baotian 50cc alıcam.yardım edin.acemiyim:)

Konu, 'Scooter - Maxi Scooter Kullanıcıları' kısmında aykut şener tarafından paylaşıldı.

1. aykut şener

aykut şener Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    arkadaşlar ilk defa motor alıcam.alıcağım motoru sadece kısa mesafe ulaşımım için kullanıcam.motordan herhangi bir performans beklentim olmadığı için 50cc benim için yeterli.zaten 50cc olduğu olduğu için hız yapılamayacak ve riskte oluşmayacak.
    almak istediğim motor vespa tarzı olmalı.bunun için aklımdaki ilk seçenek honda today idi.fakat daha hoş görünen baotian ı görünce gönlüm o tarafa kaydı.bu motoru bileniniz duyanınız war mı.hatta bana satacak olan war mı_?
    ,başka ne tavsiye edebilirsiniz.vespa tarzı olmak şartyla...
    http://www.sahibinden.com/50_cc_boatian_sifir_ayarinda_cok_temiz-40WQQaXQQ23327181WQQpXQQdisplayitem

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Selamsız köyün selamsız yolcusu

Çok Önemli!!![​IMG]

>>>>>MF Kuralları<<<<<

>>>>>Kullanıcı Adı (Nick)<<<<<

>>>>>Profil Bilgileriniz<<<<<

>>>>>Sizi Tanıyalım<<<<<

Anlayışınız için teşekkürler, Motosikletforum Yönetimi...

3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Forumuza göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkürler.
    Vespa tarzı motorların genel adı Scooter dir Ama ben sukuter derim alınmayın.

Ne idüğü belli olmayan markalar alacağınıza bildik markalardan şaşmayın derim.Ne idüğü belli olmayanlar yüzünden hem siz hemde Ülke olarak kayıplarımız çok olmaktadır.
    Bu yüzden mesela Honda Today sizin işinizi rahatça görecektir.Hemde canım Türkiye'm motosiklet çöplüğü olmayacaktır.Hemde siz Güvenle sürüş yapacaksınız.

4. aykut şener

aykut şener Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    ewet haklısınız sanırım.tercihimi honda todayden yana kullanmalıyım...

5. Gökhan TUNALI

Gökhan TUNALI Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Tipi hoş ama ilk bu tipte üretilen bir çinli değil birçok marka bu modele markasını basıp sürüyor.

Scooterden midenizi bunaltabilir,arızası ve hataları bitmez,çok yakar az kaçar, alırken ucuz alınır,kullanırken yapılan masraf Today parasını geçebilir,en son satarken de bedava gider taşıt türleridir,bence son sistem bir bisiklet almanız daha rahat olur.:)

Today parçaları ve sürüş dinamiği,problemsizliği,yakıt tüketimi tasarımı her bakımdan gereksinimi karşılar.

Kendimi motosiklet satıcısı sandım şimdi.:D

6. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Motorsiklet ehliyetiniz varmı bilmiyorum ama ben İstanbul'da kullanmak için güvenlik açısından 100 veya 150 cc altında bir scooteri tavsiye etmem...Aslında 250 cc ve üstü ideali...Bence bunun yerine 2. el bir Yamaha YBR 125 yada Honda CBF 150 almak çok daha isabetli olur...;)

7. aykut şener

aykut şener Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    metin bey benim aradığım scooter olmalı ve vespa tarzı olmalı.güvenlik açısını anlamadım.50cc neden güvensiz?

8. Gökhan TUNALI

Motosiklet:
    Honda
    Akıcı - dar yollu trafikte sıkışma tehlikesi vardır. Trafikte arabalardan uzak olmak her zaman güvenlidir.;)

9. Alican

Alican Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    İst trafiğinde 50 cc motosiklet ? O Kafayı yemiş trafikte 40 km hızla giden bir motosikleti kimse takmaz arkadan çarpılma riskin çok yüksek ve o motosikletin gerek genişliği ve direksiyon turu açısından pek uygun olduğunu düşünmüyorum.Verilen ilanda adam kendi ağızı ile söylemiş :çelik motorun ve bianchinin 50 cc lik motorlarıyla yedek parcaları tamamiyle uyusuyor.
    Bu motosikletin servis ağı ve yedek parçasını buulamassın elinde patlar.Seçim senin.

10. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Arkadaşlar da gereken cevabı vermişler ama bende cevaplayayım... 50 cc scooterler genelde küçük yerlerde veya büyük site içinde oraya buraya gitmek için üretilmişlerdir...İstanbul trafiğinin hız akışına 50 cc lik scooter ile ayak uyduramazsınız,ayak uyduramayınca da sıkıştırılırsınız,sıkıştırılınca motor gücü olmadığı için kaçamazsınız...;)

11. aykut şener

aykut şener Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    günlük gidiş geliş mesafem 3 km olacağı için tercih sebebimdi.sadece avcılar içi için kullancaktım.ama siz üstadlar öle diyorsanız doğrudur...

12. Gökhan TUNALI

Motosiklet:
    Honda
    Ne oldu şimdi:eek: gayet uygun senin gereksinimine 50'den fazla hız yapan var mı ki o trafikte:confused:, 1 sene Avcılar'da oturup Firüzköy'e köprüden karşıya işe gidip geldim, iyi bilirim oranın trafiğini.:)

13. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    Aramıza hoşgeldiniz eğer mahalle aralarında sürücem otobana çıkmıycam diyorsanız today işinizi görür ama zamanla motora alışıp avcılar yan yola dahi çıksanız problem yaşayabilirsiniz artık gazetelerde motor kazaları haberleri görmekten bıktık....

14. Halit Yazan

Halit Yazan Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Merhaba

Konu ile ilgili olarak verilen cc değelerini çok dikkate almayın cin motorlarında 50 cc veya 125 cc yazılı olsa bile kullanımda o performansı alamassınız

15. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    ilandaki motorun fiyatı bence çok pahalı