( :(

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hadi hayırlı yolculuklar.ALLAH yolunu açık etsin
    Ama gündüz seyahat et.Gölge yollardan geçerken dikkatli ol.Siyah buz (Gizli buzlanma) olabilir.BU durmla karşılaştığında debriyajı sonuna kadar sıkve bırakma.Asfaltın temiz olduğuna inandığın yere kadar motorun güç olmadan akmasına izin ver ve debriyajı yavaş yavaş bırak.Her zaman en ileriyi görmeye çalışarak yola devam et.Eğitimlerde hocanın dediği gibi mümkün olduğunda ufka bak.

Şartları ve kendini zorlama.Sık sık mola ver.Balaklavanı giymeyi unutma.Molalarda bol sıvı tüket.WC ihtiyacın geldiğinde hemen mola ver ihtiyacını gider.Az kaldı tutayım deme.Vucüt sıvıyı sıcak tutmak için sürekli çalışma durumunda kalmasın.Mutlaka her 100 km de mola ver.Şartları asla zorlama.Hedefe geç var ama sağlam var.

3. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    sağol Şenol abi, peki yoldayken yağmur sürekli yağarsa ne yapacağım? durup beklemek en iyisi mi? yoksa boşver aç gazı mı dersin?

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Yolda yağmura yakalnırsan bekle yağmur iyice yağsın.Asfaltı iyice yıkasın.Sonra ver gazı ama !
    Lütfen bir düşük vitesle git.Yani 5 le gidilecek yerde 4 le git.Elinin altında her zaman gaz olsun.Virajlara daha temkinli gir gerekirse hızını vitesini düşür güvenle gir güvenle çık.
    Hava kararmaya başlarsa yapacak tek şey var.Çek benzinliğe sabahı bekle.Bu yüzden tahmini hızın ve tahmini km yi hesaba kat yola ona göre erken çık.Karanlığa kalma.kalırsan çek kenara bekle.geç varırsın ama sağlam varırsın.

Özgür bunu beğendi.
  5. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Özgürüm hayırlısı olsun Çorum güzel memlekettir. Trabzondan Çoruma gündüz olmak şartıyla çok rahat gidebilirsin. Yağmurdan korkma, Şenol hocanında dediği gibi yağmura yakalanırsan çek bir benzinliğe bir çay içine kadar yollar temizlenir. Hatta bekle yağmur kesilince çık. Şu an yollarda çok fazla kurbanlık taşıyan kamyonlar ve tırlar var ve adamlar deli gibi gidiyorlar. Ben geçtiğimiz hafta sonu Çorumdan İstanbul'a geldim. O kadar çok kamyonu bir arada görmemiştim. Eeee artık Çorum leblebisini senden yeriz. :)

Özgür bunu beğendi.
  6. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Eğer aksilik olmazda motosiklet ile gidersem, 06:00 gibi yola çıkarım diye düşünüyorum. Yol yaklaşık 580km. Ortalama hızım 80km olsa = yak.7sa, 1,5saat dinlensem, 1 saatte yağmur beni oyalasa; toplam 9,5sa yapar. yani 15:30 da varırım. 17:00 civarı karanlık oluyor desek, 1,5 saatlik yedeğim var demektir. :) Kısmet... Bakalım gitme tarihim kesin olarak yarın belli olacak. Hafta içi yolda olmak istiyorum, çünkü hafta sonu kalabalık olur :(
    Erol abi gene mideni düşünüyorsun, sana inanamıyorum :) Biraz yaklaşıyorum size, artıkın Ankara'daki etkinliklere katılma şansım artacak :) Bir fazer'ım eksik :)

7. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Özgürümmm can boğazdan gelir, bakacaz tabikii kendimize :)

Özgür bunu beğendi.
  8. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Hayırlı yolculuklar Özgür...Yağmur da olsa uzun yol çok zevklidir,kıyafetlerin tam ise hiç sorun yok...Şenol ve Erol hocamın yazdıklarına katılıyorum...En önemlisi acele etme ve dikkatli bir şekilde yolun tadını çıkartmaya bak...;):)

Özgür bunu beğendi.
  9. Erdal Özgüner

Erdal Özgüner Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    yolun açık olsun özgür, inşallah sorunsuz tamamlarsın yolculuğunu

Özgür bunu beğendi.
  10. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Vay Özgür'üm yol var yolculuk var ha. kolay gelsin. sana hayırlı yolculuklar. umarım yeni yerine de çabuk uyum sağlarsın.

Özgür bunu beğendi.
  11. ahmet geyin

ahmet geyin Organizatör

Motosiklet:
    Hyosung
    yolun açık olsun arkadaşım ALLAH kolaylık versin..

Özgür bunu beğendi.
  12. Mesut Korkmaz

Mesut Korkmaz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Onur Filiz, Özgür ve Şenol SEL bunu beğendi.
  13. fatma okçu

fatma okçu Aktif Üye

yolda resim çek:)

Özgür bunu beğendi.
  14. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

özgür hocam bana kızacaklar diger arkadaşlar belkide ben motorla gitme derim neden biliyonmu,olumsuz hava şartlarından dolayı,yagmur olacak,asvalt soguk olacagından feren mesafen ve lastiklerin tutunması düşecek,yanında kimse olmadan yok arkadaşı, burasıda tehlike,lastigin patlar bu sogukta yapması bile problem gel benim sözüme git sen at motorunu otobüse dogrusu bu günüzde olsa dez avantajlar var,uzun yol denemesini yazın bir arkadaşınla beraber yaparsın,seni seviyoruz degmez bunca riks varken motorla coruma gitmek

Özgür bunu beğendi.
  15. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    valla özgür ne diyeyim bilemedim?? ben hep tek başıma yol yaptım
    ama malum hava yarın öbür gün soğuyacak ortalama hızını yazdın
    ama hipotermiyi unuttun!! o hız da her bir saatte bir durup ısınman gerekebilir, bu da yolunu 16 saate çıkarır!! ben geçen temmuz antalyaya giderken sabah 5'te yola çıktım
    ankarada konyaya kadar dondum!!ve temmuz da elcik ısıtmalar bile kifayetsiz kaldı.
    ama tabii sen bilirsin.

Özgür bunu beğendi.
  16. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    öncelikle hayırlı yolculuklar demek ıstıyorum özgür abi..ama nitekim ömer bey'e de hak vermıyor değilim.erol ve şenol hocam da haklılar söylediklerinde hepsini göz önünde bulunduracağına eminim..seni tanımasamda bir motorsiklet tutkunu olarak ve bir forum ailesinin üyesi olduğun için seviyorum ve senı her zaman aramızda yani burada görmek ıstıyorum..

Özgür ve DEMİRAT bunu beğendi.
  17. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    vallahi hepinize teşekkür ederim, her yazdığınızı düşünüyorum.
    Kışlık kıyafetlerim var, montuma ve pantolonuma takılan kendi içlikleri var. kışlık termal çorap ve polarlı balaklava da aldım, eldivenim çizmem hepsi iyi ama tabi soğuk hava ve hiç uzun yol tecrübem yok açıkcası.
    yazdıklarınızı biraz daha gözden geçirip düşünmem lazım tam karar veremedim açıkcası. tek şüphem soğuk:(

18. Huseyin.Guler

Huseyin.Guler Üye

İyi yolculuklar, yol hakkındaki güzel gözlemlerinizi ve tecrübelerinizi paylaşmanızı bekliyoruz.

19. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Özgürüm korkma bu kadar soguktan ya, nolcak ki en fazla donarsın :D:D:D

20. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    öyle olsun ya geç dalganı, ben de alırım bir tane römork takarım otomobilin arkasına çekerim motorumu :D:D
    hem otobüs şirketi ile bile konuştum, motoru kabul ediyorlar :D kıskan sen :D
    istersem otobüs ile giderim :D:D