Bağcılar OKTAY Motor

Konu, 'Chopper - Cruiser Kullanıcıları' kısmında Bahadır Yetik tarafından paylaşıldı.

1. Bahadır Yetik

Bahadır Yetik Yeni Üye

Selam herkese,

İstanbul bağcılardaki OKTAY motoru bilen üstad varmı?.Ben anadolu yakasındayım ve yarın OKTAY motora DRAGSTAR 650 bakmaya gideceğim.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

2. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    forumumuza hoşgeldiniz.
    ne konuda yardımcı olalım?? oktay ustamı yoksa dragstarmı???;)

Bahadır Yetik bunu beğendi.
  3. Bahadır Yetik

Bahadır Yetik Yeni Üye

Bilinen ve güvenilir biryermidir ?.Ilk motorum olacak ve benim için çok değerli olacak bu nedenle motordan henüz anlamadığım için soruyorum sakın yanlış anlamayın.

4. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    tanışma mesajınızda;

"Merhaba ben Bahadır Samandıradayım,

Uzun yıllardır motorsiklete olan ve hep ertelediğim özlemimi gidermek üzere A2 ehliyetime başvurdum ve alacağım motorsikleti araştırıken bu forumu gördüm ve üye oldum.Öncelikle daha çok yeniyim ve bu hafta içinde parasınıda bir kenera ayırdığım motorsikletimi alıyorum Yamaha Dragstar 650 'de karar kıldım yeni başlayanlar için biraz büyük olsada ben onu çok beğendim açıkçası başka motorları gözüm görmüyor.Bu seçimde bizim gibi yenilere yol gösterdiğiniz için öncelikle teşekkürler.Motorumu ve ehliyetimi aldıktan sonra görüşmek umuduyla."

demişsiniz.
    forumumuzda araştırırsanız sizin gibi yeni başlayanlara 125, max 250 cc
    motorların üzerini tavsiye etmiyoruz.

5. Bahadır Yetik

Bahadır Yetik Yeni Üye

Doğrudur üstad,

Yazıların neredeyse tamamını okudum ve kirlilik yaratmasın diye yeni bir konu açmadım.Ancak cüsse ve kilo ile orantılı olarak gönlüm hep 650 lik Dragstar'da.Ancak sunuda belirtmeliyimki trafiğe çıkmadan muhakkak 2-3 özel kuslara katılacağım ve eğitim alacağım.Bu nedenle macera aramadan bilinçli yaklaşarak bu işi kıvırırım diye düşünüyorum.Ayrıca yaşımın vermiş olduğu dinginliğimede güveniyorum.Yinede uyarın için teşekkürler.Oktay Motor ile ilgili eğer var ise bilgini benimle paylaşırsan çok sevinirim.Yada yarın gittiğimde nelere dikkat etmeliyim 2.el motorda.Konuları araştırdım ama hep aynı yazı önüme çıkıyor.

6. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
  7. Bahadır Yetik

Bahadır Yetik Yeni Üye

Yardım ve ilginiz için çok teşekkürler.Oktay Usta demişsiniz tanıyomusunuz OKTAY Motoru ?

8. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    hayır ben tanımıyorum.

Bahadır Yetik bunu beğendi.
  9. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Rahmi hocamın bir sözünü yine yazacağım.Eğitim almadan sınıf atlarsanız ölürsünüz.
    Sırf motor yere yakın veya benim cüssem bu motoru kıvırır diye alınmaz.
    Ve Motosiklet kullanmak/sürmek basite alıncak bir konu değildir.
    Bence başlangıç olarak bu sevdadan geçici olarak vaz geçin.Daha küçük bir şeyler başlayın.En azında düştüğünüzde hep ekonomik hemde sağlık acısından canınız fazla yanmaz.
    Ha derseniz ben düşmem.Yok illaki düşeceksiniz derim.Bu forumda düşmem deyipte bir günde 3 kere düşenler var.Birde benim.
    Bu uyarıyı sizi sevdiğimiz değer verdiğimiz için yapıyoruz.Yanlış anlama olmasın lütfen.
    Yoksa hayat herkese özeldir ve kişi hayatını sağlığını istediğ gibi harcama lüksünede sahiptir.

10. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Ve bu forumda ne kadar makineler konuşulsada önemli olan insan sevgisi ve insan hayatıdır umarım uyarıları dikkate alırsınız ilk başlangıç çok önemlidir arkadaşım

11. Bahadır Yetik

Bahadır Yetik Yeni Üye

Senol bey ve Hakan bey merhaba,

Oncelikle uyarılarınız için çok teşekkürler.Ancak gönül ferman dinlemiyor :) Dragstar'ımı almış bulunmaktayım.Subat 13'de A2 sınavına girecegim.O tarihe kadar trafige kapalı yerlerde arkadaşlarımın yardımıyla bol bol pratik yapacagım ve en az 2 baslangıc kursunu bitireceğim.Cesaretim var ama korkumda var bu nedenle cok dikkatli ve bilincli olacağım bunun bir oyun olmadığının farkındayım.Bu arada Şenol ustad motorumu dun tarafige kapalı alanda kullandım şimdilik düşmedim :)

İkinizede saygılarımla.

not : Bana eğitim tavsiye edebilirmisiniz ? Nerden ve kimden almalıyım ? Rahmi hocada veriyo galiba otodromda.Sızın tavsiyeniz ?

12. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha

www.lamatech.com

Size kapalı alanda eğitim verecek kişi eğitimi nerden almış.Eğitimli sertifikalı bir kullancımı yoksa alaylı tabir ettiğimiz çekirdekten yetişme motosiklet süren biri mi ?

Siz o arkadaşım vereceklerini geçin.Siz direkt Rahmi hocamla görüşün.Onla başlayın başkasıyla çekirdekten yetişmelerle değil.Şu anda tabiri caizse bu konuda bebesiniz.Ne kadar doğru bilgiyi alırsanız ileride size o kadar faydası olacaktır.O arkadaşınızdan alacagınız yanlış bilgiyi bilinçaltınızdan çıkartmak imkansıza yakındır.

Düşmemeniz düşmeyeceğinizin GARANTİSİ değildir.
    Bu arada düşmeyen motorcu değil düşmeye meyilli motorcu vardır ki sadece siz değil bende bu kategorideyim.Hepimiz düşmeye meyilliyiz.

ALLAH yolunuzu açık etsin

13. Hakan Karael

Hakan Karael Site Müdavimi

Motosiklet:
    Aprilia
    kısaca ortak nokta Eğitim şart hocam diğer türlü intahar olur bunuda kimse istemez gerekli donanım ve bilgi önceliklidir sevgiler !!!

14. Bahadır Yetik

Bahadır Yetik Yeni Üye

Şenol üstad,

Öncelikle benimle ilgilenecek arkadaşım emok üyesi ve her sene eğitimlerini tekrarlayan ve tazeleyen sertifikalı bir motorcu aynı zamanda rahmi hocanın eski öğrencisi bu nedenle bi problem olmaz.Ancak eğitimle ilgili sizin ve Hakan üstadın söylediklerini dikkate alacağım.

Saygılarımla.