Ateşleme Problemi

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında orcun serter tarafından paylaşıldı.

1. orcun serter

orcun serter Üye

Motosiklet:
    Çelik
    İyi akşamlar arkadaşlar.Motorda marş bastığımda çalışacak gibi oluyor ancak çalışmıyor.Kabloları kontrol ettim sağlam.Ama hiçbir hareket yok kablolarda.Bobinden şüpheleniyorum.Sizce sorun nedir ve de kaça patlar ? Bıktım artık problemlerden benzin döküp yakıcam artık:mad:.şimdiden çok teşekkür ederim...

2. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Bujiden olabilir...

3. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Benzin daha pahalıya patlar, bence yapma :)

Benzin beslemesinde bir sorun olmadığından emin misin? Motorunu tanımıyorum ama malum havalar soğudu, jikle bile yetmiyor olabilir. Ben aynı sorunu yaşadığımda rölanti ayarını arttırarak çözmüştüm işi.

4. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Biraz daha bilgi vermeniz gerekiyor..Örneğin:Motorun herhangi bir yerini tamir veya bakım mı yapıldı?.Bir yerini söküp taktınız mı?..
    Çalışmayan motorun önce benzinin karbüratöre gelip gelmediği kontrol edilir,sonra bujiyi çıkarıp şasiliyerek marşa basılır ve kıvılcım kontrolu yapılır.
    Kıvılcım yoksa ateşleme arızası aranır,varsa benzin de geliyorsa boğulma olayı olabilir.
    Boğulma olayı buji sökülü iken tam gaz açarak biraz marş basılır ve silindir havalandırıldıktan sonra takılarak tekrar denenir..
    Yine sonuç alamazsan servise müracaat edilir!..:)
    Kolay gelsin!...

5. orcun serter

orcun serter Üye

Motosiklet:
    Çelik
    arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler.Sorun statördeymiş.Bugün değişimi yapılıyor.Herkese iyi günler.