asya royal t1 150cc yardım

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında murat karakus tarafından paylaşıldı.

1. murat karakus

murat karakus Yeni Üye

Motosiklet:
    Asya
    Herkeze iyi Bayramlar
    Bugün Bayram ben yolda kalırım diye motora binemiyorum,motorda tek bir sorun yokken şimdi binemiyorum ümraniyeden alıp gaziosmanpaşaya geldim motor 2011 6aylık 6800de aldım 400km kullanana kadar tek bir sorun bile yoktu

7200e geldim motor çalışmadı motorda komprösör yokmuş.şişme yapmış vs..
    150 liraya yaptırdım ama motorda o güne kadar tek problem yokken şimdi sorunlarla boğuşuyorum binmeye korkar oldum motorda aniden stop etme olayı başladı 2 sefer arkadan araba çarpıyodu özellikle beklerken oluyor yada gaz kesince rölanti ayarı normalmiş egzozdan pır pır ses geliyo yakıt 2 katını aştı çok yakıyo gaz verince 50 den sonra boğulma yapıyor bu konularda acemi olduğumdan anlamıyorum tekrar motorcuya götürdüm asya servisi adı altında
    motoru çalıştırmadan şikayeti sordu ve direk karbüratör değişcek dedi fiyat 90 liraymış anlamadığım motor ilk arıza yapmadan önce hiç bir sorunu yoktu şimdi sorun bitmiyo karbüratörü değişince sorun düzelirmi
    birde farları yaktıgında akü direk yarıya iniyo bekleme durumunda aküde problem yok 12v 6 amper miş yolda arkadaşları görüyorum bir sürü led bağlamış ben bağlasam herhalde motor bir daha çalışmaz
    hız sevmem işten eve evden işe bu motor bana uygun zaten tek biniyorum
    başka motor almaya da durumum müsait değil ne yapmalıyım bilen arkdaşlar dan yorum bekliyorum

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sayın üye.
    Sorularınıza direk geçmeden önce keşke sizi tanıma şansımız olsaydı.

Ne iş yaparsınız ne kadar süredir sürücü veya kullanıcısınız eğitim aldınız mı yaşınız kaç daha önce neler kullandınız ya da sürdünüz vs vs gibi.

Bakınız ne demişiz bizim buralar için.

[​IMG] Çok Önemli!!! [​IMG]

>>>>>MF Kuralları<<<<<

>>>>>Kullanıcı Adı (Nick)<<<<<

>>>>>Profil Bilgileriniz<<<<<

>>>>>Sizi Tanıyalım<<<<<

Anlayışınız için teşekkürler, Motosikletforum Yönetimi...

3. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Daha başka sorun yokmuydu motor hakkında ne sorun varsa hepsı sızın motorda bırleşmış gıbı :D
    Sız forumun gereken kurallarını yerıne getırın ıstedıgınız sorunların cevapları yavas yavas gelır :)

4. murat karakus

murat karakus Yeni Üye

Motosiklet:
    Asya
    gerekeni yaptım sanırım

5. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sayın üye.
    Hala benim mesajımın gereği yapılmadığından bu topiği kilitliyorum.Mesajımda bahsettiğim gereklilikleri yerine getirdiğinizde kilit açılabilir.