Bartın'dan selamlar

Konu, 'Karadeniz Bölgesi' kısmında Ahmet Kıyak tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet Kıyak

Ahmet Kıyak Misafir

Hobide yeni sayılırım. En azından aktif olarak geçmişim yok denecek kadar az. :)
    Bartın'da yaşıyorum, memurum. 2005 model, 50 küsur bin kilometrede Kanuni Tiger motorum var. Kendisi ilk motorum olur. :)
    Motorsikletim, malzemeler ve kullanım teknikleri hakkında bilgi ararken forumu gördüm, beğendim, katılmak istedim.
    Motorumu aldığım para kadar ekipmana verdim. :) İster motosiklet olsun ister el arabası, her zaman öncelik güvenlik olmalı. Böyle yapmanın yararını da gördüm.
    Geçen hafta kaza yaptım ve bu sebepten ötürü sol omzumdaki kaslarda ciddi bir zedelenme oluştu. Kolum askıda. Dirseğimde derin bir yüzülme var, bunun dışında ufak tefek yüzülme ezilmeler var. Çok şükür bu kadarla atlattım. Çok temkinli davrandığım bir anda kaza meydana geldi. Bu bence ders çıkarılması gereken bir olay. Bazen temkinli olmanız da yeterli olmayabiliyor. Düşme tekniklerini bilmemden midir bilinmez, kafamı yere hiç vurmadım. Ama yaklaşık 10-15 mt (en az) yuvarlandım / sürüklendim ve eğer ki korumalı ceketim ve eldivenim olmasaydı halim çok daha kötü olurdu.
    Bir başka konu da; eğer ki yeterli eğitimi almış olsaydım, kaza başıma gelmeyebilirdi.
    Motosiklette koruma demirleri olduğu için motorda hasar bile denemeyecek kadar zarar oluştu. Bir iki çizik ve sıkılması gereken bir iki vida var hepsi bu. Bu bağlamda, motor için de koruyucu önlemler kesinlikle gerekli. Başınıza glen bir olayda verdiğiniz paranın çok daha fazlasının cebinizden çıkmasını ve hatta sizin de zarar görmenizi önleyebiliyor.
    Bunu neden yazdın derseniz; forumda bu konularda yazılmış pek çok yazı, yapılmış pek çok uyarı gördüm. Bu uyarıların ne denli haklı olduğunu başımdan geçen bir olayla, sükür ki en hafif şekilde atlatarak, görerek anladım. Bunu da sizinle paylaşmak istedim.
    Uzun uzun yazarak sıkıntı verdiysem affola.
    Herkese kazasız belasız ve hayırlı günler dilerim.

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

1- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    2- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız: http://www.rahmibarutcu.com bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve bu linki http://www.motosikletforum.com/threads/tüm-Üyelerimiz-mutlaka-okusun-18.3695/ tıklayın ve sonuna dek okuyun inceleyin.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

3. Ahmet Kıyak

Ahmet Kıyak Misafir

Çok geniş bir bütçem olmamasına rağmen, gücümün yettiğince en iyi kaskı almaya çalıştım. Shark S900C kaskım var, kaskımı ve eldivenimi takmadan motorun selesine oturmuyorum bile. Kask alırken de özellikle kapalı kask tercih ettim.
    Mont olarak yeni bir yazlık mont siparişi verdim, full korumalı. Şu anki montum yine iş görür ama kol kısmının kumaşında yırtılmalar oluştu. Zaten kışlık monttu.
    Yaya olarak bile olsa, trafiğe çıkmak basite alınacak bir şey değildir, hele ki iki teker üzerinde hiç değildir, farkındayım.
    Eğitim konusunda eksiklerimi de sizlerin yardımı ile gidermeye çalışacağım nasipse.
    Önerileriniz için teşekkür ederim Şenol Bey, hoşbuldum.

Şenol SEL bunu beğendi.
  4. Berkay Ömür

Berkay Ömür Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Aramiza hosgeldiniz, umarim bu yaptigniz son kazaniz olur. Tekerinizin hep duz basmasi dilegiyle.

5. Erhan Başımoğlu

Erhan Başımoğlu Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    aramıza hoşgeldiniz.. geçmiş olsun ...

6. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Hoş geldınız geçmış olsun

7. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Ahmet foruma hoş geldin,geçmiş olsun..Son kazan olması dieğiyle iyi forumlar..

8. Ahmet Kıyak

Ahmet Kıyak Misafir

Herkese teşekkür ederim. Hoşbuldum.

9. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bu yıl yapmayı planladığımız gezi dönüşü safranbolu ya varmadan size uğrayacağız anlaşılan.

10. Ahmet Kıyak

Ahmet Kıyak Misafir

Her zaman beklerim, başımın üstünde yeriniz var.

Şenol SEL bunu beğendi.