başlangıç için hangi motor

Konu, 'Chopper - Cruiser Kullanıcıları' kısmında hasan gullu tarafından paylaşıldı.

1. hasan gullu

hasan gullu Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Merhabalar ben muğladan Hasan Güllü.Motora yeni başlıyorum ekonomik ve sağlam bir motor almak istiyorum bana tavsiye edebileceğiniz bir marka var mı?

2. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Hasan motosiklet forum ailesine hoş geldin, iyi forumlar.

Ybr 125 ve cbf 150 başlangıç için ideal motorlar.

3. hasan gullu

hasan gullu Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Tavsiyeniz için teşekkür ederim chopper tipi motorlardan önerebileceğiniz bir model var mı acaba

4. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Aramıza hoşgeldin Hasan...Düşük cc chopper motor sadece çin motorlarda var,onları da tavsiye etmem...Bence sen YBR 125 veya CBF 150 ile başla,işi öğrendikten sonra iyi bir chopper al derim...Keyifli forumlar...;):)

5. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    katılıyorum. :)

6. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    m/f ailesine hoş geldin benim de terciyim ybr 125 olur

7. hasan gullu

hasan gullu Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    tavsiyeleriniz için teşekkürler abiler

8. Emre.Bayram

Emre.Bayram Üye

Motosiklet:
    Honda

Aynen katılıyorum tecrübe ile sabbittir....

9. yunus tek

yunus tek Üye

kardeş bende motorsiklet alma arefesindeyim hayalimde chopper var honda shadow favorim. Fakat küçük bir motorla başlayacağım bu yüzden cbf 150 almak akıllıca görünüyor. Motorsiklet sevdalılarının da önerdiği bu modeli bende tavsiye ediyorum

10. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    Söylenecek bişey kalmamış :):)

11. tolga koc

tolga koc Yeni Üye

öncelikle herkese merhaba, foruma bugün itibariyle katılmış bulunuyorum ve haftasonu da direksiyon sınavını verip yakın zamanda motor ehliyetimede kavuşmuş olacağım.

burada ki hemen herkesin benden kat be kat deneyimli olduğunu ve fikirlerine saygı duyduğumu öncelikle belirtip, soruma geçiyorum.

düşük cc bir cruiser yerine ben 650 lik bir yamaha dragstar düşünmekteyim. Alışma evresinde akşam ve geceleyin trafiğin tenhalaştığı saatlerde acemiliğimi atmak gibi bir düşüncem var. zaten ulaşım amaçlı almıyorum. gün içi yoğun trafiğe zorunlu haller dışında girmeyide pek düşünmüyorum. bu genel açıklamanın ardından 650 yamaha dragstar'a alışma evresinde sorun yaşarmıyım teşekkürler.

başlangıç olarak böyle bir motoru seçmemde ki en büyük nedenim ise al sat işleri ve içime sinmeyen ve beyenmediğim bir motora aylarca binme mecburiyetidir. bu mental durumumuda anlayışla karşılıycağınızı temenni ediyorum.

12. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Öncelikle başka/yeni bir konu açarak sorunuzu sormalısınız. Aksi durumda bu konu dağılır.

İkinci olarak bu forumun bazı kuralları vardır. Bunları gerçekleştirmeniz beklenir (bkz. Aşağıdaki imzam).

Teşekkürler

13. tolga koc

tolga koc Yeni Üye

bir motorsiklet forumunda böylesi bir karşılama çok hoştu gerçekten, anladığım kadarıyla burada belli bir hiyeraşinin bekçiliğine tutulmak dışında bana fazlaca bir yarar sağlamayacaksınız teşekkürler herşey için.

14. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Siz de kaba sayılabilecek bir yanıt vermişsiniz.

Ben ise tam tersini istemiştim :)

1) Konunuz güme gitmesin diye yeni yerde açın dedim. Doğru forum altında yeni bir konu olarak. Bu her forumda böyledir.

2) Kendinizi tanıtın. Motorsiklet deneyiminiz, yaşınız/kilonuz/ehliyet durumunuz/eğitiminiz/mesleğiniz gibi bir dizi bilgi bu forumdaki uzman kulanıcıların size daha iyi açıklamalarda bulunmasını sağlayacaktır. Bu yüzden "kendini tanıtma konusu" açılmasnı öngören bir forum kuralımız var. Unutmayın: Size yapılacak öneriler sizin YAŞAMINIZLA ilgili sonuçları olabilecek şeylerdir.

Bu açıklamalara rağmen forum kurallarına uymayacak ve buradan yararlanamayacağınızı düşünecekseni size güle güle demekten başka çarem yok...

Saygılarımla

.

İsmail Kurt ve Şenol SEL bunu beğendi.
  15. Yavuz.CEVGER

Yavuz.CEVGER Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Bülent Bey, forumun düzenli bir şekilde çalışması ve böylelikle herkese daha faydalı olması konusunda sizin ve yönetici durumundaki diğer arkadaşların çabalarını görüyor ve taktir ediyorum. Siz bu kadar çaba sarfetmeseniz eminim burası bir chat forumundan öteye gidemezdi.
    Ancak yine de buradaki arkadaşın durumu gibi benzer durumları bu foruma katılalı beri sürekli görüyorum. Sizin ne kadar iyi niyetli olarak da olsa yaptığınız uyarılar bazen insanların rencide edilmiş hissetmelerine neden olabiliyor diye düşünüyorum. O nedenle bu gibi uyarıların ilgili kişiye özel mesaj yoluyla yapılması sanki daha şık olur gibi geliyor. Zira buraya motosikletli hayata yeni geçmeye çalışan heyecanlı ve hevesli bir çok kişi için umut dolu yazılarına bir uyarıyla karşılık bulmak belli ki soğuk duş etkisi yapıyor.
    Saygılarımla.

İsmail Kurt ve Bülent.Ö bunu beğendi.
  16. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Kesinlikle haklısınız, kendimizin zaten koymuş ve uygulamakta olduğu bu kuralı kendim bozdum. Normalde uyarılar özel mesaj yoluyla gitmekteler zaten.

Öte yandan son derece haklı ve teknik nedenlerle yaptığım talep karşısında aldığım rencide edici yanıtı başkalarının da görmesi için bu şekilde göndermeyi tercih ettim.

Bilginiz için :)

İsmail Kurt ve Yavuz.CEVGER bunu beğendi.
  17. Doğukan

Doğukan Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Foruma ilk üye olduğumda benzer uyarılar bizede yapıldı. Ancak ben burda rencide olacak bir durum görmüyorum. Kurallar düzeni ve tertipi sağlar. Üstelik forumda acemi olanlara da yol gösterilmiş oluyor en azından. Bunda alınacak ne var anlamadım. Arkadaş böyle bir tavır alarak baştan kaybetmiş.

Bülent.Ö bunu beğendi.
  18. ihsan.ugras

ihsan.ugras Yeni Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    valla kardeşim bende chupper tarzı istiyodum yeni başladım bende senin gibi aynen söylenenler gibi düşük motorlu chupperlar sadece çin mallarında var... ama ben dayanamadım aldım bi hafta önce kanuni tiger gercekten chupper zevki veriyo saglamlık konusunda bişi diyemem tecrübem yok karar senin...