ATV motor alımı??

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında Emir35 tarafından paylaşıldı.

1. Emir35

Emir35 Yeni Üye

Öncelikle herkese iyigünler, Arkadaşlar ben 3.5 milyara bir atv motor buldum sıfır.markasını tam hatırlayamıyorum ama izmirde bikaçyerde daha satılıyor.

Sizlere sormak istediğim hususlar var :
    1-Atv şehir içinde rahat kullanabilirmiyim ? Ksk den bornovaya..
    2-150cc lerin vergileri nekadar ?
    3- 100km de falan nekadar benzin yakar şehir içinde..
    4-2kişi binebilirmi standart bi atv ye??
    5 - en onemliside bu sanrım , biliyorum diyeceksiniz şehir için alma ama ailem 2 tekerli motorlara soguk bakıyor kaza riski açısından ve 4 tekeri görgüsüzlükten değil güvenlik için almayı düşünüyorum ailemin gönlü olsun diye..?

herkese teşekkürler :confused:

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Foruma veya başka bir cemiyete girerken sizde selam sabah yok mu.
    Forum kurallarımız gereği koyu mesaj yazmak yasaktır.

Bakınız ne demişiz.
    Çok az zamanınızı alsam, şu dört maddeye biraz dikkat;:cool:
    1- Kurallar. (lütfen okuyunuz, uyunuz) >lütfen beni tıkla<
    2- Kullanıcı adınız. (kimlikteki adınız!:)) >lütfen beni tıkla<
    3- Bilgileriniz. (birazcık bilgi sadece) >lütfen beni tıkla<
    4- Sizi tanıyalım. (küçücük bir merhaba!) >lütfen beni tıkla<

Anlayışınız için teşekkürler.;)
    Motosikletforum Yönetimi.

Anlayışınız için teşekkürler.
    Motosikletforum Yönetimi.

3. Emir35

Emir35 Yeni Üye

1.'si öncelikle iyi günler diyerek başladım yazıma bu benim kanatimca bir selam verme şekli ve bir sorun göremiyorum ben.asıl sizin hitap tarzınız hatalı bence;
    2.'si kalın yazma konusundaki bilgiyi gözden kaçırmısım haklısınız.

3.'sü kişisel bilgilerimi yaştan tutun her konuda yalan beyan vererek bi olaya karışmadım sürece kendime saklıdır bunu benden talep edemezsinizki ismim ve yaşadığım şehirle ilgili bilgi mevcuttur.

4. Hasan.Sencer.Sarı

Hasan.Sencer.Sarı Üye

Motosiklet:
    Malaguti
    emir biraz gergin bir giriş olmasına rağmen MF ailesine hoşgeldin.
    bildiğim kadarıyla 250cc altı motorlu araçların hiçbirine ruhsatda 2. kişi için yer yok
    benim kanatim zaten bir ATV taşıtı 250cc nin altında alma
    markasını bilmemen çok kötü eğer çin malı ise kesinlikle önermiyorum ağırza çıkarma olasılığı çok yüksek 3.500e alınan bir atvde eğer sıfırsa kesin çindir.

geçtiğimiz yaz ibricede atv kullandım ekonomik olduğunuda söylüyemem deposu bir motora göre daha büyük fakat düşük hızlarda tork yüksek olduğundan çok yakıyor. nekadar yaktığının hesabını yapmadık ama günde ortakama 18km yapan aracımıza 5 günde bir 40tl benzin koyuyorduk diye hatırlıyorum

5. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Forum kurallarımız var ve uyulması gereklidir.

6. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Emir bey farkındasınızki burası herkese açık bir paylaşım platformu, ki buranın bazı kuralları var. Bu kuralları herkes uyguluyor ve siz uygulamıyorsanız bu işte bir yanlış var demektir. Bu kuralları kabul ederseniz burada var olun. Etmezseniz sürekli uyarı alacaksınız.
    Bir hatırlatma daha, forum yönetimine karşı saygısızlık da bir kural dışı davranıştır. Unutmayınız.

7. mehmet.çuluk

mehmet.çuluk Yeni Üye

selam ben 1 ay önce yuki atv motor almıştım ben şimdi aldıgım adamdan atv nin faturasını istedim bana 500 milyon ötv vergisi çıkartı atv lerde ötv kime ait cevaplarsanız sevinirim yuki motor sitesinde satıcıya aittir diyo ama adamlar sen ödeyeceksin diyo

8. KayaMotor

KayaMotor Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    Ötv vergısı satıcıya aıttır . bnde bır cok yukı motor sattım ve atv sattım.atv de pumarex ve apache onerıyorum.150 cc bır atv ye ıkı kısı rahatlıkla bınebılır otomatık vıtestır bır ılerı bır gerı vıtesı vardır.yakıtı cok degıldır sızı memnun edecektır.ellımde var dusunursenız yardımcı oalbılırm

9. KayaMotor

KayaMotor Üye

Motosiklet:
    Hyosung

bu arada 3300 tl 'ye hersey dahıl pumarex 150 cc atv verebılırm.200 tl cebınde kalmış olur :)

10. Muhiddin Evren

Muhiddin Evren Yeni Üye

Selamlar sanırım bahsettiğin motor l4 offroad 0 km olarakmı satıyorsun ?

11. orhan1461

orhan1461 Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Arkadaşlar konuyu hortlatmış oluyorum kusura bakmayın ancak , forum kuralları gereği belli bir mesaj sayısına ulaşmadan yeni konu açamadığım için buradan giriş yapmayı uygun gördüm. Sürçi lisan ettiysek affola. (Konu açma açılınca tanışma bölümünde tanıtma konusu açmayı ihmal etmeyeceğim.)

Gelelim konuya , samsun atakumda yaşıyorum ev ile iş yeri arası 3 km. yolun yarısı rampa yarısı düz. Aracım var ancak araç hanımda demirbaş kaldı diyebilrim işe gidiş geliş saatlerimiz sürekli çakışıyor ve bn gnlde yaya kalıyorum. Öncelik işe gidip gelme 2.planda da gezme ve işin eylence yanı olarak bir atv almayı düşünüyorum. 2 Aylık bir araştırma sürem var bu 2 aylık süre zarfında kredi kartımda 6 bin tl.lik bir limit açılacak ve taksitle 5-6 bin tl.ye kadar bir atv almayı düşünüyorum. Bir kaç gündür araştırıyorum istediğim atv ONROAD , geri vites manevralı ve şaftlı olmalı . Araştırığım kadarı ile çin mallarından uzak durup kore ürünlerine bakmak olacak ve bu tarz atv lerinde yakıtları taksilerden fazla gibi :) ... Ancak arkadaşlar bu şartlar altında sizce kac cc'lik atv ve hangi markanın hangi modeli benim işimi görür. Geçici bir süreliğine değil uzun vadede binmeyi hedefliyorum yedek parça sıkıntısıda çekmemeliyim arkadaşlar. Önerileriniz tecrübeleriniz bnm için yön verici yol gösterici olacak, şimdiden TEŞEKKÜRLER ...