Başlangıç için yardım .

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında Çağatay.Batur tarafından paylaşıldı.

1. Çağatay.Batur

Çağatay.Batur Yeni Üye

Öncelikle hepinize iyi forumlar diliyor ve biraz kendimden bahsetmek istiyorum :18 yaşındayım ve yaklaşık 5 ay önce a2 ehliyetimi edindim .
    Şimdilerde kendime bir motosiklet edinme girişimindeyim ve bu aşama çok ciddileşinceye kadar tek düşüncem 2011 cbr 125' den yana idi . Çünkü ben motosiklet'i sadece üniversite okuduğum şehirde (kocaeli) okuldan eve gidip gelmek için kullanmak istiyordum . Motosiklet tecrubemde zaten bu motosiklet'e elverecek seviyedeydi (yaz aylarında kullandığım triptronik vites bir motosikletim vardı ) . Ama şuan motosiklet ve ekipmanlar için 6500-7000 lira civarı bir para edindim ve diğer modeller arasında da çelişkiye düşüyorum . Cbf 150 ya da ybr 125 almayı pek düşünmedim şayet , ancak 2. el bir yzf 125r alabilir miyim , ya da naked bir cbf 250 alabilir miyim diye düşünüyorum . Çünkü bir kaç bin km yapıp motosiklet'e iyice ısındıktan sonra kocaeli-edirne gibi uzun yol deneyimlerini de hangi motosiklet üzerinde daha az sıkıntıyla yaşayacağımı merak ediyorum . Tecrubeleriniz ve deneyimlerinizle bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim :)

2. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Konu aktif tekrardan

3. Ekrem Kalafatoglu

Motosiklet:
    Honda
    ybr 125 yada cbf 150 dusunmuyorsan bence cbr 125 gayet guzel ve kalıtelı bır motor

Çağatay.Batur bunu beğendi.
  4. Çağatay.Batur

Çağatay.Batur Yeni Üye

teşekkür ederim yorumun için ekrem , fakat benim aklımı kurcalayan bir kaç husus var . ( motosikleti aldıktan sonra pişmanlık duymamak için) . 2011 model 2. el bir cbr alacağım , fakat belirttiğim gibi üniversite okuyorum ve tatillerde eve dönüş için uzun bir yol kat etmem gerekecek . Acaba yeni kasa cbr 125'ler bana pişmanlık hissettirmeyecek bir uzun yol performansına sahip mi ? Bunu çok merak ediyorum , çok sevineceğim bu konu hakkında bilgi alabilirsem .

Berkay Ömür ve Ekrem Kalafatoglu bunu beğendi.
  5. Ekrem Kalafatoglu

Motosiklet:
    Honda
    Uzun yolda sıkıntı olacağını hiç sanmıyorum bende 2006 model ybr 125 var Şehırler arası yol yaptım hıç sıkıntı yaratmadı
    Cbr 125 ın benım motora gore performansı daha ıyı ve oturuş pozusyonuda race motolara gore daha rahat

6. Çağatay.Batur

Çağatay.Batur Yeni Üye

bu yeni kasaların artılarını veya eksilerini pek bilmiyorum , ilgili tüm kaynakları incelemeye çalışıyorum fakat 300 km. civarı uzun yol ile ilgili bir bilgi sunmuş kimseye rastlayamadım . Şuan araştırıyorum ve hangisinin bana en çok makul olacağını bilemiyorum , paramı da çarçur etmek istemiyorum işin açığı ( kim ister ki zaten ) . Bugünlerde suzuki gs 500'lere baktım ama böyle bir makinanın beni ne kadar zorlayacağını tam olarak tahmin edemiyorum . Tecrubem 0' değil fakat mantıksız bir seçim yaptığımı sonradan farkedip ''vah vah'' demek istemiyorum. Tekrar çok teşekkür ederim , bilgileriniz ve sunduklarınız benim için büyük önem arz ediyor .

7. Gürsu

Gürsu Aktif Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    bir hyosung fanatigi olarak gt250r ile baslayabilirsin diyorum. cok kisa boylu degilsen hic problem olmaz. cussesi buyuk, motoru kucuk uysal bir cocuk hyosung :)

8. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
  9. Berkay Ömür

Berkay Ömür Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    honda cbr 125 r iyidir başlangıç için, ben de o seviyedeyim ve motorumda çok memnunum.

10. Doğan PARILTI

Doğan PARILTI Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Derbi GPR125R bir incelemeni tavsiye ederim,bir motosiklet dergisinde kategorisinde
    hiç de hafife alınacak bir alet olmadığından bahsediyordu :harika:

11. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    uzun yoldan kastınız nedir?yani kaç km??