ASYA GY200 TAY kullanan var mı?

Konu, 'Enduro Kullanıcıları' kısmında Enes ŞİMŞEK tarafından paylaşıldı.

1. Enes ŞİMŞEK

Enes ŞİMŞEK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Soru çok basit;
    ASYA Tay 200 kullanan, gören, bilen, duyan var mı?
    Bizzat kullanıcısı olursa fikir almak istiyorum.

Lütfen "naapacan çin malını, japona bak sen demeyin" kendim için değil, arkadaşıma bakıyoruz :)
    Piyasada yeni olduğu için soracak kimse bulamadım.

http://www.asyamotor.com.tr/content/view/46/45/

Özellikleri:

BIR UÇTAN BIR UCA ÖLÇÜLERİ : 2170 x 810 x 1200 mm
    DİNGİL MESAFESİ : 1345 mm
    NET AĞIRLIK : 135 Kg
    AZAMİ AĞIRLIK KAP. : 135 Kg
    YAKIT HANESİ KAP. : 8.2 Lt.
    TRANSMİSYON : GÜÇ AKTARMA ZİNCİR
    MAKSİMUM HIZ : 90 Km./h.
    MOTOR TİPİ : 1 Silindir 4 Zamanlı
    ÇAP ve STORK (MM) 196 cc

--------------------------------------------------------------------------------

MOTOR GÜCÜ : 11 kw / 8000 RPM
    ÇALIŞTIRMA : Elektrik Marşlı, Marş Pedallı
    YAĞLAMA : Basınç ve Sıçratmalı
    MOTOR YAĞI : 4 Zamanlı Motor Yağı
    LASTİKLER : ÖN 100/90/-18 ARKA 130/90-15
    FRENLER : ÖN DİSK, ARKA TAMBUR

--------------------------------------------------------------------------------

ATEŞLEME : C.D.I.
    ATEŞLEME BUJİSİ : D8EA (NGK)
    AKÜ : 12V. / 6A
    SİGORTA : 20A
    FARLAR : 12V/35W/35W
    DÖNÜŞ SİNYAL LAMBALARI : 12V/10W
    ARKA FREN LAMBASI : 12V/5W/21W
    KORNA : 12W/1.5A
    GÖSTERGE PANELİ : 12V-1.7W

2. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Enes çin malı bütün crosların serilerinde GY yazıyor, motor tiplerine bakıyorum ben denkgeldikçe hepsi aynı. yani buradan şu çıkıyor (tam emin olmamakla birlikte) motorlar aynı motorlar. Hatta kasalarda aynı sayılır, sadece ufak tefek makyaj farkları var diye düşünüyorum.

Alacak arkadaşının motordan ne beklediğine bağlı ama parasına göre bence çok çok iyi motorlar. daha düne gelene kadar 70 cc lik mobiletlere güç yetmiyordu, çin malı girdi insanlar rahat etti.
    Bizim memlekette herkes cup tarzı motorlara biniyor ve hepside memnun. Bilgidin gibi bizdeki crosta mondial 150 gy yani bildiğim kadarıyla aynı motor var üzerinde..motor yol yüzü görmedi onlarca aceminin altında ezildi ama halen çalışıyor ve gidiyor :)

Bence alınır ama uzun yol falan yapmaz onu baştan söyleyim fazla gıbraşıyor insanın altında :)

Enes ŞİMŞEK bunu beğendi.
  3. Enes ŞİMŞEK

Enes ŞİMŞEK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Evet abi GY, QY gibi ibareler var genelde, bu da aynı olduklarını gösterir sanırım.

Abi bu enduro olarak geçiyor, lastikler tırnaklı değil, hoş bir görünümü var.
    Uzun yola gitmez derken, titreşimli olduğu kesin ama günde max. 100+100 km git gel yapılabilecek bir makine gibi duruyor. Şuradan Beyşehire götürür, getirir ;)

Arkadaş daha yeni öğreniyor, geçenlerde araziye götürüp off-roadın tadını aldırdım arkadaşa, ondan beri hep benimle gelmek istiyor. Biz de dedik hani kros olmasın da, TAY 200 gibi enduro tarzı bişey olursa fazla araziye girmeden çift amaçlı kullanılabilir diye düşündük.

Facede ekledim, oradan en son albümüme bi gözat istersen ;)

4. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    100+100 yapar niye yapmasın uygun hızda gittikten sonra çok rahat yapar, yeterki bakımını eksik etmesin.

5. recep yaman

recep yaman Yeni Üye

yaklaşık iki yıldır kullanıyorum 30000 km yol yaptım motorun kapağını daha açmadım yağının süresine dikkat et ve sür taş gibi motorsiklet
    çin malı diye hiç utanmadım 1 lt re benzinle 30 km yol yapar dağ bayır çıkar çekişi mükemmele yakındır uzun yol gezilerine bile çıkıyorum en son ramazan bayramında sarımsaklıya artçılı gittim kamp malzemeleri ile beraber ben daha büyük ss alsam bile motorumu satmam.heralde bu kadar açılama yeterli.
    esenlikler dilerim

6. Enes ŞİMŞEK

Enes ŞİMŞEK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Geç de olsa teşekkürler,
    konuyu açtığımız zaman yardımcı olabilecek kimse olmayınca almadık makinayı,
    bir sorum daha var; titreşimi nasıl? Uzun yolda 1 saat kullanınca el-ayak ve diğer uzuvlarda uyuşmalar oluyor mu?

7. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    enes bu soruya bir çin malı kullanıcısı olarak ben cvp vereyim (mondial agk 125 kullanıyorum ben) ilk başta eğer makına sıfır alınıyorsa güzel denecek kadar vibrasyon var.ama ön dişli arka dişli ve zincir değişince titreşim kalmıyor arkadaşım.birde motor bağlantı sağlamaları çok ince çin mallarında daha kalın bir sapmala ile değiştirildiğinde daha sağlam oluyor.titreşimin düşmesine de etkisi var

8. öner akbulut

öner akbulut Yeni Üye

Motosiklet:
    Asya
    bende de aynısı var. makinemi alalı 3 ay olmadıki.. bu mevsimde 6km yaptım. 4 kişi emin ol standart üzeri rampaları bile tanımıyor!
    karadeniz dağları ovaları ve yaylalarıylanda meşhurdur.
    Zigana dağı
    Vauk dağı vs. kontak kapatmadan defalarca trabzon_ bayburt yaptım. nefes aldrmadan dip gaz! ben makinemin düşmanımıyım, elbet hayr ama o istiyorsa ben ne yapıyım:) sar gazı hesabı..
    ve inanmazsın belki 4 e nadir düştüm..
    ne rolanti de tekleme nede rakım yüksekliğinde hava deişimi vs. yasamadım. sükür yasamıyorumda. ayrıca kısa grank kolu mevcut olduğundan dolayıda.satandartlarından cok seri!!
    kalkıslarda dizel avrupa arabalarıylan hertürlü yani.. bir coğuylan.
    nediyim masallah yani. hem çin gibi durmuyorda titremiyorda.
    tavsiye ederim

9. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bir lapin daha.Oysa Karadeniz'de hamsi çok vardır ama bu sefer bir lapin çıkmış nasıl olmuşsa.

10. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    MF ye hoş geldiniz lütfen forum kuralları gereği ilgili bölümde kendinizi tanıtan bir konu açınız Keyıflı forumlar