bana yardımcı olurmusunuz? yuki yk-250 hakkında

Konu, 'Chopper - Cruiser Kullanıcıları' kısmında Mehmet Bora tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet Bora

Mehmet Bora Yeni Üye

herkese iyi forumlar ve paylaşımlar...
    yaşım 39 boy 178cm kilo 80... 10-12 yıldır motora binmiyordum 10 yıl öncede bindiğim motorlar 125-150cc enduro... 250cc den başlayarak racing .... en son sırad600 ve 750 idi...
    bilgisayarcıyım işimde arasına kasa atarım diyerek bir kanuni trex 125 aldım motor sevdam yeniden tutuştu ve yurt dışına çıkan bir tanıdığımızın yk-250 si gözüme takılmaya başladı sizce bu kadar aradan sonra tekrardan başlamak için uygun motormu ve yk-250 parasına göre iyi bir motormu? alacağım rakam 1100 tl 3 adet pulu eksik sigortası yok bunlarıda ben karşılayacağım yani vergi satış ruhsat sigorta derken sanırım 1500tl yi bulacak... birde görebildiğim şanzumanın vites tarafındaki kapağında kılcal çatlağı var iki yerde gerçi büyük çatlaklar değil ama terleme yapmış gibi göründü gözüme sanırım kapak döküm kaynak tutarmı diye düşündüm çünkü yenisi 160tl... bana yardımcı olur fikir verirseniz sevinirim....

2. Alican

Alican Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Yağ kaçağı varsa değmez kardeşim alma değmez.Bunları önlemek için yaptığın masrafla rahatça 2. el yamaha ybr alırsın.Ağrımayan başını ağrıtma g0tünü toplarsın başı dağılır.Titreşimden üzerinde oturaramassın.Oparlak nikelajları bi hafta güneşin altında bırak hemen solar.Karbüratör ağrızası zaten kronik problemi daha ne diyim sana servisle akraba mı olmak istiyorsun :D

Şenol SEL ve Mehmet Bora bunu beğendi.
  3. Mehmet Bora

Mehmet Bora Yeni Üye

yağ kaçağı belirgin yok ama çatlağın olduğu yerde bir sarartı var...
    ybr baktım ama 2500tl den aşağı temiz bir şey bulamadımve açıkcası şuan o kadar çıkaramam... işim dolayısıylada dediğim gibi trex i tutmak zorundayım. ortasına 1 pc kasası atıyoruz birde içine 3 laptop sığacak kadar çanta attık arkasına...
    sanırım ben bu sezonu trex ile kapatırım... onunda kronik arızası plastikleri ;)

4. Alican

Alican Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    En iyisini yaparsınız yukiyi bi dahaki sezona kadar yapağınız masrafla tam kar yağmaya başladığı dönemde askerlik veya ailevi sorunlarla satılan motosikletler var onları takip et.Kurnazlak yapayım derkende kendini boğdurma ustanla beraber git bakmaya.Ustaya göstermem derse satıcı hayırlı işler müzeye satarsın artık dersin :D
    Trexden beklentin ne anlayamadım tabi dandik olacak:) 3 kuruşa 5 köfte almışsın fakat 5 köfteye biraz ekmeği fazla katmışlar malzeme dandik çıkmış :D:D

5. Mehmet Bora

Mehmet Bora Yeni Üye

trex in aradaki boşluğuna bir pc kasasını dik ve onun üzerine bacaklarla sıkıştırılır modelde ikinci kasayıda yatık koyup servis olayında kullanıyoruz... başkada bir beklentimiz yok... plastiklerinin kırılması için vurmaya yada devrilmesine gerek yok... sert çukura düş aşırı bozuk yolda az hızlı git bağlantı yerlerinden çıkıyor ve tırnaklar kırılıyor... hele dikkatsiz birini arkana bindirirsen yanmışsın :) basmasıyla beraber çatırdıyor...