bana uygun motor tavsiyeniz..

Konu, 'Naked Motosiklet Kullanıcıları' kısmında ferhat.dagli tarafından paylaşıldı.

1. ferhat.dagli

ferhat.dagli Üye

Motosiklet:
    KTM
    Herkese selamlar, tanisma bolumundede uzuncana yazdim ama yineleyim, tecruben zayif ve sadece chopeer kullanmislim var.. Harley e merak salmistim ama motor hacimlerinden dolayi fiyatlari cok yuksek...
    En son ducati monster 795 i cok beyendim hem buccemede uygundu, sonra test surusune ciktim, her acidan cok basarili ama gucu benim icin gereksiz seviyede fazla, daha kucuk motorlulari da artik getirmiyolarmis, internette de 400cclik eski modelleri var pek beyenmedim...
    Forumdan bugun ktm markasini orendim ama onunda 700cc den assagi modelleri tailand a gelmiyor...
    Tabi biyandan da kurs arastirdim, 3 er gunluk 3 ileri seviye kurs buldum, kursa baslim sonra karar verimdedim ama kendi motorum ve ekipmanim olmasi gerekiyomus...
    Size danismak istedim 250cc civari alternatif ne alabilirim.. beni motorda etkileyen tek sey ses ve goruntu, mounster a bu acilardan benzeyen daha ufak capli bir motor var mi? Bide motorda ayahimin fazla geride ve eyilirken fazla ileri eyilenleri pek sevmiyorum... aslinda en idaal oturma bozisyonu olan ducati diavel ama onun motor hacmi dahada buyuk.... Deyerli fikirlerinizi paylasirsaniz cok sevinicem...

2. Hakan.Ulukavak

Hakan.Ulukavak Forum Polisi Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Yani düz oturmak istiyosun motorda. Racing (yarış) tipi istemiyosun.
    Aslında tecrübe kazanana kadar 125lik yamaha ybr yada honda cbf 150 gibi motorlar en iyisi. Hem seni zorlamaz, kaza riskini de düşürür. Tip ses mes konusunda hayellerine hitap etmese de en mantıklı seçim bu inan. Belli bi tecrübe kazandıktan sonra büyük motora geçersin. Bu arada ne istediğini de daha iyi netleştirme şansın olur. Sıfır motor alıp kısa sürede satan pek çok kişi var; sebebi acele etmeleri. Kendilerine uygun olmayan motoru almaları.

ferhat.dagli bunu beğendi.
  3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Daha önce de yazdım yine aynı şeyi yazacağım hep yazacağım
    Motosiklet ihtiyaca, tecrübeye göre alınır.Sese görüntüye göre alınmaz alınmamalı.
    Kıyafetiniz ne kadar tam olursa olsun hakim olamayacağınız motosiklet sizi öldürür.
    Ama gençlerimiz ve özellikle yeni başlayanlar bunu asla anlayamayacaklar.İlle başlarına kötü bir şey gelince kafaları dannnkkk edecek.
    Biz millet olarak böyleyiz.Genlerimizde var.Her şeyi biz yapabilir mantığı hemen devreye giriyor.
    Ama başlarına kötü bir şey gelince de hemen suçlu hazır.Motosiklet.
    Asla bu türler asıl suçlunun kendileri olduğu konusunda kabul etmezler.
    Haddlerinin limitlerinin üstündeki Motosikletleri alırlar.ne yapalım bu da bizim Milletimize has bir acziyet örneği.
    Ben biz elimizden geldiğince dilimiz döndüğünde yazacağız anlatacağız.
    Tabii bizim anlattıklarımız onların anlayabildikleri kadardır.

4. ferhat.dagli

ferhat.dagli Üye

Motosiklet:
    KTM

Evet forumdan takip ettiyim hep oneriler benzer...
    Kesinlikle racing bana gore deyil.... hem hosuma gitmiyor hem kullanissiz geliyor hemde kendimi guvende hissetmiyorum.... En rahat ettiyim dediniz gibi duz oturabildiyim....

Aslinda eksik bilgide verdim... bangkok da asiri trafik var buyuzden durkak olayi cok fazla, sehir ici eyer gece cikarsaniz disari en en fazla cikilabilecek hiz 60km, zaten surekli isik var... Motorlarin otoban a girisleri yasak.... hizli kullanilabilecek tek yer sehir disi yolculuklari.... sehir icindeki 20km mesafeye giderseniz sehir disina cikmak gibi zaman aliyor ve yorucu, genelde hayatim 10kmkarelik bir alanda geciyor.. tabi hal boyle olunca racing hepten kullanissiz oluyor....

Kucuk motor olarak katiliyorum size, ama motorun cekiciligi olmazsa kullanmamaya baslarim gibi geliyor bana... aldim biseyide en azindan 1 sene kullanmak istiyorum... Orneyin KTM diye bir markayi bugun bu forumdan orendim, sansima kucuk motorlu modeli yok... Benzer baska marka alternatifi var mi? Yok ise yamaha ya yonelicem gibi gozukuyor, en alternatif modeller ve kalite olarak yamaha hosuma gitti, sadece hondaya gore birazdaha pahali
    pazar gunude cikip bir galerileri ziyaret edeyim...

5. Hakan.Ulukavak

Motosiklet:
    Honda
  6. ferhat.dagli

ferhat.dagli Üye

Motosiklet:
    KTM
    Forum sitelerinde yazdina gore aralikta gelmis duke 200... Ama kendi resmi sitesinde gozukmuyor... pazar gunu showroom a gidip bakim...
    Eyer resimlerdeki gibi guzel bir makineyse bu bana uygundur...
    Ben bu markayi pek tanimiyorum daha dorusu hic gormemistim... Kalite olarak ne seviyede? fiyat farki diyerlerine gore yuksek, gercekten bu farki hakedecek bir aletmidir..?
    Kullaninm keyfi nasil...?
    sesi nasil?
    bide bunlara sehir disi icin canta takilabiliyor mu...?
    Bu tek silindir mi oluyor, tam anlayamadim ozelliklerden...

7. Hakan.Ulukavak

Motosiklet:
    Honda
    KTM iyi markadır, kalitelidir. Detayları showroomda sorarsın artık :)

8. ferhat.dagli

ferhat.dagli Üye

Motosiklet:
    KTM
    KTM yi gecen gun ziyaret eetim... Duke 200 yeni orneyi gelmis sadece sergiliyolardi, test surus motoru gelmemis... urunlerde 3. ayda gelcekmis...
    Satis politikalarini ve fiyatlarini hic beyenmedim... Kalite olarak ducatiyle ayani ama ayni klasman motorlarini karsilastirinca 1.5-2 kat daha pahali.... Birkac gorsel parca deyistirmeye 2000dolar fiyat ekliyolar... Bence bu paraya bu modor deymez... Hele Kawasaki er 6n modelini gorunce ve ktm ile arasinda sadece 1000dolar fark oldunu orenince hepten ktm den vazgectim.....

Yarin honda cbr-250r ve kawasakiyi ziyaret edicem....

Bakinirken dikkatimi cekti, 250cc ile 650cc arasinda hic bir marka uretim yapmiyor. Herkes 250cc de 650ccye mi atliyor?

Motorun lastiklerini kalinlastirdikca motorun yol tutusu artar mi ve fren mesafesi kisalir mi? Kalin lastik takmanin guvenlik acisindan artisi veya eksisi var mi?

9. Hakan.Ulukavak

Motosiklet:
    Honda
    Kalın lastik güvenlik açısından artıdır bence.
    250-600 arsı modeller biraz az, özellikle buralarda. Tüm markalara bak: yamaha, honda, suzuki, kawasaki.. Thailand da getirilmiş olabilir ara modeller.

10. ferhat.dagli

ferhat.dagli Üye

Motosiklet:
    KTM
    Burdada yok... Hatta Turkiyede daha cok model var... Her marka eski modelinde var ama uretimden kaldirmis hepsi...

Henuz canlisini gormedim ama kawasaki er6n modelini cok beyendim, fiyat olarakda cok uygun, tek sorun oda 650cc civari... ducatiye gore 15beygir daha dusuk.. Ben bide kalin lastik takayim, hem yol tutusu artsin hemde performansini biraz daha kessin diye kafamda kuruyorum... sizce nasil olur...?
    Tabi once bir cbr-250r ve er6n yi yakindan gorup test edicem....

11. Hakan.Ulukavak

Motosiklet:
    Honda
    600 CC sana fazla hocam acemisin daha, git en adisinden 2. el scooter al daha iyi. Beygiri aygırı boşver şimdi daha acemisin. güçlü motor zorlar seni.

12. Onur Haydar

Onur Haydar Yeni Üye

Honda
    15 günlük motor kullanıcısı olarak tipi bana hitap etsin diye 1.5 senedir erteliyorum motor almayı. Hyosung gt250 lerle, Honda CBR125 ler arasında gittim geldim. Bisiklete olan ilgimin bisikletin tipiyle de alakalı olduğunu bildiğimden aynısı motor için geçerli olur sandım. 150'lik Honda'cığımın üstüne çıkınca 1.5 sene erteleme yaptığıma pişman oldum. Zaten ilk motorum diye -sözde- güzel bişey almayı beklemesem ikinci el hesaplı bi scooter almış olsam en azından 1.5 sene motora binmiş olacaktım. Kararsızlık kafa karıştırıyor. Motosiklet sözkonusu olunca tecrübelilere kulak asmak gerekiyor. Büyük silindir merakım olmadığı için büyük motor hiç düşünmedim keza 150 lik ilk 15 gündür bence hala haddinden fazla güçlü bana göre. Eğer güzel olsun gönlüme uysun diye zaman geçiriyorsanız, çok fazla zaman kaybetmeyin. Hızlı satılabilen bişeyi alın.

Konunun sonlarına doğru Hindistan'da yaşadığınızı gördüğüm şeyler okudum. Orada piyasası nedir nasıldır bilemiyorum elbet. Türkiye'de CBF150 az değer kaybederek, çok hızlı satılıyor.

Saygılar.

13. ferhat.dagli

ferhat.dagli Üye

Motosiklet:
    KTM

Evet bu is biraz tarz isi, insanin icine sinen bisey olmayinca alasi gelmiyor....
    Ben thailand da yasiyorum, fiyatlar burda uretilen motorlar icin cok uygun... Yani ufak cc li japonlar oldukca uygun ama ital motorlar Turkiyeden pahali...
    orneyin cbr250 abs 3600dolar.... ktm ital ve 2 misli pahali....

14. ferhat.dagli

ferhat.dagli Üye

Motosiklet:
    KTM
    Yeni motorumu aldim... KTM duke 200... Bugun oyleden sonra evime getiricekler, heycanla beliyorum...
    Dun de butun koruma ekipmanlarimi aldim, Hepsini dainese den aldim, buccemi baya yordu ama en guvenlisi oldu... Kaskida agv gptec aldim...

Simdi geriye tek ileri seviye eyitim kaldi, ama oncesinde cd sini falan bulabilsem teorik kismini oturmak isiyorum... Malesef internette yeterli kalitede vidyo yok, Rahmi Barutcu vidyolari cok guzel ama eksik kalmis, tamamini nasil temin edebilirim....?

15. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Rahmi Barutçu'dan eğitim alarak..www.lamatech.com sitesine girip hocamın telefonuna ulaşın.Selamlarınmı söyleyin size gerekli yardımları yapacaktır.

16. ferhat.dagli

ferhat.dagli Üye

Motosiklet:
    KTM
    Senol abi, ben de cok istiyorum Rahmi Barutcudan direk eyitim almak ama Turkiyeye gitmem gerekiyor bu is icin ve yakin zamanda gitmem mumkundeyil... Ben cd gibi biseyden teorik eyitimini izleyip ardindan thailand da ki honda kurslarina katilmak istiyorum cunku dili yeterince bilmedimden tam olarak yapmami istediklerini anlayabilirim ama teorik olarak bilirsem hemen anlar eyitimden faydalanabilirim...

Bu arada az once motorumu ayak basparmama dusurup bites pedalini kirdim... Dedim geceyi bekleyip yol tenhayken ufak ufak alistirma suruslerine baslim,giydim full korumali pantolonu ve cizmeyi ondende alisim diye kapali oto parkta biraz calistim, yukari ciktim assaga indim yokus yukari kalkis calistim falan.... cizme ve pantolonla cok zorlandim gercekten... Neyse hersey tamam bari benzin bitmeden gidim benzinimi alip birazdaha calisiyim dedim, son yokusuda inerken fireni ayarlayamadim, zeminde zaten apoksi benzeri cok kaygan bir zemindi, kaydirim ve dusurdum ayamin ustune... Tabi cizme ayami korudu ama sebep olanda cizmeye alisamam mi hala dusunuyorum....

Sizce motora biraz alisincaya kadar cizme ve pantolonu giymesem mi yoksa ne olursa olsun daima o cizmeyle mi cikmam dogru olur...? Tecrubelerinize gercekten cok ihtiyacim var, cevremde bilincli hic motor kullanicisi yok, sartlarimda oldukca zorlu...

17. Murat Dirik

Murat Dirik Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Bence YBR 250 senin isteklerini tamamen karşılayacak bir motosiklet... (?)

18. ferhat.dagli

ferhat.dagli Üye

Motosiklet:
    KTM
    Ybr pek benim tarzim deyil... Genel olarak japon ve diyer asya ulkesi motorsiklet ve arabalarin hicbiri isteklerimi karsilamiyor...

Duke 200 u 1500km den fazladir kullaniyorum, cok cok memnun kaldim... Fiyati pahali ama inanilmaz zevk aliyorum... 600cc ve ustu motor alsam bile bu motoru kesinlikle satmayi dusunmuyorum, gelen motor ancak 2. motor olabilir...

Şenol SEL bunu beğendi.
  19. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Hayırlı olsun iyi motor almışsın allah kaza bela vermesin

20. ferhat.dagli

ferhat.dagli Üye

Motosiklet:
    KTM
    iyi dilekleiniz icin tesekkurler...

Sayfayı Paylaş