Asya At 125 t , Mondial 125 Zn mi ?

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında Gürkan Şiblakay tarafından paylaşıldı.

1. Gürkan Şiblakay

Gürkan Şiblakay Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Selamlar.

Ben bu iki motor arasında kaldım büyük ihtimal ikiside aynı fabrikada üretiliyor yani sadece marka farklı. Yeni başlayacağım için bu 2 motordan birisine sahip olma düşüncem var. ve 2.el alacağım şimdilik bütçem buna müsait. + olarak daha yeni başlıyorum motorsiklet işine.

mondial

asya

Motor : Tek Silindir, 4 Zamanlı Silindir Hacmi : 124,6 cm³ Silindir Çapı ve Strok : 52,4 x 57,8 Sıkıstırma Oranı : 9,02:1 Maksimum Tork : 7 Nm/5500 d/dak Soğutma : Fan Soğutma Çalıştırma : Elden ve Ayaktan Marşlı Ön fren : Disk Arka fren : Kampana Yağlama Tipi : Yağ pompası Ateşleme : Elektronik CDI Ön Süspansiyon : Hidrolik Ön Maşa Arka Süspansiyon : Hidrolik Tek Amortisör Yakıt Tankı Kapasitesi : 4,2 L Ön Lastik : 3,50-10 Arka Lastik : 3,50-10 Ağırlık : 97 kg Boyutlar U-G-Y mm : 1891x872x1090 Şanzıman : Otomatik

Sizin düşünceleriniz de benim için önemli yardımcı olursanız ne mutlu bana :)

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Her ikisinide alma.Biraz daha sık dişini.Adam akıllı bir şey al.Mesela Motosikletle başlayın.Eğitimleriniz de motosikletle alın.Ama kesinlikle bunlarla yada bunların motosikletleriyle başlamayın.Pranız ne kadar var bilmiyorum ama birde kıyafet,ekipmanlar ve KASK içinde bir bütçe yapmanız gerekiyor.

Ama ne olursa olsun çi,n mallarından kesinlikle uzak durun.Ha derseniz ağa bende para çok harcamaya yer arıyorum o zaman alın.

Para az ise o zaman biraz daha erteliyin bu eylemi yapmayı adam akıllı ikinci el de olsa japon alın.Güvenle keyf ve zevkle sürüş yapın.

3. Gökhan TUNALI

Gökhan TUNALI Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Gürkan Şiblakay bunu beğendi.
  4. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

gürkan eminim şenol hocanın yazısının bi kısmını anlamadın ben açıyım konuyu biraz, senol hocam scooter modellerine motosiklet demiyor,illada vitesi olacak motosiklet olması için,aslında haklıda motosiklet tecrüben hayatın olacaksa vitesli kullanmayı bilmek sart bence,bende suan scooter kullanıyorum ama vitesliyi cok uzun seneler kullandım

5. DEMİRAT

gökhan ilerleyen tarihlerde seni senol hocaya rakip görüyorum forum aktifliginde:D:D:D:Dama kırk fırın ekmek yemek zorundasın yakalamak için:D:D:D

6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Yanlış anlattın yine.
    Motor ayrı Motosiklet ayrı şey.
    Ben sukuterlere Motosiklet demiyorum ki benim gibilerin çoğu scooter (sukuter) der.
    Motor değil.

7. DEMİRAT

yazımı düzeltim sen yanlış yazmışsın ben motor demedim varmı motor yazım:D:D:D:D:D:D

Gürkan Şiblakay bunu beğendi.
  8. Gürkan Şiblakay

Gürkan Şiblakay Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Hocam haklısınız ben şuan daha araştırma aşamasındayım eğer yorumlarınız bu şekilde olacaksa başka modellere yöneleceğim. daha yeni başlayacağım için ufak bi scooter almayı düşünüyorum vitesli sonraki devre benim için :) birde aklımda yamaha bws 100 var buna ne dersiniz :) bütçem ise 1000-1500 civarında

9. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha

Alıntı:
    Ömer Kırcaer tarafından gönderildi [​IMG]
    gürkan eminim şenol hocanın yazısının bi kısmını anlamadın ben açıyım konuyu biraz, senol hocam scooter modellerine motor demiyor,illada vitesi olacak motor olması için,aslında haklıda motor tecrüben hayatın olacaksa vitesli kullanmayı bilmek sart bence,bende suan scooter kullanıyorum ama vitesliyi cok uzun seneler kullandım

Ama benim alıntımı değiştirememişsin :D:D

DEMİRAT ve Gürkan Şiblakay bunu beğendi.
  10. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Motosikletle (vitesli ve 17 inc jant üstü olanlara Motosiklet denir):D başlarsanız ve eğitimlerinizide tamamlarsanız ileride sukuter (Scooter Vitessiz ve debriyajsız otomatik tabir edilen ama otomatikle alakası olmayan varyator kayışlı veya zincirli ve 10 inc jant ve üstü olan iki tekerli araçlara Scooter denir) çok daha kolay ve güvenle kullanabilirsiniz.
    Ama sukuterle başlarsanız vitesli Motosiklete başladığınızda herşeye yeniden sıfırdan başlarsınız.Bunu anlayabilmeniz için yaşamanız lazım.ben şimdi ne desem boş biliyorum ama demeden geçemedim.

11. DEMİRAT

gürkan benim arkadaşımla aynı model scooter kullanıyoruz,arkadasım suan vitesli kullanamadıgına çok pişman senelerce scooter kullanıyor ama vitesli kullanamıyor,yani scooterden vitesliye geçiş çok zor,ama vitesli motosikleti kullanana scooter kolaydır,şenol hocamı dinle derim vitesliyle ögren motosikleti, hevesin eforun yüksekken

Şenol SEL bunu beğendi.
  12. Gökhan TUNALI

Gökhan TUNALI Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Farklı kulvarlardayız Şenol Hocamla ben teknik ,hobi vs. eğlencesinden takılıyorum.Yarış yapmak istesem kestirip son cümleden özet geçmem.:)

13. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Bahsettiğin iki modelde çok gösterişli ama çin olduğu için tavsiye etmemiş arkadaşlar ve biraz daha bütçe yapıp ikinci elde olsa iyi bir motor alman tabi kaskını ve full korumalarını almayı unutma

14. ö. faruk

ö. faruk Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    bi ara bws 100 den bahsetmişsin benim arkadaşımda var bende denedim kesinlikle diğer tercihlerinden iyidir emin ol

15. Gürkan Şiblakay

Gürkan Şiblakay Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Şenol hocam söylediklerim kulağıma küpedir çok teşekkür ederim :)

Ö.faruk bey sizinde görüşlerinizi değerlendireceğim

Galiba vitesli ile işe başlayacağım kararım değişti gibi bu yorumları aldıktan sonra , scooter kullanıp vitesli kullanamayacağıma direk vitesliyle ikisinide kullanırım daha iyi. zaten scooter kullanmayı biliyorum ama trafiğe çıkınca olay değişiyor. Ehliyetimi aldıktan sonra bu 2 model arasında gidip geleceğim sanırım..Kanuni racer 200 yada yamaha ybr 125 gibi düşünüyorum tabi bütçeyide biraz arttırmam gerekicek biraz :)

Siz ne düşünüyorsunuz vitesli olarak ne alabilirim mesela.

16. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    yamaha ybr 125 bende kullanıyorum.Temniz ikinci el bulursan sorunsuz uzun yıllar kullanırsın.
    Kanuni yerli malı değildir görüntü vardır o kadar alma sil aklından köşesinden.

17. Gürkan Şiblakay

Gürkan Şiblakay Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Şenol hocam çok saol hemen yamah ybr 125 araştırmaya başlıyorum :)