ayak bakimi

Konu, 'Motosiklet Ayakkabısı' kısmında yunusemre tarafından paylaşıldı.

1. yunusemre

yunusemre Üye

sevgili abilerim, ablalarim ve arkadaslarim size bir sorum olacak

Ben hem saglam olduguna inandigim (yada sandigim diyeyim) bir normal bot kullaniyordum, lakin artik hatali oldugumun ve bir motor cizmesine ihtiyacimin oldugunun farkina vardim, hemen en kisa zamanda kendime bir cizme alacagim.

Lakin kanimca bu cizme iyi ter yapacak ayakta ister istemez, size sorum cizmenize ve ayaklariniza bakim yapiyor musunuz?
    Yapiyorsaniz ne tarz urunler kullaniyorsunuz?
    Eger gun asiri motor kullaniyorsaniz, yaninizda ekstra ayakkabi tasiyor musunuz? Yoksa ayaginizda geziyor musunuz?

Ayrica havalandirmasi oldugu soylenen cizmelerin havalandirma sistemi ne kadar guvenilir?

Tesekkur ederim.

2. Eren Göksel

Eren Göksel Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Ben botumu Motomax' tan almıştım (Diadora Avenue Touring Bot). Fiyatına göre ideal bir bot. Forumumuzda da birkaç arkadaşımızda "Diadora Bot" var.
    Kullanıma gelince;
    Bir yerde konaklama yapacaksam eğer, normal bir ayakkabı da yanımda taşırım.
    Gittiğim yerde duruma göre rahat olabilirim. Hemde ayaklarımız hava alır. :D Normal bakımında da zaten silme, boyama vb bakımı yapılır.
    Basit gibi görünüyor ama bot çok önemli. Çünkü; küçük bir kaza atlattıktan sonra ilk işim bot almak oldu. (Sağ ayağımın kenarını taş kesti ve beş dikiş atıldı. Kaza olmadan önce önlemi almakta fayda var).
    Kısa zamanda bir tane temin etmeni dilerim.

yunusemre bunu beğendi.
  3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    naylon esaslı çorap kullanma.Mümkünde bulabilirsen palmiye liflerinden yapılmış çorap kullan yoksa oamuklu çorap kullan koku yapmaz.
    Kokuyu ayaklar terleyince oluşan bakteriler yapar
    Ben kamp dahil her daim çizme ile devam ederim.Her gün motosiklet kullanıyorum.Hanımların kullandığı parfümlü pudra ile çizmemin içine kullanıyorum ve gece ayaklarımı ykadıktan sonra pudralıyorum.
    Her gün çoraplarımı değiştiriyorum.
    Zaten ayaklarım çok terlemediği için koku olayımda yok ama bakım yapıyorum elimden geldiğince.
    ayakkabı koku giderici materyaller kullanabilirsin veya antibakteriyel çorap kullanırsın.Alternatif çok hangisini yazayım.İçine girince sende şaşırıp kalacaksın.En ideali sen kendin çözümünü kendin bul. :D

yunusemre bunu beğendi.
  4. Enes ŞİMŞEK

Enes ŞİMŞEK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Günde 5 kere abdest aldın mı ne ayağın kokuyor ne de mantar vs. derdin oluyor :D

yunusemre bunu beğendi.
  5. yunusemre

yunusemre Üye

bilgi ve tecrubelerinizi paylastiginiz icin ve kafamdaki soru isaretlerini yokettiginiz icin cok tesekkur ederim :D

6. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Ayak bakımı herkes kadar olmalı yıkamak temiz çorap giymek vs vs ama bot çok önemli en iyi sağlık bence bu olmalı

yunusemre bunu beğendi.