Başlangıç için şu modeller arasında kararsızım.

Konu, 'Hayalinizdeki Motosiklet' kısmında seckins tarafından paylaşıldı.

1. seckins

seckins Misafir

Herkese merhaba ,
    Öncelikle sitede yeniyim.Bende aylardır racing motor tutkusu aldı başını gidiyor ama bu konuda yeniyim ve öncelikle 125 cc lik motor sahibi olmak istiyorum . Tabii ki bunun yanında eğitimde alacağım.
    Alacağım marka için şu anda bu modellerin arasında kaldım.Sizin deneyimlerinizden faydalanmak ve bilginizi almak istiyorum.

Yamaha YZF R 125
    Honda CBR 125
    Kawasaki r125 ninja

Yardımınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

2. ahmet atay

ahmet atay Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    kawasaki ninja 125 r hiç duymadım varsa bilgilendirin... başlangıç için cbr 125 idealdir..yzf 125 in fiyatları uçuk

3. seckins

seckins Misafir

kawasaki ninja 125r 'ı satılık motorlara bakarken bu linkten buldum.Buradan bakabilirsiniz.
    http://www.motosikletpazari.com/ilangoster/20656.aspx

honda ile yamaha arasında gerçekten bir fiyat farkı var ama görünüştede baya bir farkı var gibi gözüküyor.

4. ahmet atay

ahmet atay Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    verdiğin linke girdim 250 r yazıyor :) neyse dediğim gibi cbr iyidir ama bana kalsa ybr 125 al derim

5. seckins

seckins Misafir

işte acemilik belli oluyor:) yeni girdik bu işe öğreneceğim zamanla.
    Elektrik -Elektronik mühendisliğnden daha yeni mezun oldum ve bu hayalimdi ,almışkende 3-5 i hesabını pek yapmak istemiyorum ama mesele dediğim gibi bu işi öğrenebileceğim en iyi motoru almak istiyorum.
    Önerin için çok teşekkür ederim Ahmet Bey.

ahmet atay bunu beğendi.
  6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
    1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.165 bin km lik bir tecrübe.:)
    2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız: 0 532 717 39 46 Sedat KARAYILANOĞLU veya http://www.ilerisurusakademisi.com/ bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

Aylin Onal bunu beğendi.
  7. celal serdar çelikten

celal serdar çelikten Kıdemli Üye

Motosiklet:
    BMW
    merhaba. eğer racing bir motor sürücüsü olmak istiyorsanız bununla başlamanızı ve iyi bir eyitim almanızı tavsiye ederim.

8. celal serdar çelikten

celal serdar çelikten Kıdemli Üye

Motosiklet:
    BMW
    Kawasaki ninja 125 cc

9. seckins

seckins Misafir

Bu motorda gerçekten çok iyi duruyor Celal bey .Dikkate alacağım. Şu an aklımda Yamaha YZF R 125 ve dediğiniz gibi Kawasaki ninja var. Biraz daha araştırma yaptıktan sonra kesin kararımı vereceğim . Fikriniz için çok teşekkür ederim...

celal serdar çelikten bunu beğendi.
  10. seckins

seckins Misafir

Şenol abi teşekkür ederim tavsiyeleriniz için , izmirde bu yazdığınız firmanın eğitimi var mı?

11. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Linkini verdiğim bir firma değil bir sürüş Akademisi.Türkiye'nin en iyi Güvenli ve İleri sürüş eğitmenlerinden iki hocamın eğitim verdiği adresin linkidir bu.Honda gibi salt kapalı alan eğitimleri vermezler.Bu iki kişi ki biri Sedat KARAYILANOĞLU diğeri Engin BALABAN benimde dostlarım ve hocalarımdır.Bu kişiler Güvenli Sürüş Teknikleri konusunda uzman kişilerdendir.Ve sizin İzmir'de olmanız hasabiyle bu hocalarımı tavsiye ettim.Siz verdiğim linki inceleyiniz.

12. Kadir Tatlısuluoğlu

Kadir Tatlısuluoğlu Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Aradan geçen onca süre sonrasında galiba şu an alınabilecek en iyi başlangıç motoru honda cb 125 e....