basın ve aile (:

Konu, 'Basında Motosiklet' kısmında ahmet atay tarafından paylaşıldı.

1. ahmet atay

ahmet atay Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Basın'da motor kaza haberlerini okuyoruz ancak birde babamla birlikte aynı habere bakıyorsak binlerce nasihat ve uyarıdan sonra motor zevkimi köreltiyor... Artık laf yetiştirmekten ben yoruldum ''sadece motorlarmı kaza yapılıyor, motorla ölünüyorda motorsuz ölünmüyor mu '' gibi :) tabi bu haberler kulağımıza bir küpe oluyor.. ben inanıyorum ki tam koruma ile yola çıktığımda ve motorumada güvendiğimde bana birşey olmaz :cool: Tanrı tüm motorcuları korusun :D

Eren Göksel, Onur Filiz ve o.somuncu bunu beğendi.
  2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    İşte bu yüzden bende tüm motosiklet/sukuter kullanıcıları "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimleri alın diyorum.
    Sadece motora güven ile olmuyor.Motosiklet kullanmak bir sistem işidir.Bir sistematiği vardır.
    Ve bilmediğiniz bir sistemi uygulayamazsınız.
    Yıllardır eğitim alın diyorum diyoruz diyeceğiz de.
    BU güne kadar lafla peynir gemisi yürütenler eğitim aldıktan sonra üff ne kadar da şanslıymışım yada üff be boşuna o kadar risklere girmişim.Hayatta olmam mucize diyorlar.

Daha dün Bursa'da 40 motosiklet kullancısı sağanak yağmur altında sürüş eğitimi aldılar.İçlerinde bende vardım.Bilenler bilir.Bursa'dan çıkışla Keles - Tavşanlı - Tunçbilek - Domaniç - İnegöl den Bursa yaptık.Sürekli yağış sürekli balçık çamur.
    Ve 40 kişi başladığımız eğitim kazasız belası 40 kişi ile bitti.
    Eğitim veren hocalarımız sürekli aynı şeyi söyledilr.Sistemi öğrenir ve uygularsanız hayatta kalırsınız.
    Ama bizim milletimiz gerçekten saf.Her naneyi çok iyi bildiğini sanıyor ama gerçekler öyle değil.
    Dün kü eğitimlerimiz sırasında hiç korumasız kasksız birkaç dangalak domaniçten inegöle inen dik rampalı virajlarda bizimle yarışmaya kalktılar.Ve biri şimdi hastanede.Diğeri ucuz yırttı.Soruyorum neden bu havada ve korumasız bu haltı yediniz.Kime neyi ispata kalkıyorsunuz.
    Adam pişkin.Ama bak bize birşey olmadı.Bende dua et ki biz burda idik.Olmasak seni kim kurtaracaktı.
    Yok böyle salaklık yok böyle dangalaklık.Altımızda 1200 GS ve benimle yarışan dangalakta çin malı 125 lik:D
    Güleyim mi böyle dangalıklık yapanlara ağlayayım mı bilemedim.

İşte bu bile hayatı ne kadar basite aldığımızın bir göstergesi.

Evet oto ile kaza yapıldığında sorun yok ama motosikletle kaza yapıldığında bilen de bilmeyende konuşuyor.
    Ama ben azimliyim.30 yıldır insanlara eğitimle bunun aşılacağını söylüyorum.
    Ama korumasız kasksız dangalaklar için artık ne rahmet dilerim ne de üzülürüm.Dangalaklığının bedelini ödedi.Kendiside telefatıyla kurtuldu bizde kurtulduk diyorum.
    Ya koruma önlemlerini alacaksın ve bu işi efendi gibi adam gibi yapmak için eğitim alacaksın yada telef olacak gideceksin.
    Çevremde çocuğu motorla ölen ailelere artık gidip çocuğun böyle salakça motor kullanırken nerelerde idi aklın neredeydi de şimdi çıkıp motosiklet tehlikelidir diyorsun
    neden ozaman çocuğum dikkatli ol korumalarını kullan eğitimini al demedin.
    Baştan demediysen telef oluncada sessizliğine devam edeceksin diyorum.

3. ahmet atay

ahmet atay Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Bursa'da bu eğitimlere nasıl katılabilirim Her ay mı düzenlenir ? Ücretliyse fiyatı nedir ?

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Zaman zaman Bursa'da görsel medya da yayınlanır bu eğitimler.Bazıları sadece bizim gruba özeldir dışarıya kapalıdır bazıları halka açıktır ama ne hikmetse kimse gelmez.

Mesela geçen ay Rahmetli Arkadaşımız Mehmet OKTAY adına bir eğitim yaptık ve yine körler sağırlar muhabetti oldu.Ücretsiz kapalı alan ve trafiğe açık alan eğitimlerine Bursa da motosiklet kullanıyorum diyenler değil de grubumuz daki arkadaşlarımız ve Bursa da ki diğer gruplarda arkadaşlarımız katıldı.
    http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=6621&highlight=Mehmet+Oktay

Sokaklarda gördüğümüz sukuter motosiklet kullancılarına davetiye verdik.Ama adamların derdi başka idi.Eğitimlere katılmak için benden para istediler.Böyle salaklara ihtiyacımız yok varsın telef olsun gitsinler.İçim sızlamaz bile.

ahmet atay bunu beğendi.
  5. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Size katılıyorum Şenol hocam biz söylemekten yorulmıcaz tam koruma şart