avustralya yakinda cin

Konu, 'Yurt Dışından Katılanlar' kısmında baris bolat tarafından paylaşıldı.

1. baris bolat

baris bolat Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    merhaba, ben baris, avustralyadan. yeni uye oldum foruma, benimde yillardir icimde bir motor sevdasi var idi yalniz hic firsatim olmadi alip kullanmaya, birkac scooter denemem oldu o kadar. Ancak son Turkiye ziyaretimde, 2 ay once, en yakin arkadaslarimdan birinin once bir xl 200 daha sonra africa twin alarak kendini daga bayira vurdugunu, grup gezmelerine katildigini, kamp kurdugunu ogrenince, benimde boyle seyler yapmam gerektigi dusuncesi sardi icimi. lakin su anda Avustralyada olmam ve kisa sure sonra cine gidecek olmam sebebiyle buradan bir motor almayi dusunmuyorum. Cine gidince bir honda twister la baslamayi dusunuorum, yalniz boy 186 kilo 90, beni cekermi bilmem, yoksa 400 luk bir supermoto (yamahaninkiler cok hosuma gidior) mu alsam?

hatta ve hatta cinde 3 sene kaldiktan sonra memlekete kesin donus yaparken motoruda buyutmus olurum o zamana kadar, bi bmw 1200 alip dag tas demeyip geze geze gelmeyi bile dusunuyorum.

gecenlerde tokyotolondon.com diye bir siteye rastladim (site ismi vermek uygunmudur kurallardan cikaramadim) 2 genc ta japonyadan cin uzerinde ingiltereye gitmisler. o zaman benimde aklima yatti yapilmiycak is degil. yabanci dil engeli olmayan arkadaslarin okumasini tavsiye ederim.

saygilar

2. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    MF ailesine hoşgeldiniz.

3. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Barış motosiklet forum ailesine hoş geldin, iyi forumlar.

4. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Aramıza hoşgeldin Barış...Okadar uzun yolu tek başına yapman,ve daha önce hiç butür bir tecruben olmadığını düşünürsek,ben yapma derim...Bunu daha önce butür uzun yolculuklar yapmış kişiler ile birlikte yapmak daha mantıklı olur,ki bunu için de baya bir eğitim alman gerekecek...;) Keyifli forumlar...

5. Erdal Özgüner

Erdal Özgüner Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    ailemize hoşgeldiniz, umarım düşüncelerinizi gerçekleştirme fırsatınız olur.

6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz
    Eğtimlerimize ,Gezilerimize de bekleriz.

Metin hocama katılıyorum.Eğitim ve yeterli tecrübeye sahip olmadan uluslararası yollara çıkmayın.hele hele tek başına asla.
    Forumlarda hep deriz.
    Motosiklet sabır işidir efendi işidir diye.
    Tamam ruhunda serserilik vardır ama sadece ruhda.Biraz daha tecrübe edinin."Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerinizi ileri seviyey ye kadar tamamlayın.

Cbf 250 sizi taşır.Hatta ybr 125 bile sizi taşır merak etmeyin.Hemde çok rahat taşır.
    Ben ybr 125 kullanıyorum.Sizden 4 cm kısa 10 kg zayıfım ve yamaha Ybr 125 kullanıyorum hemde bayağı 100 bin km lerdir.

7. öner coskuner

öner coskuner Site Müdavimi

Motosiklet:
    Suzuki
    Forumumuza hos geldiniz,keyifli forumlar.
    Arkadaslarin verdigi tavsiyelere harfiyen katiliyorum.:)

8. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    forumumuza hoşgeldiniz.

9. baris bolat

baris bolat Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Arkadaslar cevaplariniz icin tesekkurler, China to Turkey benim icin bi hayal, bakarisiniz bi grup denk gelir, asyadan avrupaya gecen, 3 yil dedigim 5 yil sonrada olabilir daha cine gitmeden geri turkiyeye gitmeyi planliyorum ama belli tarih yok henuz. belli sartlar yerine gelirse, bende o zamana kadar cok uzun km ler yol katetmis olursam, hali hazirda butun surus tekniklerini kurslarina katilmis olursam vs vs, bu liste uzayip gider. yani bu sartlar olusmadan zaten buyuk 600+cc bir motora bile binmeyi dusunmuyorum. alirim twisterimi, alirim full korumami ver elini yollar. Bu konuda cok temkinliyim herkesin ici rahat olsun (yasta 27 oldu olcak o yuzden o yas 18 delikanliligi kalmadi icimde, yogurdu ufleyerek yerim yani):)

10. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    aramıza hoşgeldiniz..keyifli forumlar

11. Mesut Korkmaz

Mesut Korkmaz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Barış hoş geldin ;)

12. ahmet geyin

ahmet geyin Organizatör