başlangıç için chopper tavsiyesi

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında emrenkaya tarafından paylaşıldı.

1. emrenkaya

emrenkaya Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    ben uzun zamandır chopperlarla yakından ılgılıyım . bı tanede almak ıstıyorum ama yakınımda pek alakalı ınsanlar yok ve nasıl yapıp edıcegımı bılmıyorum acıkcası. sızlerdende bu konuda yardım beklıyorum. sanırım baslangıc ıcın 125cc cıvarı bısey almam ıyı olur okuduklarıma gore. dusuk bı butceye sahıbım sımdılık . zaten ogrenmek ıcın 2. el bıseyler arıyorum. seney falanda ogrendıkten sonra daha ıyı parcaya gecmeyı planlıyorum. sımdıden tesekkurler...

Edit: yazmayı unutmusum malum ögrenci oldugumdan yakıtta biraz cimri olsa iyi olur :)

2. Berkay Ömür

Berkay Ömür Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    hyosung gv 250 diyorum senın ıcın sımdılık en makul olanı bu, hem yakıt yonunden hem de baslangıc ıcın ıyı bır motor oldugunu duydum.

3. Serdar Yasdere

Serdar Yasdere Üye

Motosiklet:
    BMW
    Bence chooper motorsiklet başlangıçı için iyi bir tercih değil, manvra kapasitesi dar zor bir motor bence.

A.Ulaş bunu beğendi.
  4. Ersan Karagozlu

Ersan Karagozlu Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Ybr yada Cbf almanı tavsiye ederim. 2.eli kolay bulursun. Yedek parçası uygun ve bol. Satacam dediğin zamanda kolay satılır.

A.Ulaş bunu beğendi.
  5. H. Nuri

H. Nuri Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Ne oldu ? Alındı bir motosiklet ?

6. Ömür Emre Şahin

Ömür Emre Şahin Yeni Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    önce ehliyet ;) sonra 150 veya 250 lik güzel bir makina. illa chopper olsun demiyorsan cbf 150 beklentilerini fazlasıyla karşılar. chopper konusunda da özellikle yakıt sarfiyatı az motorlardan kanuni seyhan, mondial mct gibi motorlara bakabilirsin. ancak cbf150 başlangıç aşamasında birçok şeyi öğretebilir diye düşünüyorum.

7. A.Ulaş

A.Ulaş Üye

Motosiklet:
    Honda
    Benim önerim deminde belirtildiği gibi ybr 125esd tarzı ucuz parca,az yakıt,satısı kolay,manevra kabıleyetı yuksek ,hafif, altından fırlamayacak senıde vırajda tukurmeyecek bir motosiklet öneririm...sonucta o YamahaBriliantRiding 125 =) baslıngıc ıcın yaratılmıs..onda tecrube edındıkten sonra deneme yanılma ıle tarzına karar vermenı ve cc belırlemenı onerırım bırde "EGITIMLERE KATILMAK" çok önemli kanımca..

Davut bunu beğendi.