Bana Güzel Bir Motor Önerimisiniz ?

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında mert yılmazbaş tarafından paylaşıldı.

1. mert yılmazbaş

mert yılmazbaş Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    3,000 - 3,500 tl arasında bir mühtçem racing bir motor almak isdiyorum sizce hangi motoru almalıyım kafam cok karısık lutfen bana güzel bir motor önerin sıfır olusun lutfen fiyatta 3.500 tl acmasın

şimdide teşekür ederim

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Size nasıl hitap edelim.
    Forumuzda renkli mesaj yasak.
    Forumuzda kurallarımız gereği kendinizi detaylı tanımanız gerekiyor ki biz kimle müşerref oluyoruz bilelim.Kime ne için yardım edeceğiz bilelim değil mi.
    Daha önce motosiklet tecrübeniz nedir.Tüm korumalarınız var mı."Güvenli Sürüş teknikleri" eğitimi aldınız mı.Motosiklet kullanmak çok basite alınacak bir şey değildir.Alırsanız motorda sizi basite alır.
    Bu fiyata race olmaz.

3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Çok az zamanınızı alsam, şu dört maddeye biraz dikkat;:cool:
    1- Kurallar. (lütfen okuyunuz, uyunuz) >lütfen beni tıkla<
    2- Kullanıcı adınız. (kimlikteki adınız!:)) >lütfen beni tıkla<
    3- Bilgileriniz. (birazcık bilgi sadece) >lütfen beni tıkla<
    4- Sizi tanıyalım. (küçücük bir merhaba!) >lütfen beni tıkla<

Anlayışınız için teşekkürler.;)
    Motosikletforum Yönetimi.

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bu fiyata hemde sıfır race nasıl olacak.2. el bile belki.
    Neden illede race.
    9 yaşında beri kullanıyorsunuz da şimdi kaç yaşındasınız
    Bu hesabı nasıl yapalım yada bir tahminde bulunma hakkımızı mı kullanalım.

5. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Motorun ne yapacağı belli
    ama sizin ne yapacağınız belli değil.
    Ve biraz daha TÜRKÇE yi kullanalım lütfen.

6. mert yılmazbaş

mert yılmazbaş Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial

18 yaşındayım programcılık okuyorum

7. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Canım kardeşim foruma hoşgeldin.Şenol abiyi anlayışla karşıla o haklı.Forumun hepimiz için ve yararımıza olan kuralları var.Kötü bişey değil sadece herkez mesajlaştığı insanları biraz tanımak ve samimi bir sohbet gerçekleştirmek istiyor.;)

Şimdi Mertcim motosiklet aşkını ve ona erişme arzunu çok iyi anlıyorum.Hepimiz bunun için buradayız ve en büyük ortak noktamız bu aşk..!

Sorunun cevabı benim için şu bütçen çok kısıtlı olabilir evet ama daha yaşında çok genç.Acele etmene gerek yok.Bence elindeki para ile sakın süper sport çakması olan ÇİN malı 125cc bir motosiklet alma.Bu paraya ne yazıkki Türkiyede sadece onlar var.Parana yazık..!Fakat o para ya "0" kilometre bir YBR 125 alır ve uzun süre kullanabilirsin hemde kendini geliştirirsin.İleride belli bir birikimden sonra istediğin motosikleti alabilirsin.

Unutma çok bir azınlık doğuştan zengin ve istediği makinayı dilediğinde alabiliyor.Ama çok az bir azınlık.
    Acele etmene gerek yok.Daha yolun başındasın belki 4-5 yıl sonra kendine Enduro yada Choper tarzı daha yakın hissedeceksin.

Sanırım yazımdan da nekadar samimi olduğumu anlamışsındır.

mert yılmazbaş bunu beğendi.
  8. mert yılmazbaş

mert yılmazbaş Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial

eet şonol abimiz dedim benim gbt yi merak eti o yuzden bukadar cok sorusoruyor bana galiba :)):):) ybr125 cok hos motor ama eksoz işi karısdırıyor.ama gene bi aklımda bulunsun tesekulerımı sunarım

9. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sevgili kardeşim.
    GBT istemedim.Kurallarımız gereği bu şart.Sen önce kendinizi tanıtacaksın ki biz kime ne için yardım ettiğimizi bilelim.Yaşın çok genç.Benim çocuğumdan bile küçüksün.Bu yüzden sana kardeşim diye hitap ediyorum.
    Egzostla ne işin var.Yolda seni hayatta tutacak olan şey o değil ki.Senin sürücülüğün bilgi ve tecrübelerin seni yolda tutacak.
    Ben ybr kullanıyorum şu anda ve ilk defa senden duydum egzost olayını.
    Bence sen önce motosiklet Kullanmayı/sürmeyi öğren.Ne vedir ne değildiri öğren.Ne yaparsan ne tepki alırım ı öğren.Egzost tabiri caizse zurnanın son deliği

10. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=4516

Yukarıdaki linkde 2010 model ybr var.Bilmiyorum daha önce gördünmü.Ben dahi daha 1 hafta önce farkettim.Halbuki Şenol abimiz 8. ayda koymuş foruma.Neyse bence 2010 eskisinden de harika.Bahanen sadece egzos olsun. :) Sonuçda aklın yolu bir dostum.Malesef bu ülkedeki gelir,vergi adaletsizliği ve alım gücü gibi faktörlerden dolayı şuan senin için en mantıklı seçenek bu.Türkiyede bu fiyata bu sınıfda bu motosikletin üzerine bir model olduğunu düşünmüyorum.Tabi takdir senin ama yaşın ve tecrüben itibari ilede en ideal alet.

http://www.re-moto.com/index.php

Bak YBR yi küçümseme adamlar dünya turunu tamamladılar bununla.Ayrıca Şenol abi bu motosikletle binlerce km yaptı.Benden bukadar dostum.Görüşrüz...

Şenol SEL bunu beğendi.
  11. mert yılmazbaş

mert yılmazbaş Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial

bu 2010 ybrnin fiyatı 4000 - 4500 tl arasında olacakmıs :)) cok saollasın benı aklımda ki soruları yok etin gene tesekulerlerımı iletırım

12. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    2010 modelin fiyatı konusunda bir fikrim yok.Ama uzunca bir süre 2009 model stoku ellerinde olacağına eminim.Dediğin gibi 4500 tl dahi olsa eski modeller 3000-3500 tl den gidecektir.Sen yeterki hedef koy.O kunuyu okursan ne gibi değişiklikler var görürsün çok köklü değişiklikler değil.Genelde göze hitap eden şeyler.Varsın seninki depo granajsız olsun. :)

Aslında demin de dediğim gibi benden bukadardı.Son mesajına cevap vermeyecektim ama deminki mesajı Şenol abi ile aynı anda yollamışız.Onun söylediklerine paralel birşeyler eklemek istedim.
    Öncelikle seni çok iyi anlıyorum.Bende o yaşlarda galerilerin önünden geçerken deli olurdum.
    20 yaşlarına kadar motosikletin sadece egzos sesi ile alakadardım.Fakat daha sonra hem modeller bazında ufkum genişledi hemde reel hayatın bizim hayal dünyalarımızdan çok farklı olduğunu fark ettim.YBR yi falan unut benim üzerinde durmak istediğim ve 1 kere yazacağım konuda bu.
    Bak sen şuan sadece 4 silindirden çıkan hırçın sese ve görüntüye aşıksın.Onun dışında hiç bir şey umrunda değil.Ne fiyatı ne bakım masrafları nede konfor ve kullanım koşulları.Sadece bir yzf 6 r (veya muadili)olsunda ne olursa olsun.Değil mi?
    Bende aynıydım.Dediğim gibi taki 20 yaşına kadar.
    Diyelimki bir Yamaha R 6 aldın hemde Amerikada satılan fiyatın tam 2-3 katına.Bu motosiklet ile rahat ve konforlu şehirler arası yolculuk yapabileceğinimi zannediyorsun?
    280 km gibi korkunç bir sürate çıkan bu motosikletin kaç metrede durabileceğini biliyormusun.?
    280 ni bırak 140 km ile bir yere çarptığında kaç parçaya ayrılabileceğini biliyormusun?
    Ve tüm bunları geçip sen sadece egzos meselesine takmışsın kafayı.Bak kardeşim kendin için en doğru olanı yap al bir ybr 2009 -2010 hiç farketmez detaylar dışında köklü bir değişiklik yok.
    Tüm bu yazdıklarım seni kızdırmasın.Seni çok iyi anlıyorum o ses benide hala büyüler.Fakat sende 5-10 yıl sonra göreceksinki çok farklı düşünüyorsun.10 yıl sonra kararın thala Racing olabilir ama o zaman hala sadece egzos sesini düşünüyor olursan eğer yapacağın en büyük hatayı yapmış olursunki ben öyle olacağını sanmıyorum.Bu konu üzerinde uzun uzun düşün derim.Türkiye gerçeklerini göz önünde bulundurarak.Şenol abinin çok kısa özetlemek istediğide buydu sanırım.Ne derece anlatabildim bilmiyorum ama bunu tekrar yazmaya ve açıklamaya niyetim yok kardeşim.Umarım bu iyi niyetli tavsiyeleri tutarsın...

Şenol SEL bunu beğendi.
  13. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bursa da Start Motor Serkan tek bayiisi.Serkan TUNÇ!a selamlarımı söyle.

14. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    :) Adapazarıda sana yakın ama oradaki bayiyi tavsiye etmem sevimsi adamın teki.Hani derler ya tok satıcı.Arkadaşıma ve bana 100 tl bile indirim yapmamıştı.Ben almadım arkadaşım almıştı.
    Neyse şaka bir yana biz sadece kendi deneyimlerimizden yola çıkarak sana yol göstermeye çalışıyoruz.Tabiki herkez enduro kullansın demiyorum sen süper sport kullan ileride ama sadece basamakları teker teker çık.Aslında tüm yazdıklarımın özeti bu.Neyse sen anladın ya olay tamam.Ne alırsan al kardeşim hayırlısı olsun.Allah kaza bela göstermesin....

15. mert yılmazbaş

mert yılmazbaş Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial

işta yarın gıdıcem orda 10larca motorcu war hepsine tek tek ziyaret edicem

16. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hayır Mudanya yolunda.Bursa Merinostan mudanya istikametine giderken sağda Malcılar fabrikası yanında.Yanında Goodyear Lastik bayii var.
    0224 234 79 66

17. mert yılmazbaş

mert yılmazbaş Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial

tmm yaw araya araya bulurum ben

18. Hasan M.Mustafa

Hasan M.Mustafa Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Bu güzel tavsiyeleriniz ve görüsleriniz icin bende tesekkür ediyorum.Bu forum sayesinde cok seyler ögrendik,ögrenmeye devam ediyoruz.Burdaki bilgi ve tecrübeleri her motor kullanan ciddiye almali.

Omer bunu beğendi.
  19. edip.aksoy

edip.aksoy Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Honda
    Killa kill kill beng beng bang!

20. ozkan kaymakli

ozkan kaymakli Yeni Üye

o fiyata rece sadce honda cbf r125 alabilirsin ikinci el tabiki baska bişi alamzsın onlada 140 ı zor görürsün rece almanın bi anlamı kalmaz sen ya paranı biriktir yada daha konforlu surusu zevkli bir motor al bence...