B Araba ehliyeti ile motosiklet kullanılır mı?

Konu, 'A2 Motosiklet Ehliyeti' kısmında ulas tarafından paylaşıldı.

1. ulas

ulas Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Yamaha

Merhaba Arkadaşlar bir çok kişi hep bunu söyler. Araba ehliyeti ile kesinlikle motosiklet kullanılamaz. Bunun için A2 Motosiklet ehliyeti almak gerekir
  2. SÖKMEN

SÖKMEN Yeni Üye

ULAŞ ABİME EK OLARAK 50 CC VE ALTI MOTOSİKLET VE MOTORLU BİSİKLET KULLANMAK İÇİN BİLE YİNEDE BİR EHLİYET SAHİBİ OLMAK GEREKİYOR.. ÖNCEDEN A1 EHLİYETİ VARDI 50 CC ALTI MOTOSİKLET VE MOTORLU BİSİKLETLER İÇİN KULLANILIYORDU AMA YAPILAN DÜZENLEMEDEN SONRA O SINIF EHLİYET KALDIRILDI VE SADECE A2 SINIFI KALDI YENİDEN SÖYLEMEKTE FAYDA VAR MOTOSİKLETE EHLİYETSİZ BİNMEK KESİNLİKLE YASAK!!! KASK VE KORUMA GURUBU HAYATINIZDAN ÇOK ÇOK UCUZ....
    egeli35 bunu beğendi.
  3. ulas

ulas Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Yamaha
    Verdiğin ek bilgiler için teşekkürler. Ben de bir ek bilgi vereyim forumda büyük harflerle yazi yazmak bagirma anlamindadir ;)
  4. Drift_Star

Drift_Star Yeni Üye

:D Abim bikaç sene önce B sınıfı ehliyetle motora binerken. hemde fren sistemi ağrızalı bi motora.. polis çevirmesinden kaçar.. yarım saatlik bir kovalamacanın ardından.. sonunda pes eder.. motorun sesinden anolsunuzu duymadım diyerek yırtmaya çalışır ama sonuçta motor bağlanır ve bi tomar ceza kesilir.. :D yani siz siz olun Ehliyetsiz motora binmeyin..
  5. ulas

ulas Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Yamaha
    Yani önemli olan kaçmak değil ki. Motosiklette önemli olan tecrübedir. Siz siz olun ehliyetsiz de yakalansanız kaçmayın. Bu bir marifet değildir. Ehliyetiniz yoksa da alın :) Ne var yani bunda elbet alacaksınız sürekli olarak bu makinayı kullanacaksanız. B ehliyetten A2 Ehliyete geçmek 100-150 YTL bir şey.
    Metin bunu beğendi.
  6. egeli35

egeli35 Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Hangi insan sözden anlar ben daha anlamış değilim.Tamam diyor bildiğini okuyor, varmı böyle birşey hem suçlu, hem haklı bu da bizim milletin aklı.:rolleyes::D
  7. jackal_64

jackal_64 Yeni Üye

Kanuni
    arkadaşım öle diyosunda ehliyet sandığın gibi 100-150 ytl ye malolmuyor yaklaşık 350 ytl yi buluyor bilginize
  8. selamet

selamet Yeni Üye

peki abi 50cc motorlar ehliyetsiz kullanılabilirmi chooper tarzı
  9. altunizade

altunizade Üye

50 cc lerde a1 ehliyeti isteniyor.onu alana kadar a2 alıp bütün cc leri kullanırsı.
  10. basist

basist Üye

Motosiklet:
    Keeway
    yada benim gibi A2 ehliyetle araba kullanırken yakalanır ve 750 ytl ceza yersiniz.ayrıca polis tarafından''okadar motor çevirdim ehliyetsiz yakaladım şimdi motor ehliyetli araba kullanana rastlıyorum hayret'' cümlesiyle karşılaşır:) ve 15 gün içinde %25 indirimli ödeyip B ehliyetinide alıp mutlu mesut yaşarsınız:D:D:D

Bu arada 50cc lik chopper mı var yaw:confused::eek::)
  11. semih_55

semih_55 Aktif Üye

Honda
    ehliyet önemli tabii ama yoksa ve polis gördüyseniz motoru bırakın kaçın yarım saat sonra gidin otoparka 25 milyon çekici parası verin iş bitsin::D:D bu da dip not
  12. slowhand

slowhand Yeni Üye

peki konusu açılmışken ben de sorayım.. ATV ler için B sınıfı ehliyetin kabul edildiğini duydum. Siz ne dersiniz???
  13. semih_55

semih_55 Aktif Üye

Honda
    yok abi o yemez:D motor motorduk atv falan hikaye onlar yazıl gitsin 250 milyon anca zaten motor ehliyeti:D
  14. semih_55

semih_55 Aktif Üye

Honda
    Bende Var Abi Yeni Aldim 50 Cc Süper Bişey Yaa Bulursan Almani Tavsiye Ederim
    modelxl bunu beğendi.
  15. Tuncay Hanli

Tuncay Hanli Üye

Honda
    Bu arada 50cc lik chopper mı var yaw:confused::eek::)[/QUOTE]

:)var var.... bu da benim 50cc cooper im.
    16 yıllık A2 ehliyetim de var.
    korkusuzca kullanıyorum...[​IMG][​IMG]
  16. SÖKMEN

SÖKMEN Yeni Üye

abi kusura bakma bayaaa sonra yazdım akıl başta değildi :D özür dilerim bu arada :cool:
    modelxl bunu beğendi.
  17. Metin

Metin Site Müdavimi

Honda
    Arkadaşlar ehliyetsiz araç kullanmak marifet değil,kendini kandırmaktır...Kimseye birşey kanıtlayamacağınız gibi,Allah korusun en ufak bir kazada bile başınıza büyük dert alırsınız ve her açıdan haksız olursunuz...Değer mi?
    modelxl ve Raistlin bunu beğendi.
  18. huseyin.sait.61

huseyin.sait.61 Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    gerçekten deymez ben alıyorum 300ytl ye malolacak neye vermedikki 300ytl yüzdebin haklı olsanızda haerkonuda bişey ifade etmiyor a2olmadan
    modelxl ve Metin bunu beğendi.
  19. gökhan_maraba

gökhan_maraba Üye

Motosiklet:
    Ramzey
    B ehliyetim var A2 almaya kalksam tüm masraflar kurs ücreti polis hepsi içinde nekadara mal olur bana acaba
  20. İlhan.Aydınlıoğlu

İlhan.Aydınlıoğlu Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Henüz Yok
    2007 yılında ben 500 TL fark vermiştim ama bizim ilçede tek sürücü kursu olduğu için fiyat biraz pahalı olabilir.
    Büyük illerde rekabet olduğu için daha ucuz olacağını sanıyorum.
    Araştırmakta fayda var.
    Hatta sürücü kursları ile pazarlık bile yapabilirsin. En ucuza hangisi ise ona kaydını yaptırırsın. Çünkü sonuçta hepsi de aynı işlemi yapıyor. Sadece A2 sürücü belgesi veriyor. Yoksa verdikleri eğitimde bir farklılık olacağını sanmıyorum.

Sayfayı Paylaş