B+A2 Ayni anda alinir mi ?

Konu, 'A2 Motosiklet Ehliyeti' kısmında Sonny tarafından paylaşıldı.

1. Sonny

Sonny Misafir

Arkadaslar benim sorum cok acik aslinda ben B ile A2 ehliyetini ayni anda alabilirmiyim ?

Bir arkadasim tek trafik sinavina girip B den direksiyon sinavina ve ertesi gunde motorsiklet direksiyon sinavina girip ayni anda almis ama bazilari o eskidendi artik once B yi alip 2 ay bekledikten sonra A2 sinavina girmen lazim diyor ? bu ne kadar dogrudur eger beni bilgilendirirseniz cok sevinirim.

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Evet 2000 den önce öyle bir uygulama vardı.Sonradan uygulama kalktı.Ama Acele etme.Sende ikisinide alacaksın.Ama en sağlıklı bilgiyi sürücü kurslarında alabilirsin.

3. Murat Koseoglu

Murat Koseoglu Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    ben bu soruyu sordum daha önce dosya bekletme olayı ile 2 belgeyi almak mümkünmüş ama artık değil arkadaslar artık teker teker alınıyor ve 2 ehliyet için ayrı ayrı giriyorsunuz sınavlara ve emniyete ödenen paralar da ayrı ayrı ..

4. Sonny

Sonny Misafir

Bu cok kotu oldu cunki bana dedikleri B yi once alirsan sonra sadece fark sinavina girip A2 yi alabiliyorsun ama iste malesef 2 ay bekleme suresi cok fazla su anda Kusadasindayim burda polisler acayip oldu bu sene bir suru motor bagladilar ehliyetsiz ve kasksiz kullaninca o yuzden A2 yi almaya calisicam artik B yide sonra yapariz tabi bize daha pahaliya patliyicak :mad:

5. Turgay

Turgay Site Müdavimi

Motosiklet:
    Regal Raptor
    Ehliyetsiz kullanıyorsunuz biryere kadar anlarımda, kasksız kullanmanızı anlayamıyorum!!!